IsÊSUC3NKBAL 8 Algemeen. Dat ons nationaal team in het wereldkampioenschap „ama teurs", dat wederom in Amerika plaats vond, kansloos zou zijn lag in de lijn der verwachting en met talrijke ervaringen en de „Peter Stuyvesantbeker" voor de kampioen van Europa kwa men onze landgenoten enthousiast over deze trip weer terug. Onze clubgenoot Herre Kok was weer eens de beste Neder landse hitter. Ik hoop echter dat Herre nog wat „safe-hits" over heeft gehouden want onze aanval is nog steeds de zwakste zijde van onze ploeg. Ook Ap Hordijk heeft er een fraai „snoepreisje" opzitten. Met een Nederlands B-team trok hij als coach naar Spanje en wist daar door overwinningen op Barcelona (101) en Ant werpen (5—3) de „erepalm" mee naar huis te nemen. Jammer is dat onze beide clubgenoten wat traag met de pen zijn, want „Wie verre reizen doet kan veel verhalen" zou best een stukje voor ons clubnieuws zijn geweest. Via diverse bladen heeft u misschien al vernomen dat er in onze kringen wat verwondering is gerezen tegen het meespelen van de E.D.O.-speler A. J. Mul in de beslissingswedstrijd om één plaats in de „Hoofdklasse". Wat is nu het geval. In 1956 heeft deze speler voor de vereniging T.H.B. gespeeld en was in 1957 nog steeds lid hoewel hij in dit jaar geen wed strijden voor deze club heeft gespeeld. Op 14 Augustus j.l. echter kwam er bij de K.N.H.B. een schrij ven binnen waarin A. J. Mul overschrijving aanvroeg van T.H.B. naar E.D.O. De overschrijfbepalingen die op de Algemene Vergadering van 26 Februari 1955 zijn aangenomen bepalen dat: „de toestemming om voor een andere vereniging te spelen kan pas worden verleend op 1 April van het jaar volgende opdat waarin het verzoek om overschrijving is ingediend." Dit is de bepaling die vrijwel voor een ieder die van vereni ging wil veranderen wordt toegepast. Attentie Grote collectie Tropical-costuums met 2e pantalon Iedere Sportsman gaat voor betere kleding naar U komt altijd bij ons terug Alléén: Weteringschans 181, Telefoon 39807 Nu is er echter voor bijzondere gevallen een uitzondering en deze is: „In enkele gevallen kan een overschrijving worden ver leend een maand na publicatie in het Officieel orgaan." Uit het meespelen van Mul op 28 September tegen ons nemen wij aan dat het Bondsbestuur van mening is geweest dat zij voor betrokken speler de uitzonderingsbepaling moest toe passen. Maar het Bondsbestuur heeft zich niet aan het gestelde van deze bepaling gehouden want op 16 October j.l. werd deze overschrijving pas gepubliceerd hoewel daarvoor verschillende officiële nummers verschenen zijn. Bij ons zijn nu een tweetal vragen gerezen t.w.: a. was het in dit geval juist gezien om aan betrokkene voor het spelen van slechts één wedstrijd de uitzonderingsbepa ling toe te passen, b. zo ja, dan vragen wij ons af krachtens welke bepaling (en) kon het Bondsbestuur dan reeds op 14 September j.l. toe stemming verlenen als zij de overschrijving pas op 16 Octo ber laat publiceren. Voor de goede orde zij er nog aan toegevoegd dat wij zowel E.D.O. als A. J. Mul geheel buiten deze kwestie beschouwen maar zijn van mening dat het Bondsbestuur zich niet heeft ge houden aan datgene wat de overschrijfbepalingen voorschrijven. Wij willen ons echter bij het besluit van het Bondsbestuur neerleggen omdat het zeker niet op onze weg ligt om een ieder in dit geval had volgens het bondsbestuur A. Mul in twaalf maanden niet gespeeld te verhinderen het honkballen te be oefenen. Tevens willen wij de vereniging E.D.O. niet de dupe van deze beslissing laten worden, maar wij zijn van mening dat bovenstaand geval niet bepaald juist is behandeld. Het lijkt ons daarom wenselijk dat de „Overschrijfbepalingen" nog eens nader onder de loupe genomen dienen te worden opdat verdere „moeilijkheden" voorkomen kunnen worden. Competitie. De beslissingswedstrijd tegen E.D.O. hebben wij, zoals u uit de dag- en sportbladen al vernomen zult hebben, met 10 ver loren. Opnieuw was onze aanval niet krachtig genoeg om de „winst" die ook in deze wedstrijd verschillende malen voor het grijpen lag binnen te halen. Jammer mannen, als jullie met wat meer beheersing te werk waren gegaan ja dan Maar met het woordje „als" win je achteraf natuurlijk iedere wedstrijd. In ieder geval hebben wij een prettig seizoen achter de rug en was de onderlinge verstandhouding prima en dat is ook belangrijk. Onze reserves hebben niet „de puntjes op de i" kunnen zetten. In de beslissende wedstrijd tegen Blauw-Wit die onze jongens gelijktijdig met die van het „eerste" moesten spelen verloren zij (met acht man) met 13—9. Door een trage(!) postbestelling kwamen twee spelers pas des 's maandags in het bezit van hun aanschrijving. Dapper en in eenzaamheid hebben jullie echter deze wedstrijd met ere verloren. In het algemeen hebben onze honkballers een uitstekend seizoen achter de rug want al onze negentallen bliezen om de belangrijkste plaatsen een heel knap deuntje mee. Attentie. Wil een ieder die nog materiaal onder zijn berusting heeft dit zo spoedig mogelijk inleveren bij de heer J. Lens (adres wel bekend). Tot het volgende seizoen clubgenoten! W. N. Weteringschans 185- 223 Kantoorartikelen Doorschrijfsystemen Schrijfmachines Tel- en Rekenmachines Kantoor- en Bedrijfsmeubelen Telefoon 31842-39596-36231-36890 - Amsterdam Showroom kantoormeubelen Middenweg 97-99 - Telefoon 746097

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1957 | | pagina 8