Ditjes en Datjes Competitie-indeling jeugdelftallen seizoen !957/'58 Besluit van het K.N.V.B.-bestuur betreffende de toto 22 Op Zaterdag 12 October j.l. was een grote schare Ajacieden op de Oosterbegraafplaats aanwezig om Jan Grootmeyer, die na een kortstondige ziekte was overleden, naar zijn laatste rustplaats te begeleiden. Voorzitter Volkers memoreerde in de aula de grote verdiensten van Jan voor onze vereniging. Een groot man uit onze vereniging is heengegaan. Een kenner van de voetballerij zoals men niet zo veel zal treffen. Naast club bestuurder was hij jaren voorzitter van de W.E.K. en daarna ook nog een verdienstelijk scheidsrechter. De grote belangstelling, speciaal van de Ajax-garde, was wel het beste bewijs hoe Grootmeyer's verdienste voor onze ver eniging werd gewaardeerd. Wij weten niet welke gevoelens U hebben bekropen toen U Maandag 21 October j.l. de uitspraak van het K.N.V.B.-bestuur inzake de beruchte kwestie-Bobo Sal in de couranten hebt ge lezen. Neen, geachte lezer, het is ons tot heden nog zo duister als koffiedik. De Ajax-bestuurders zijn destijds gestraft wegens niet-cor- recte handelingen. Later zijn onze bestuurders volledig gereha biliteerd, ergo trof hen in deze zaak geen enkele schuld. Maar een medaille heeft twee kanten. Volgens berichten in de couranten heeft de K.N.V.B. aan voetbalbonden in Europa met betrekking tot Sal, brieven geschreven, waarin o.a. beves tigd wordt, dat deze „fantast" nog bij Ajax gecontracteerd is, Ajax - Feijenoord Snoeks en Van der Hoek betwisten elkaar het bezit van de bal. Scheidsrechter Bronkhorst kijkt vol belangstelling toe. zodat eventuele liefhebbers bij onze vereniging terecht moeten komen. Nu de „clou" van deze affaire. Als Ajax dan absoluut geen schuld heeft in deze zaak, wie heeft er dan wel schuld Onregel matigheden hebben plaats gevonden, zoals de rapporten destijds hebben uitgewezen. Maar wie hebben deze dan begaan? Hieromtrent hebben wij tot heden niets vernomen en dat geeft na ongeveer een half jaar onderzoek te denken. Veel kracht gaat er van deze zaak niet uit. Moge dit spoedig veranderen. J. K. Juniores Al: Ajax, Ambon, D.W.S., R.K.A.V.I.C., O.V.V.O., De Vole- wijckers, Wilskracht, Z.S.G.O. A 2: Aalsmeer, A.F.C., Ajax 2, Blauw-Wit 2, D.W.S. 2, D.C.G. 2, Lijnden, Meteoor, De Volewijckers 2, Zee- burgia 2. A3: Ajax 3, D.W.S. 3, Meteoor 3, De Spartaan 3, De Vole- wijckers 3, V.V.A. 3, Zeeburgia 3. A 4: Ajax 4, A.S.V. Arsenal 3, Blauw-Wit 4, D.V.O.S. 2, D.W.V. 4, J.O.S. 3, Meteoor 4, De Volewijckers 4. B 1: Ajax, Blauw-Wit, D.C.G., D.W.S., D.W.V., J.O.S., N.F.C., De Spartaan, De Volewijckers, Zeeburgia, Z.F.C., Z.S.G.O. B 2: Ajax 2, Blauw-Wit 2, D.W.S. 2, Lijnden, De Vole wijckers 2, V.V.A., W.M.S., Zeeburgia 2. B 3: Ajax 3, Blauw-Wit 3, D.W.C. 3, D.W.V. 3, N.F.C. 3, O.V.V.O. 3, De Spartaan 3, De Volewijckers 3, Zee burgia 3. B 4: A.F.C. 3, Ajax 4, D.W.V. 4, K.B.V. 2, Rapiditas 2, S.D.W. 2, De Volewijckers 4, V.V.A. 2, Zeeburgia 4. B 5: A.F.C. 4, Ajax 5, Blauw-Wit 5, D.C.G. 12, D.W.S. 4, D.W.V. 5De Volewijckers 6, Watergraafsmeer 4, Zeeburgia 5. Met ingang van 22 September 1957 is tot nader order de registratie van ondersteunende leden stopgezet. Met ingang van 21 October 1957 is het weer mogelijk ondersteunende leden aan de bond ter registratie op te geven, waaraan o.m. de volgende voorwaarden zijn verbonden: 1. Deelneming aan de toto is uitsluitend toegestaan aan seniorleden en senior-ondersteunende leden van de K.N.V.B., die volgens de reglementen der verenigingen als zodanig zijn aan genomen en de reglementair voorgeschreven contributie hebben voldaan. 4. Het werven van ondersteunende leden middels adverten ties en/of raambiljetten is verboden. Activiteiten in winkels, café's, kiosken e.d. zijn evenmin toegestaan, behoudens het be paalde in punt 5. 5. Het uitreiken van toto-formulieren in winkels, café's, kiosken e.d. is alleen toegestaan aan die personen, die een inge vuld formulier komen inleveren. 6. Het overtreden van bovengenoemde bepalingen zal ten gevolge hebben, dat de gehele vereniging van deelneming aan de toto kan worden uitgesloten, ongeacht andere maatregelen ook ten aanzien van bestuursleden persoonlijk op grond van schaden van de belangen van de K.N.V.B. en zijn vereni gingen. In verband hiermede wordt medegedeeld, dat vorenbedoelde categorie leden van Ajax de totoformulieren van 28 October a.s. af bij de bekende voorverkoopadressen zal kunnen halen. Uitdrukkelijk wordt er de aandacht op gevestigd, dat de namen van hen, die zich per briefkaart als deelnemer aanmeldden, doch de verschuldigde ƒ1,nog niet per giro (123977) betaalden, dezerzijds niet, als deelnemer aan de toto, aan de K.N.V.B. zul len worden opgegeven. ADM.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1957 | | pagina 22