jeugd •Tab o-c li room Rondom de Quellijnstraat 98- 100, Telefoon 790018, J. Bieshaar 16 Wij willen onze Jeugdrubriek 1957/58 beginnen met u namens de Jeugdcommissie mede te delen, dat in haar samenstelling een wijziging is gekomen. De heren Th. Muller en W. Schuur man hebben namelijk bedankt. In hun plaatsen zijn thans ge kozen de heren G. Gischler en J. Wolterink met dien verstande, dat het secretariaat voortaan zal worden waargenomen door de heer H. A. Smit, Alb. Magnushof 8 hs., telefoon 130182. Wij weten ons zeker de tolk van vele Ajacieden als wij Theo Muller hartelijk dank zeggen voor de wijze waarop hij bijna 10 jaren zijn beste krachten aan het jeugdwerk heeft gegeven. Eveneens hulde aan Wim Schuurman die zijn functie als Jeugd commissielid wel heeft moeten neerleggen, doch die, zoals hij ons mededeelde nog vaak van zijn belangstelling voor onze juniores blijk hoopt te geven. Een woord van hartelijk welkom aan het adres van de heren Gischler en Wolterink. Mogen zij evenals hun voorgangers in het verleden, de komende jaren getuige zijn van vele jeugd- successen. Tot slot een welkomstgroet aan alle nieuwe jeugdleden bij hun entree in Ajax. Dat zij nog lang hun beste krachten aan onze vereniging zullen geven en zich hoe of waar ook als waar dige Ajacieden zullen gedragen, zij onze wens. Het heeft anders wel even moeten duren alvorens de com petitie kon beginnen. Pluvius kon er maar niet genoeg van krijgen. Week op week was het mis. Daarbij nog de griep- misèreWat deze laatste betreft had b.v. onze secretaris op 29 September j.l. alléén van de B-junioren al 23 afschrij vingen. Daardoor kwam zo'n algehele afkeuring van de A.V.B. menige club zeker niet ongelegen Maar 6 October was het dan toch eindelijk zover dat op Voorland mevrouw Lens met een gerust hart aan de koffie kon beginnen (nee, ze had geen griep) en jong-Ajax de strijd met de diverse tegenpartijen kon aanbinden. En de start was goed. Luister maar. Junioren Al tegen de Volewijckers (41) was een vlotte wedstrijd met Ajax doorlopend in de meerderheid en met in de Rood-Witte voorhoede Westra, Schols en Petersen prima, Engelsma nog wat onzeker waardoor hij nog al eens een kans liet liggen. Jammer dat vriend Schaap nog te veel de bal wil brengen, hetgeen beslist onjuist is en van hem (als captain) dus ook géén goed voorbeeld. De week daarna D.W.S. uit. Leider Schuuring vertelde ons van een heel goede wedstrijd waarin vooral in de eerste helft prima spel te zien was. Vermelding verdient een in die periode prachtig aangegeven bal van Peterssen waaruit Bob Westra een zeldzaam mooi doelpunt fabriceerde. (Rust 10). Na de thee kwamen er uit diverse fraaie combinaties van onze voorhoede en een scherpe corner van Peterssen nog 3 goals bij, zodat er met deze 40 zege alle reden tot tevredenheid was. Een pluim voor Hazewindus voor zijn goede spel in de halflinie zij hier niet vergeten. Junioren A2 zegevierden over D.W.S. 2 met 93, een uitslag welke er in het begin niet in zat. De D.W.S.-rechtsbinnen scoor de na 15 minuten met een keihard schot. De bal sprong van de doelstang in het veld terug en tot begrijpelijke verontwaardi ging der blauw-zwarten kende de scheidsrechter geen doel punt toe. Doch doelman Noordman maakte de scheidsrechter Voor Uw Chroomwerk er op attent, dat de bal wel gezeten had, waarop de „ref" zijn beslissing herriep en openlijk onze keeper complimenteerde met z'n sportief gedrag. Bravo!! Door Boerkoel werd het gelijk. Na een zeer fraaie save van Noordman toch 21 voor D.W.S. Uit een corner weer gelijk door Boerkoel, waarmede de rust kwam. In de tweede helft was Ajax heer en meester, doordat vooral de achterhoede van de thuisclub uitgespeeld leek. De Kok, Boerkoel, Goudsmit, Perrier en Lemmers maakten er 82 van en nadat D.W.S. nog een derde tegenpunt had gemaakt werd het door De Kok tenslotte 93. Een goede wedstrijd zonder be paalde uitblinkers. Junioren A3 gaven voor de rust tegen De Volewijckers 3 hun tegenstanders kans tot flinke tegenstand door te kort spel en eindeloos „gepingel". Rust 31 voor Ajax. Woorden van leider Wolterink tijdens de thee om meer af te geven en het spel vooral open te houden, hadden tot gevolg dat de groen-witten na de doelwisseling het tempo niet meer konden volgen en zo werd het dan door Janse, de Man, Worst, Drieman en Boltje 12—1. Thuis tegen V.V.A. 3 liet het eerste doelpunt lang op zich wachten. Maar toen dan eindelijk de Rood-Zwarte keeper werd gepasseerd was het al spoedig 30. In de tweede helft was er toen geen houden meer aan en zorgden Ronk, Drieman, De Ruiter, Roders en Janse met hun overige vrienden voor een 120 overwinning. Prima Junioren A4. Tja, we moeten u wel verzoeken zich goed vast te houden. Meteoor 4 ging ten onder met241 en D.W.V. (niet geheel compleet) met 28Oü Proost!! De voorhoede, be staande uit De Vries, Martens, Keizer, Goudsmit en Kortlever schijnt gezien haar 52 doelpunten beslist niet aan „bestedings beperking" te willen doen. De heer Martens, die beide wed strijden zag merkt overigens terecht op: „Ik kan me heel goed indenken dat bij een stand van 10 of 150 een achterhoede niets te doen krijgt en mee naar voren trekt. Toch is dat fout. Houd je plaats en blijf je gewone spel spelen, anders wordt het een rommelig spelletje waaraan niemand vreugde heeft. Af gesproken?" De Junioren BI begonnen ook prima. Z.S.G.O. 1 werd met 41 teruggewezen. „Achter" deed Douwe Offringa het op de spilplaats heel goed terwijl in de voorhoede vooral de rechter vleugel KogheeSchipper uitblonk met Cor te Slaa, als de centerv oor-met-het-juiste-schot. In Bovenkerk versloegen Kees Middendorp c.s. in een aan trekkelijke wedstrijd N.F.C. met 50. „Goed spel van onze jongens" aldus de heer Knijn. Na mooi voorbereidend werk van Henny Schipper en Egbert Koghee scoorde Te Slaa driemaal waarna Egbert de laatste twee goals zelf voor z'n rekening nam. Er waren 25 toeschouwers en ons team werd vergezeld door 7 supporters. Bravo. De Junioren B2 ook van mening zijnde dat de eerste klap een daalder waard is, stuurden De Volewijckers 2 met een 42 nederlaag naar de pont terug. Tegen D.W.S. 2 moest echter een punt worden gelaten (44) Eerst stonden onze jongens met 30 voor, doch onvermoeid zwoegen van de D.W.S.-voorhoede, waarin vooral de linksbuiten zich een handig speler toonde en zwakke momenten in onze verdediging brachten binnen 5 minuten de stand op 32. Hoe wel het in de tweede helft nog 42 werd, liet D.W.S. het er niet bij zitten. Alles werd op de aanval gegooid en inderdaad werd een gelijk spel uit het vuur gesleept, hetgeen ook wel de juiste verhouding was. Een compliment aan beide ploegen voor hun harde werken en grote sportiviteit. De Junioren B3 behaalden een geflatteerde overwinning op De Spartaan (2—1). Vooral na de rust speelden de roodbroeken veel sterker doch spil Jochems onderbrak met zijn lange benen vele Spartaan-aanvallen en doelman Lohmann toonde zich een betrouwbaar „goalie", 't Was over het geheel geen beste wed strijd met veel te veel gepingel van Nagel en Oomstee. Vree

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1957 | | pagina 16