©IIPE Sportmagazijn Leo van de Kar €roe<le prestaties CEINTUURBAAN 149- 153- 155 Telefoon 728987 5 Ajax 1. Na de zege op Elinkwijk volgden wederom twee victories. V.V.V., met de grote Faas in haar midden, kon het op ons veld niet bolwerken. Wel namen de Venlonaren de lei ding, maar Den Edel en Schmidt zorgden er voor, dat doelman Swinkels, tweemaal de bal uit het net mocht halen. Een 21 zege dus, die, het dient gezegd, heel moeizaam werd verkregen. De V.V.V.-ers speelden voor halftime beter voetbal dan onze ploeg, maar Van Mourik en zijn helpers zijn nu eenmaal heel moeilijk te passeren. Dat ondervond een week later het Til- burgse N.O.A.D. ook. In deze felle kamp namen wij de leiding doch voor halftime waren de kansen weer gelijk. N.O.A.D. heeft in de tweede helft alles op alles gezet om beide punten binnen te halen, maar ons zo langzamerhand befaamd geworden ver- dedigingsblok, met Eddy aan het hoofd, sloeg alle aanvallen vakkundig af. En toen Den Edel en Piet van der Kuil de score naar 13 hadden geschoten, was de kans voor N.O.A.D. ver keken. AjaxFeyenoord hebt u natuurlijk gezien en zult u het wel met ons eens zijn, dat we voor het zelfde geld de punten in eigen huis hadden kunnen houden. Feijenoord was nu de ge lukkige, waarbij we niet moeten vergeten, dat de eerste twintig minuten van de strijd de Rotterdammers veruit onze meer deren waren. Dat was voetbal van de bovenste plank wat de Feijenoorders op de grasmat legden en deed ons sterk denken aan het spel waarmede wij in vroegere jaren onze grote suc cessen boekten. De bal ging van man tot man zonder dat onze spelers er aan te pas kwamen. Slechts één doelpunt, onhoud baar voor Eddy, werd uit dit prima voetbal geboren; het had den er echter meer kunnen zijn. Gelukkig voor ons bleef een grotere achterstand uit en toen Den Edel er in slaagde gelijk te maken, was het Feijenoord-overwicht verleden tijd. Tot aan de rust heeft onze zeer hard werkende ploeg de rappe Rotter dammers geen kans meer gegeven het heft weer in handen te nemen en ook daarna is er van een Feijenoord-overwicht geen sprake meer geweest. De strijd ging gelijk op met Ajax het meest in de aanval, maar Feyenoord, dat zich verwoed ver dedigde soms met acht man bleef met razend snelle aan vallen, die het uiterste van onze defensie vergden, bijzonder gevaarlijk. Hij die een doelpunt maakt wint de pot, merkte iemand op. Feijenoord streek -om in stijl te blijven de in houd van de pot op. Na een afgeslagen Ajax-aanval kwam de bal via Moulyn en Meyers bij Den Bleyker terecht, die hard en laag vlak langs de paal vuurde. Eddy was zij het geheel on verwacht (volgens velen niet kansloos waarmede wij het niet eens zijn) gepasseerd. Feijenoord ging toen in de verdedi ging en was er voor onze mensen, die alles op de aanval gooi den, zelfs Van Mourik waagde enige kansen, vrijwel geen door komen meer aan. Bovendien troffen zij het niet, dat vlak voor het einde de nieuwe Feijenoord-doelman Van Pelt, op fraaie wijze de gelijkmaker voorkwam en dat scheidsrechter, de heer Bronkhorst, de hand van Rijvers niet in het geding liet komen. Geen volgens onze fotograaf, die er met zijn neus bovenop stond „geheide" penalty dus. Jammer, dat de sportsman Rijvers zich niet even bij de ref gemeld heeft om te vertellen, dat het wel of niet zijn hand was geweest, die de bal wegsloeg. Het publiek had dan beslist niet zo onvriendelijk gedaan als het nu deed. Misschien een tip voor een volgende gelegenheid. Die penalty kregen we toch. Toen het grootste gedeelte van het geachte publiek al op weg naar de pudding met slagroom was. Van Mourik schoot raak - nou raak! De bal kwam in ieder geval over de doellijn en nu maar wachten op de uitspraak van de Protestcommissie. In Geleen is het een sprankelend voetbalgevecht geworden. Vriend Geelhuyzen, onze immer van het begin tot het einde zwoegende linksback, promoveerde (ongewild) in de zwoele mijnstreek tot rechtsbuiten (hinkend). Dat betekende, daar de promotie na de rust plaats vond, een tien tegen elf gevecht. Duidelijker gezegd, een ongelijke strijd, die dank zij fenomenaal doelverdedigen van Eddy en fanatiek tegenspel van onze ge hele ploeg in een draw eindigde. Een misrekening voor de For- tunanezen, die met volledige overgave probeerden de over winning te grijpen. Van Mourik, Feldmann, Anderiesen, Van Ham, Eddy, enfin het hele team voelde daar niets voor en zo konden onze clubmakkers een punt rijker in de trein stappen, Om volledig te zijn krijgt u ook nog de namen van hen, die medehielpen dit gelijkspel 11 in de wacht te slepenVan der Kuil (prima), Bleijenberg (gelukkig weer op weg naar zijn oude vorm), Schmidt, Den Edel (geen doelpunt, hoe kan dat nu?) en Jaak Swart. Onze hulde, vrienden. Ajax 2 kreeg bezoek van Rigtersbleek 2 en Vitesse 2. De mannen uit Enschede beleefden niet veel voetbalplezier van hun reisje naar Amsterdam. Zesmaal ging de bal langs hun doel- verdediger, eenmaal langs onze goalie. Tegen Vitesse werd het slechts 21, dank zij peuterig en zelfzuchtig spel. Voor de rust ging het prima, daarna, bar slecht. Beterschap, vrienden. Ajax 3 versloeg Blauw-Wit 3 op eigen veld met 12 en ver drong De Spartaan 2 van de eerste plaats, door de roodbroeken met 32 te verslaan. Van D.W.V. 2 werd echter met 01 ver loren, waar we echt niet op gerekend hadden, zodat die eerste plaats alweer met anderen wordt gedeeld. Ajax 4 heeft zich uit de nederlagenhoek teruggetrokken. In Zaandam werd met 13 van Zilvermeeuwen 2 gewonnen en op ons veld klopten onze knapen het tweede elftal van Hol- landia uit Hoorn met 2—0. D.W.V. 3 voelde echter niets voor een nederlaag, zodat met een gelijk spel (11) genoegen ge nomen moest worden. Vijf punten dus uit een totaal van vijf matches. We komen enigszins bij, maar zijn er nog lang niet. Volhouden, luitjes! Ajax 5 speelt ook dit seizoen het spelletje „ongeslagen blijven" (tot nu toe dan). Madjoe 2 verloor met 84 en De Meer 2 met 53. Het aantal tegengoals is echter wel een beetje aan de hoge kant. Achter de zaak beter dicht houden, vrienden! Ajax 6 heeft de eerste nederlaag te pakken. V.V.A. 4 droeg daar zorg voor (40). Tegen Blauw-Wit 6 ging het beter (71) en aan de Velserweg, tegen D.C.G. 4, werd vijfmaal raak geschoten. Geen tegengoals. Goed werk, boys! Ajax 7 kon driemaal een nederlaag op het wedstrijdformulier invullen. D.W.S. 6 (5—2), A.S.V.A. 2 (5—3) en Schinkel haven 2 (12). Heel slecht, jongens! Dat moet en gaat natuur lijk spoedig veranderen. Afgesproken? We zijn er, de loupe gaat dicht tot de volgende ronde. BROWN. zijn slechts mogelijk als U in het bezit bent van een perfecte lichamelijke conditie en uitsteken <1 schoeisel en kleding weet wat U nodig heeft Permanente camping show Wist U dat wij een speciale afdeling hebben voor le klas sportieve kleding? Voor Uw wintersportreis slaagt U bij ons stellig

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1957 | | pagina 5