IN MEMORIAM JAN J. GROOTMEYER Zo, dat weet u dus. Verder heeft Kicker" het nog over alle clubs, die een gooi doen naar de Europa Cup. Als we het staatje onder de loupe nemen, dan zien we, dat onze club zich in select gezelschap bevindt. Naast de reeds genoemden zijn we er een paar tegengekomen, waarover men fluisterend spreekt. Nemen we b.v. Roter Stern, Belgrado, Armeeklub Boekarest, A. C. Mailand (Milaan) bijgenaamd Die „rot-schwarzen Teufel", met beroemde spelers als Liedholm, en Schiaffino, Rapid Wien, met Zeman, Halla, Happel, Hanappi, Dienst, Real Madrid met Alfredo di Stefano, F.C. Sevilla, Benfica Lissabon, de club die volgens Kicker", de zogenaamde ,,brasilianische Diagonale" speelt (weet u wat dat is Dan zijn er nog een paar mindere goden, zoals St. Etienne, Norrköping, Glasgow Rangers, G.F. Aarhus, Shamrock Rovers, F.C. Antwerpen, Borussia Dort mund, etc. Als dit blad bij u in de brievenbus valt, zijn er al een paar „voetbalgrootmachten" gesneuveld. Wie onze volgende tegenstander is kunnen we op dit moment dus nog niet zeggen, maar dat hoort u t.z.t. wel. (Of niet). De Ajax-supportersclub en het schaduw elftal zijn beide weer eens uit de schaduw getreden. Bij het begin van dit seizoen boden de elf „Donkere Mannen" de spelers van het eerste elftal een keurig verzorgd vaantje aan. Ter herinnering aan het be haalde kampioenschap van Nederland. U begrijpt, dat dit ge baar door Van Mourik en zijn makkers zeer op prijs werd ge steld. Zou u natuurlijk ook doen, daar het later erg prettig is om tegen zoon of kleinzoon te zeggen: „kijk jo, toen je pa (of opa) zo oud was als jij, schopte hij met nog een paar vrienden een voetbalkampioenschap van Nederland bij elkaar." De sup portersclub bedacht de hele vereniging. Voor de aanvang van de match tegen V.V.V. kreeg voorzitter Volkers, een prach tige kampioenvlag in ontvangst te nemen. U heeft het sieraad al aan de mast kunnen zien wapperen. Onze „Grote Willem", heeft natuurlijk hartelijk bedankt. Dat doen wij nog even via ons blad. Dank u wel, steunpilaren van de Ajax maatschappij! Onze vriend M. J. Jansen, kortweg gezegd Thys (mogen wij doen), voorzitter van de A.F.C. „Door Wilskracht Sterk", heeft met of Door veel Wilskracht een Sterk boek geschreven. Een boek getiteld „50 jaar D.W.S." of anders gezegd, „Blauw zwart in het Goud", Thys stelde er prijs op ons een exemplaar cadeau te doen. Uit collegialiteit en uit vriendschap. Dus niet een exemplaar voor de club die heeft er natuurlijk een ge kregen maar voor ons privé. Een gebaar waarvoor we toch even recht zijn gaan zitten. Zoiets gebeurt ons niet alle dagen èn, we zijn er dankbaar voor. Thanks Thys! We hebben het boek gelezen. Met heel veel genoegen en er ons (denkbeeldig) petje we dragen geen duivenplatje heel diep voor afgezet. Dat kan natuurlijk iedereen doen, maar wij doen dat misschien met meer recht, omdat we maar al te precies weten wat aan het samenstellen van een jubileum-boek vast zit. Als we dus zeggen, Thys heeft op zeer kundige wijze een stuk werk ge leverd, waaraan hij een zee van tijd heeft besteed, dan zeggen we dat niet om ook iets in het midden te brengen, maar dan brengen wij dit naar voren om uiting te geven aan onze be wondering. Voorzitter Jansen heeft zijn clubgenoten iets ge bracht waaraan zij veel hebben. De geschiedenis van D.W.S. in boekvorm, een geschiedenis, die begon in 1907 in de „karren loods van Hagens" en eindigtja, wanneer? Dat weet na tuurlijk niemand, maar naar ons gevoel eindigt de geschiedenis van D.W.S., daar waar de wereld tot stilstand komt. D.W.S.-ers we hebben jullie story gelezen, de rood-witte draad die er door heen loopt op de voet gevolgd, ai, die 51 nederlaag op Hemels vaart in het Olympisch stadion doet nog een tikkeltje pijn, en bij bladzijde 167, de laatste pagina van dit in alle opzichten prachtig verzorgde en zeer lezenswaardige boek even stil ge staan, beter, stil gezeten. Thys schrijft daar „Ik hoop speciaal voor onze jongere generatie dat het verleden in dit boek zo danig naar voren is gebracht, dat zij beseft dat op haar schou ders, ondanks de veranderde tijden in onze voetbalsport, de zware plicht rust, datgene te handhaven en nog verder uit te breiden wat door velen met ontzettende wilskracht werd be reikt en opgebouwd." Toen hebben we „50 Jaar D.W.S." dichtgeklapt met de hoop en de wens, dat de jeugd van D.W.S. deze woorden goed in zich zal opnemen en dat het Blauw-Zwart tot in lengte van jaren goed moge gaan. BROWN. Woensdagochtend 9 October 1.1. bereikte mij het ontstellend bericht van het plotse ling overlijden van een groot-Ajacied. De heer J. J. Grootmeyer, erelid van onze vereniging, oud-eerste elftal speler, oud secretaris, stichter van het „Ajax-Nieuws", gerenommeerd scheidsrechter in vroegere tijden van de K.N.V.B. en bekend cricketer, was voor eeuwig van ons heengegaan. Jan Grootmeyer, op en top sportsman, een Ajacied met groot organisatorisch talent, heeft in de jaren, dat hij onze club actief diende veel, zeer veel tot de groei en bloei van Ajax bijgedragen. Ik heb het voorrecht gehad, als speler van het eerste elftal, onder zijn leiding enige buitenlandse reizen te mogen medemaken en kon tijdens deze trips niet anders dan bewondering koesteren voor de wijze waar op wijlen de heer Grootmeyer voor zijn clubgenoten in de bres stond. Jan J. Grootmeyer, een markante figuur, van nature keihard, zowel voor zichzelf als voor anderen, zullen wij voortaan node moe ten missen. Grote dank zijn wij hem ver schuldigd voor alles wat hij voor Ajax, zijn vereniging, heeft gedaan. Zijn nagedachte nis zullen wij in hoge ere houden. Hij ruste in vrede. Namens de A.F.C. „Ajax", W. F. VOLKERS, voorzitter.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1957 | | pagina 3