Climax W elpenvoetbal Van de Toto-commissie Ditjes en Datjes 18 COMPETITIE. De najaarscompetitie zou volgens het rooster op 11 Septem ber jl. aanvangen. Plens- en andere regens maakten helaas direct al afgelasting noodzakelijk. Deze teleurstelling was ons ook op de daarop volgende Woensdag beschoren. Dus: arme beklagenswaardige moeders (en misschien wel enkele dito snipperdag-vadersdie bleven zitten met mokkende voetbal kinderen. Op 25 September werd er niet gespeeld wegens Nederland—Oostenrijk. Maar op 2 October nam het feest een aanvang. Ook op 9 en 16 October waren de weersomstandigheden gunstig, maar 23 October gooide weer roet in het eten. 30 October, 6 November en 13 November kon er echter weer naar hartelust met het ronde ding worden gesold. Het eerste elftal, hetwelk regelmatig in dezelfde of nagenoeg dezelfde) opstelling speelt, scoorde in 6 wedstrijden 48 doelpunten, terwijl de diverse tegenstanders tweemaal de bruine knikker achter onze doelman plaatsten. Met nog wat minder zelfzuchtig spel van enkelen kan het doel- gemiddelde nog beter worden. Sommigen vergeten nog te vaak dat voetbal een ploegsport is, waardoor men door samenspel tot het beoogde doel het maken van een doelpunt komt. Het tweede elftal produceerde in zes wedstrijden 32 doel punten, met een totaal van één tegen. Onder de reserve-broeders zit ook nog wel een enkele „pingelaar". De resultaten van het eerste en tweede elftal werden behaald tegen minder sterke tegenstanders. Deze verenigingen hebben dikwijls alleen een trainer ter beschikking voor hun senior elftallen. De jeugd van deze clubs krijgt dus geen of nagenoeg geen training. Beschouwt het lidmaatschap van een vereniging, die de jeugd dit dus wel kan geven, als een groot voorrecht en benut elke minuut training dan ook. Zelfs de allerbeste semi- prof kan niet zonder een intensieve training; jullie dus zeer zeker niet, die nog „broekjes" zijn en nog maar de eerste sim pele schreden op jullie voetballoopbaan hebben afgelegd. GEVONDEN/VERLOREN VOORWERPEN. Het komt nog steeds veelvuldig voor dat gevonden voor werpen bij de dienstdoende terreinknecht worden ingeleverd of dat „aangifte" wordt gedaan van vermissing. Hierbij een welgemeende raadgeving aan de slordigen onder jullie: voetbalschoenen (in papier gewikkeld een oude krant van huis meenemen shirt en broekje direct in je koffer of tas pakken. Laat niets slingeren. Geef voorwerpen van waarde, zoals horloges, portemonnaies e.d., af bij de heer De Vos of de dienstdoende terreinknecht. Vermissing is dan uitgesloten. Controleer alles nog eens goed vóór je de kleedkamer verlaat. Dat behoed je later voor veel narigheid! AFGELASTING. Nogmaals breng ik onder jullie aandacht, dat de afgelasting der welpenwedstrijden Woensdagmiddags om 12 uur wordt bekendgemaakt aan de adressen, vermeld onder het hoofd „Welpenvoetbal" in ons clubblad van September 1957. Deze regeling geldt ook voor de a.s. voorjaarscompetitie, die in Maart 1958 aanvangt. Jongens, die in verre „uithoeken" wonen, kunnen desnoods mij opbellen tussen 12.15 en 12.50 uur, tele foonnummer 3.5.4.3.0. De winkeliers opbellen of mondeling vragen stellen is ten strengste verboden. M. VAN ENS. Mogen wij ons even aan u voorstellen Wij zijn J. Boerkool, Ambonplein 9, Amsterdam-O. Tel. 741925. F. Kubin, Hoendiepstraat 38-11, Amsterdam-Z. Tel. 726210. F. C. Molema, Jephtastraat 38-1, Amsterdam-W. Tel. 185903. W. Niepoth, Kinderdijkstr. 61-11, Amsterdam-Z. Tel. 790105. L. P. Schappert, Ceintuurbaan 105, Amsterdam-Z. Onze start met de op 3 November j.l. gespeelde wedstrijden leverde 117 formulieren op. Voor de tweede Toto-Zondag was het aantal deelnemers tot 181 gestegen. Aangezien ca 700 leden en donateurs tot deelname gerechtigd zijn, verwachten wij, dat het aantal ingeleverde formulieren spoedig verdrievoudigd zal zijn. Wij rekenen op U! In de u onlangs gezonden circulaire staat vermeld, dat u zich, ingeval u meent voor een prijs in aanmerking te komen, telefo nisch met de heer Niepoth gelieve te verstaan. Mocht u geen gehoor krijgen, dan kunt u zich ook telefonisch tot een der andere commissieleden wenden. EFKA. AM USEMENTSBUREA U verzorgt Uw feest of gezellige avond met elk gewenst programma door één of meerdere artisten. Kindermatinees met goochelaar, poppenkast en circus. MANAGER LOU GOËKË) Prof. Dondersstraat 19. Tel. 02950-13036 Hilversum Officieel erkend als ondernemer Als geregelde bezoeker van de wedstrijden van ons eerste elftal hebben wij de gewoonte onze gedachten na de wedstrijden nog eens te concentreren op het vertoonde spel, en daaruit een conclusie te trekken, waardoor dit resultaat van een wedstrijd is beïnvloed. U zult misschien al hebben begrepen, dat wij als het meest sprekende voorbeeld, de wedstrijd op ons veld, tegen „Amsterdam" op het oog hebben. Een ieder heeft zich afgevraagd hoe het mogelijk was dat een elftal, dat op een gegeven moment een 30 voorsprong heeft, toch nog de wedstrijd met 34 verliezen kan. Tot het moment dat wij met 3-0 kwamen voor te staan, hadden wij een paar halfspelers en binnenspelers die volkomen het middenveld beheersten. Plotseling ging men tot de ver dediging over, zonder dat daar enige reden toe bestond. Het leek wel of men de tegenpartij uitnodigde: „Nu jongens komen jullie ook maar eens op", dan mogen jullie ook eens een kansje wagen. Die tactiek is ons noodlottig geworden. Stond dit geval op zichzelf ook dan is dat nog wel te verontschuldigen. Het beste paard struikelt wel eens. Maar wij hebben in meerdere wed strijden op sommige momenten deze zelfde foute tactiek zien toepassen. Daar willen wij onze spelers echter uitdrukkelijk

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1957 | | pagina 18