J- J- g. f oxze «teugd LAATSTE NIEUWS. Nog juist vóór dat de zetter van Grafica zijn werkzaamheden aan dit clubnieuws beëindigde, konden wij hem nog de resul taten van Zondag 20 October j.l. toeschuiven. Hier zijn ze: Juniores AlWilskracht 80. In werkelijkheid was het 90 (Tenniglo 3, Engelsma 2, Westra 2, Petersen en Schols elk 1) maar de scheidsrechter gaf niet meer dan 8. Och, in het veen Een goede wedstrijd met een snelle Ajax-voorhoede waarin Engelsma zij het technisch wat minder, maar door snelheid en schot zéér gevaarlijk was. Indien enige knaapjes (oei!!) nog even eerder de bal afgeven, geloven we, dat we dit jaar veel pleizier van de Al kunnen beleven. Jan Severijnse, vorige week tot back gebombardeerd, speelde een betrouwbare partij. Junioren A3 tegen D.W.S. 3161! Waaraan, mede ge zien de vorige overwinningen van ons elftal verder weinig is toe te voegen. Junioren BI sloegen J.O.S. 1, dat ook reeds twee overwin ningen in de zak had, met 61. Piet Keizer opende de score met een juweel van een doelpunt terwijl onze linksbuiten enkele minuten later prachtig naar Te Slaa speelde die onhoudbaar inschoot. Cor maakte er nog voor de thee 30 van. In de tweede helft lukte het bij de onzen aanvankelijk niet meer. Half-linie en backs waren er even uit, mogelijk over donderd door enthousiast spel van onze tegenstanders, doch toen weer Piet Keizer aan Te Slaa een kans bood die deze prompt benutte (40) werd ons spel allengs beter en was het J.O.S.-offensief van de baan. Nadat Keizer en Te Slaa er 60 van hadden gemaakt konden onze gasten, mede door getreuzel in de achterhoede, de eer redden. Eindstand 61. Junioren B2 moesten op een der velden van het Olympisch Stadion de eer aan Blauw-Wit 2 laten (10). Geen grootse wedstrijd, met de zebra's inderdaad sterker, doch met voor de rust voor Verwoerd c.s. twee goede kansen die helaas onbenut bleven. Rust 10. Gedurende de tweede helft zaten we merendeels in de ver dediging, waarin zich Tanis en Webeling onderscheidden. In de voorhoede vonden wij Schipper de beste. Komaan, jongens, laat zien dat het beter kan Junioren B3 stonden tegen Zeeburgia 3 na 4 minuten reeds met 10 achter als gevolg van een penalty wegens hands. Maar We hebben hem zien snellen langs de lijn. Moet, laat eens kijken, nog voor '14/T8 zijn. We hebben hem zien scoren met het bat. Een reus, zo stond hij daar wat grimmig met die pet. Wat grimmig als een reus van Grimm kan zijn. Geen aanval, zelfs geen googly, deed hem pijn. En fast of slow met al hun varianten, de hele bowlery, sloeg hij naar alle kanten. Zijn wicket was eenvoudig niet te raken. Seventy centuries! die wist hij vol te maken. Hem heeft de grote cricketvijand Tijd gestuit. Want ook de beste batsman gaat tenslotte uit CALVUS na een kwartier was het 2—1 voor Ajax door Nagel en Vree. Physiek was Zeeburgia sterker, doch onze jongens vermeden duels, speelden de bal op tijd af (ter aandachtige lezing door H.H. Pingelaars), zodat de „whites" heel veel moesten lopen. Nagel, goed doorzettend, maakte er 31 van, Lex Admiraal schoof een terugspringende bal beheerst achter de Zeeburgia- keeper en Vree bracht tenslotte de stand op 51. „Tom had er toch zo lekker zin in en schoot dat het een lust was," vertelde ons de heer Smit. Was dat om het gebroken ruitje goed te maken, Tom? Junioren B5 bonden, en dat nog wel in een uitwedstrijd, Blauw-Wit 5 aan hun zegekar in een pittige ontmoeting waarbij de partijen om beurten ten aanval trokken. Wisten onze jongens in elke speelhelft een doelpunt te scoren, ook de Blauw witters waren daar enige keren zeer dichtbij, maar met Boom gaard, Ten Have en Heyens aan het hoofd kregen onze tegen standers zelfs geen kans de eer te redden. Knap gedaan, jongens! Waarbij wij het voor deze keer willen laten T. M.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1957 | | pagina 18