De grote jaarlijkse kienavond Bonthuis „DE BLAUWVOS" BONTMANTELS - STOLA's - COLLIERS A. F. STRIKKERS 12 uitzonderingen. Speciaal het laatste is meestentijds te wijten aan slechte verzorging van kleding en materiaal. In deze wereld van atomen, kunstmanen en steeds uitge breider mechanisering is het niet verwonderlijk dat de electri- citeit haar intrede in de schermsport, als hulpmiddel voor secondanten en hulpsecondanten, heeft gedaan. Men schermt op degen en floret nl. electrisch. De loper is geïsoleerd, de schermer is met een apparaat ver bonden en wanneer een treffer geplaatst is, wordt de punt die voorop het wapen zit, ingedrukt en via een bel of licht is de treffer gemeld. Vooral in landen waar het in de voetballerij soms zeer heet toegaat, zou een scheidsrechter in de voetbalsport met dit systeem zeer gemakkelijk via een bel of rood licht unfaire han delingen kunnen bestraffen. De jeugd die sterk naar voren komt is ingedeeld van 1416 en van 1725 jaar. De natuurwet geldt voor de schermers nl. dat zij eerst tussen hun 35ste en 45ste jaar tot volle ontplooiing komen. Eventuele jeugdige schermenthousiasten in onze club, die misschien enigszins angstig zijn, in verband met hoge aanschaf - fingskosten van materiaal, om aan de schermsport te beginnen, behoeven geen angst te hebben. De heer Mosman, Reguliers dwarsstraat 121 is gaarne bereid hen voorlichting te geven en bij voorbaat reeds de toezegging te kunnen geven dat in de beginperiode costuums en materiaal gratis door de verenigingen ter beschikking gesteld wordt. Een enorme prijzencollectie is in huize Mosman aanwezig. De gehele familie is scherm-minded. Mevrouw heeft vele wed strijden in binnen- en buitenland bijgewoond terwijl de zoon, die de prestaties van zijn vader wil evenaren of overtreffen (even als zijn verloofde) deze uitzonderlijke sport ernstig beoefent. Op thans 53-jarige leeftijd is hij nog niet uitgesehermd, trekt zijn partijtje nog in clubverband en stapt even naar de overkant om zijn conditie door training zo lang mogelijk te bewaren. Als geregelde deelnemer aan landenwedstrijden tegen België, Engeland, Zweden, Denemarken, Luxemburg, Duitsland, Hon garije, Frankrijk, Italië enz. is hij van mening dat de sterkste landen op sabel Hongarije en Italië zijn en op degen en floret Frankrijk de twee eerste plaatsen met Italië deelt. In zijn goede tijd meende hij Holland na Hongarije en Italië de vijfde plaats toe te mogen kennen en maakte hij een schat ting dat momenteel ons land ongeveer de tiende plaats in landensterkte zou innemen. Subsidie voor de sport is in ons land een zeer teer onderwerp. Deze subsidie voor de schermsport van 2600,per jaar, reeds gedaald tot 2000,en met de B.P.-koorts nu misschien nog minder is uitsluitend bestemd voor de opleiding van jeugdige schermers. Voor de schermsport is het te hopen dat het parle ment met een gunstige beslissing voor het voetlicht komt. Bijna twintig jaar na zijn beste prestatie in de wereldkam pioenschappen van 1938 bekijkt hij de foto van de équipe waar van hij deel uitmaakte en die wij hier voor u afbeelden, nog met trots. En terecht! Van links naar recht§. Montfoort, Mosman, van Wieringen, v. d. Voodt. De andere foto toont u de sportieve verliezer Wage- mans, die zijn rivaal Mosman feliciteert met het behaalde kam pioenschap floret in 1946. Ik heb zelf maar het einde van mijn lekenpraatje bepaald, daar ik misschien anders nog bij de enthousiast vertellende schermer en de zeer charmante gastvrouw aan tafel had ge zeten en nam dus maar afscheid van een 100% schermenthou- siast, die destijds door zijn équipegenoten wel als een Fanatiek Aanvallende Matchwinnaar aangekeken zal zijn. Met een totaal van 18 kampioenschappen van Nederland, een aantal dat zelfs Ajax nog in de verste verte niet heeft behaald, besloot hij zijn schermloopbaan. C. E. de V. Aan onze leden en donateurs onder auspiciën van de Nederlandse Kienbond, wordt ge houden op Vrijdagavond 20 December a.s. (aanvang 7.30 uur precies) in de benedenzaal van het Ajax-stadion. Eerste prijs: een vrijbiljet voor de door Ajax te spelen finale Europacup. Tweede prijs: een speenvarken (voor het spit zal de winnaar zelf moeten zorgen). Derde prijs: nog niet bekend, maar de clubavondcom missie onderhandelt met de pas opgerichte Vereniging voor Maan Reizen. Verder weer een keur van uitgekiende prijzen, die door leden en donateurs gratis werden aangeboden. Hartelijk dank! Mocht u alsnog een prijsje beschikbaar stellen, de heren van het comité, t.w.: C. J. la Fleur, telefoon 49324. F. Louwaard, telefoon 132239. K. W. v. d. Toorren, telefoon 57854. A. de Wit, telefoon 60654. A. Zwang, telefoon 55002. zijn in no time bij u. Houdt u de avond van 20 December 1957 vrij Als u komt wordt het een knal avond Namens de Clubavond-Commissie, BROWN. P.S. Evenals verleden jaar heeft de C.A.C. besloten van de laatste clubavond in 1957 weer iets bijzonders te maken. Die avond valt op Vrijdag 27 December en zullen de leden, die iedere week naar Hotel Suisse, Kalverstraat, trekken, elkander aan de Klaverjastafel ontmoeten. Daar zal dan knap strijd worden geleverd, want Oude Vlek, Bols, Heineken, Amstel, Karei Eén (we maken beslist geen reclame), etc. worden aan de prijswinnaars uitge reikt. Krenten en rozijnen liggen dit jaar flauw in de markt, dus als het even meeloopt, geeft de C.A.C. (op kosten van vriend Dukker) een paar rondjes appelflap pen en oliebollen. De redactie werd door de C.A.C. uitgenodigd om die avond te „verslaan". Dat doen we dus en u... loopt voor ide gezelligheid even aan. Mocht u de penningmeester willen steunen door een prijsje beschikbaar te stellen... nou, daar heeft hij beslist geen bezwaar tegen. A. B. Moderniseren - Bontbewaring - Reparatie KONINGINNEWEG 255, Tel. 95701, Amsterdam-Z b.d. Amstelveenseweg, tramlijn 1-2-16

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1957 | | pagina 12