Jabo-chrooiu Quellijnstraat 98- 100, Telefoon 790018, J. Bieshaar mij, dat de B.V.C. Amsterdam nog steeds vrij-uit gaat. Hier mede kan Ajax geen genoegen nemen en zal zij hierop, indien hieraan door uw bestuur niets gedaan wordt nader terug komen. In verband met de straf aan het sectiebestuurslid D. Stoop opgelegd, zou ik de aandacht willen vestigen op art. 80 van het H.R., dat zegt, dat tijdens een schorsing het betrokken lid noch aan wedstrijden kan deelnemen dat zal hij dan ook wel niet doen maar ook, noch bij de K.N.V.B., een afdeling, een lid vereniging of een wedstrijd functie bekleden, noch lid worden van of overschrijving aanvragen naar een andere vereniging. Het zou mij toch verbazen als dit reglementsartikel in deze niet van toepassing is en ik zou dan ook gaarne van het be stuur vernemen of men deze mening deelt. Vanaf deze plaats wil ik namens Ajax nog een woord van dank uitspreken aan het adres van de commissie Mr. J. H. Lobsteyn voor de consciëntieuze wijze waarop zij het tweede onderzoek geleid heeft. Mijnheer de voorzitter, geachte vergadering. Ajax vraagt heus geen medelijden van u. Haar sportief gevoelen vraagt enkel en alleen rechtvaardigheid, samenwerking onder de meest mogelijke vriendschap tussen de bond en de vereni gingen onderling en hoopt, dat elke vereniging in de toekomst gespaard moge blijven van de zeer onaangename ervaringen die mijn vereniging en haar bestuursleden in het afgelopen seizoen hebben medegemaakt. Dit kan m.i. alleen plaats vin den indien wij de rotte plekken in de K.N.V.B.-appel er on middellijk volledig uitsnijden. Mijnheer de voorzitter, ik zeg u dank, dat u mij in de ge legenheid hebt gesteld deze verklaring af te leggen en u, ge achte vergadering, voor uw aandacht. Zonder iets af te doen aan de belangrijkheid van de andere punten van de agenda, was toch punt 8 n.l. Verkiezing van de bondsvoorzitter, wel zeer voornaam. De heer A. L. M. Schroder, werd als opvolger van Ir. H. Hopster gekozen. Ik heb hem namens Ajax met zijn benoeming van harte gefeliciteerd. Wij kunnen alleen maar wensen, dat het de heer Schroder gegeven moge zijn de K.N.V.B. nog meer tot bloei te brengen. Overbodig te zeggen, dat wij alles in het werk zullen stellen hem hierbij zo veel mogelijk te steunen. Dat is onze plicht, waarbij wij van zijn kant verwachten en naar mijn mening kunnen we dit dat hij de belangen van alle verenigingen zal behartigen. Overal waar gewerkt wordt kun nen fouten worden gemaakt. Indien deze echter niet opzettelijk gemaakt zijn, laten we dan trachten zo goed mogelijk tot elkaar te komen. Ik stel er prijs op namens Ajax onze ,,oude" bondsvoorzitter Ir. H. Hopster van deze plaats nog dank te zeggen voor het vele werk, dat hij in het belang van onze K.N.V.B. heeft gedaan en hoop, dat hij toch nog de tijd zal vinden de bond met zijn kennis te verrijken, tot steun van alle aangesloten verenigingen. Tot zo ver over de bondsvergadering. Verder zitten we dan weer midden in de voetbal-perikelen. De competitie draait elke week volop, hetgeen inhoudt, dat je mee- en tegenvallers te incasseren krijgt. Een tegenvaller was, dat we na met 30 te hebben voorgestaan tegen de B.V.C. Amsterdam, er nog ingingen met 4—3. Ik moet zeggen, dat het een kranige prestatie van de spelers van Amsterdam is geweest om de kracht op te brengen tot een dergelijk resultaat te komen. Het was eerlijk gezegd een verdiende overwinning. Ik ben blij, dat ik de aanvoerder van de B.V.C. Amsterdam, die mij opbelde om twee gereserveerde plaatsen voor zijn Directeur de heer G. H. de Marez Oyens, zelf een gezien lid van onze vereniging, bij die gelegenheid heb medegedeeld, dat Ajax het op prijs zou stellen, dat de spelers na afloop van de wedstrijd niet direct vertrokken, doch, evenals wij dit met alle andere bezoekende verenigingen doen, ieder twee consumptiebonnen van ons zouden ontvangen, zulks ter voorkoming van mis verstand ten opzichte van de spelers, die natuurlijk op de hoogte zijn van de controverse tussen leiding B.V.C. Amsterdam en Ajax. Ik heb hiermede willen bereiken, dat de onderlinge vriend schap tussen de spelers van beide clubs door het conflict niet zou lijden. Het was een zeer aangename wedstrijd, waarbij de spelers van beide partijen zich zeer sportief hebben gedragen. Zo hoort het ook, onder alle omstandigheden! Een meevaller was weer de overwinning op B.V.V. Geen wed strijd om hierover nu direct naar huis te telefoneren. Wel zeer Voor Uw Chroom werk sportief, daarvan niet, doch weinig aantrekkelijk spel. B.V.V. zeer bedankt voor de hartelijke gastvrijheid en mevrouw Briel voor het voorkomen van droge kelen. Wij ontvangen hen gaarne in Amsterdam bij de return-match. Beter ging het tegen N.A.C., hoewel deze prettige tegen stander van Ratje Verlegh c.s. m.i. nog niet de juiste opstelling heeft gevonden. Het deed ons deugd, dat de heer J. Raymakers, bestuurslid van N.A.C. en ex-lid van de commissie, Mr. R. L. Heukels, u weet wel, spontaan onze bestuursleden zijn volledige excuses aanbood voor de dwaling zijns weegs in de kwestie Sal. Wie volgt! Woensdag 13 dezer onze leiders en spelers om half drie „op de trein gezet" naar Dusseldorf om daar tegen Fortuna 1895 te spelen. Het gezelschap was in goede stemming. A.s. Maandag 20 dezer hoop ik met het Ajax-gezelschap mede te gaan naar Karl Marxstadt in Oost-Duitsland voor de wed strijd WismuthAjax (Europacup). Voor het spelen van de returnmatch op 27 November a.s. in het Olympisch Stadion is met directeur D. Bessem volledige overeenstemming bereikt. Als u deze regelen leest weten we reeds waar we aan toe zijn met bovenbedoelde uit- en thuiswedstrijd. Laten we hopen op een voor ons gunstig resultaat. U zult vragen hoe gaat het toch met onze „gekneusde" spelers. Welnu, zij werken zelf erg mede weer spoedig fit and well te zijn, dank zij ook de goede zorgen van Dr. Wout Post- huma en Dr. Hans Tetzner. Van deze plaats mogen we zeer zeker Dr. Wout, zonder iets af te doen aan de hulp van onze chirurg Dr. Hans, eens hartelijk dank zeggen voor de hulp welke hij iedere week con amore aan de Ajax-spelers verleent. Bedriegen de laatste berichten ons niet, dan kunnen de „kneusjes" gelukkig weer spoedig hun deuntje meee gaan fluiten (lees voetballen). 14 November 1957. W. F. VOLKERS. Bij ons bezoek in Aue (Oost-Duitsland) ontvingen wij van de S.C. „Wismut" bovenstaand herinneringsbord.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1957 | | pagina 3