B.V.V. te zien spelen. Zoals u weet, is daar een partijtje voet bal weggegeven, gewoon om te huilen. De heren uit Chemnitz hadden het gezien, Ajax mocht komen... Om alle verdacht makingen te voorkomen, de match tegen B.V.V. werd niet „vol gens plan" gespeeld. Maandag 18 dezer is dus een Ajax-gezel- schap, bestaande uit 13 spelers, drie officials, Dr. Tetzner en vier supporters zei u iets t.w. de heren Hoopman, gebr. Bint en Meinders in de trein gestapt, richting Sowjetzone. De heren Vunderink en Humenberger waren al een paar dagen eerder naar Berlijn gegaan, om Wismut, dat eep wed strijd in genoemde stad moest spelen nog èèn punt hebben de mannen uit Chemnitz nodig om wederom kampioen van de Sowjetzone te zijn eens aan het werk te zien. Zoals u bekend is, heeft het vermoedelijk vruchten afgeworpen. Na een reis van ca. 15 uur kwam onze ploeg in de stad achter het ijzeren gordijn aan. De ontvangst was prima. Aan de grens was al een delegatie aanwezig om onze mensen te begroeten en bij aan komst te Leipzig, stond een autobus gereed voor het ritje naar het hotel. Natuurlijk een H.O. of een Staatshotel, dat het predicaat „eerste klas" volkomen verdiende. De middag werd besteed voor een bezoek aan het stadion (26000 plaatsen) dat van alle gemakken is voorzien en in prima staat verkeert, 's Avonds de spelers vroeg naar 'bed en de rest van het gezel schap aan de Wodka met stoffering. De Wismuters zijn uit stekende gastheren. De heren Meinders en Tetzner kunnen u er beslist meer van vertellen. De volgende morgen niet al te vroeg op (logisch!) en tijdig naar het stadion, dat ca. 35 kilo meter buiten de stad ligt. De omgeving - het stadion ligt in een dal is prachtig. Dagen van te voren waren alle plaatsen uitverkocht en men verkeerde in de mening, dat Wismut met de overwinning zou schoot gaan. Het is anders uitgekomen. In het vorig clubblad schreven wij„Auch über Hollands Grenzen hinaus bekannt sind Torwart Graafland (dat mogen de Wis muters gerust weten, want dat hebben zij natuurlijk zo door), sowie Van der Kuil und Bleyenberg (ze zullen eerst moeten uitvissen wie dat zijn en tegen de tijd dat ze het door hebben, zitten wij allang op fluweel)." Nou, met Torwart Pieters Graaf land hebben de Wismuters kennis gemaakt en met Pietje v. d. Kuil en Bleyenberg ook. Voor ze de laatst genoemden goed in Het zal u misschien interesseren hoe het rondom de „Pokal der Meister", anders gezegd, de „Europa Cup", zo'n beetje toe gaat. Ronduit gesproken, wisten wij van die voetbalkous ook niet het naadje en zijn dus gaan praten met de heer Vunderink, u weet wel, onze reizende ambassadeur. De heer Vunderink was nml. als afgevaardigde van het rood-witte-huis „even" naar Madrid gewipt om daar te kijken of er soms Hollandse knollen voor Spaanse citroenen werden verkocht. Dat bleek beslist niet het geval te zijn. Alles piek fijn voor elkaar en strikt volgens de regels van de kunst. Om het niet-Spanjaarden ge makkelijk te maken, werd van de Engelse taal gebruik ge maakt, wat onze clubgenoot noodzaakte zo nu en dan nog even als tolk te fungeren. Altijd gemakkelijk als je er een paar talen tegenaan kunt gooien. Zoals u zult begrijpen, werd er geloot. Wat onze club betreft, kwamen wij vóór Wismut uit de bus, hetgeen betekende, of beter kón betekenen, dat Wismut eerst naar Amsterdam zou komen. Het is nml. zo, dat hij die het eerst uit de bus komt, de eerste match thuis mag spelen. Een „gentle men agreement" zouden we het kunnen noemen, waaraan echter niet streng de hand wordt gehouden en de mogelijkheid tot „praten" open blijft. Ajax wilde echter gaarne eerst naar Chemnitz, doch de mannen uit de Sowjetzone voelden meer voor een eerste kennismaking in Amsterdam. U begrijpt na tuurlijk, dat er langs de draad contact is gelegd, met gevolg, een Wismut-delegatie op de trein naar Amsterdam. De avond voor de match tegen B.V.V. is er in ons stadion lang gedeba^ teerd, wat tot gevolg had dat de Wismuters bereid waren, de volgende dag mee naar Den Bosch te gaan om ons elftal tegen

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1957 | | pagina 5