als Ajacieden in andere sporten -* Weet wel wat je waagt dacht ik even toen ik van plan was op de knop van de bel te drukken, om toegang tot huize Mosman te verkrijgen. Het enige wat ik van de schermsport zo goed als zeker af wist, waren de drie verschillende wapens die gebruikt worden, n.l. floret, degen en sabel. Het woord floret kende ik als ondermerk van een der grootste sigarenfabrieken, de sabel heb ik wel eens aan den lijve onder vonden wanneer de politie eens een charge uitvoerde en de degen heb ik dikwijls in gemoede gekruist in de voetbal en biljartsport. Voor ik een serie vragen op mijn gastheer afvuurde kwam ik te weten dat hij met Schuurman-Bruynesteyn, Dabrock, Mel- chers, Buitenkant-Koppen e.a. in de jaren 1922-23 in ons vijfde elftal speelde, maar geen aspiraties had om het in de voetbal sport ver te brengen. De vroegere charmante scheidsrechter Aerts, zijn overbuur man, animeerde hem voor de schermsport en zijn nieuwe pupil heeft in bereikte resultaten zijn schoonste verwachtingen over troffen. Om zeker te zijn dat er op drie wapens strijd geleverd kan worden, stelde ik als eerste vraag welke wapens er bestaan en inderdaad bleken het de door mij veronderstelde soorten te zijn. Ik zal uw hersenen niet pijnigen door de verdere vragen hier te vermelden, de hieronder staande antwoorden spreken voor zichzelf Schermer kan men op elk wapen zijn; Sabel is het meest beoefende wapen; Gemengd schermen alleen op floret; Floret het lichtste wapen; Sabel is een houw en steekwapen; Een équipe bestaat uit vier personen; Er bestaan verenigingen in beide sexen maar ook gemengde; In wedstrijdverband gemengd alleen mogelijk in équipevorm; Lesgelden en aanschaffing van kleding en materiaal zijn niet goedkoop; B. S. LE MARCHË. Als u en ik en iedereen die er niet is geweest, zo van die nieuwe middenvoor in Neerlands elftal leest, dan denken we, dat heerskop had van Ajax kunnen zijn, als... Neerlands Recht ook bondsrecht, was. Tja, dat doet even pijn... Die knaap, zo prima gelanceerd door twee der oude garde, die fris en vrolijk debuteert met niet van dat benarde, rent als een speelse, jonge hond naar voren langs de wachter die hij in Nelissen niet vond, want dan bleef hij weer achter. Als d' ouwe garde, ja ik moet het eerlijk hier bekennen, het als van ouds weer lekker doet, zijn Pietje Kruivers rennen niet van te voren reeds gedoemd tot een vroegtijdig sterven. Dus daarom oud èn jong geroemd bij 't nieuwe roem verwerven. Ons eigen Pietje, vast niet slecht, kreeg in 't through-pass-verband niet veel te doen, heeft toch gelegd beslag op back Van Brandt! 'n Verdienste op zichzelve, die niet steeds wordt gewaardeerd. Nooit prettig is 't, n'importe door wie, te worden genegeerd. 10

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1957 | | pagina 10