13 De Ajax-visclub, op het punt de Nederlandse visstand te decimeren, poseert nog even voor onze fotograaf stond Zondagmorgen 15 September een respectabel aantal van 37 vissers te popelen om zo spoedig mogelijk aan de wed strijd te kunnen beginnen. Er was nu tenminste wat gevangen en vol goede moed werd aan de tweede ronde van deze etappe begonnen. De weergoden hadden tot nu toe volle medewerking verleend en de regenbui van 10 minuten die wij nu kregen was meer voor de stof, maar dat mocht de pret niet drukken. Hoewel er geen 100 meter verschil was met de plek van de voorgaande ronde was het totaal veel minder n.l. 38. Voor Zwaan maakte dat niets uit, 5 vissen moesten toch voor zijn taktiek zwichten en mede door inzinkingen van zijn naaste tegenstanders was hij eigenlijk al zeker van de eerste plaats. Jan de Wit en Jan Heemskerk hadden zich in het begin van deze tweede etappe extra verdienstelijk gemaakt door 2 scha pen van de verdrinkingsdood te redden. De commissie stelde dit bijzonder op prijs en maakte tegenover Heemskerk een hof felijk gebaar, door de vastgestelde boete van 25.voor niet op tijd aanwezig zijn bij de vertrekplaats van de autobus, te reduceren tot 12.50. Jongen van Levendig, denk er om dat je de nota presenteert. Helpers weg, laatste ronde! Ondanks verwoede pogingen van degenen die de leider benaderden, kwam „linke Jan" zegevie rend uit de strijd. Eindstand: 1. Zwaan 272. D. Bos 14; 3. J. v. d. Puttelaar 13; 4., 5. en 6. R. de Wit, A. Nolte en G. Meinders 11; 7. Euwe 10; 8. en 9. Theuerzeit en Kannegieter 9; 10. en 11. J. de Wit en W. F. Volkers 8; 12., 13., 14. en 15. A. Schroder, L. Robert, W. Addicks en Brink 7; 16., 17. en 18. Vrenegoor, Kolman (beide heren beter bekend als Stan Laurel en Oliver Hardy) en De Boer 6; 19., 20. en 21. M. Volkers, H. Samson en Nieberg 5; 22., 23., 24. en 25. A. F. Strikkers, J. Keereweer, C. van Dekken en F. Couton 4; 26., 27., 28. en 29. H. Volkers, Van Osch, Leven dig en Moos 3; 30. t/m 35. L. Strikkers, La Fleur, Louwaard, Heemskerk en Dukker 2; Uriot en Slot 1. Speciaal van Jan Slot, gewapend met 6 hengels, 12 snoeren, 24 netten en 48 andere visattributen, plus een volledig vis- costuum viel het mij erg tegen. Voordat wij Mokum weer gingen opzoeken benutte onze foto graaf De Ruyter zijn laatste plaatje om het gezelschap nog eens te nemen. Wij zullen een keuze uit de serie maken en de beste in dit clubblad plaatsen, naast de dank aan onze hoffotograaf ook de hartelijke dank aan onze vriend en medevisser Henk Volkers, die het cliché belangeloos wilde verzorgen. Op de heenreis naar Oostwoud was de stemming prima, aan het viswater zeker niet minder en de terugtocht met sterke verhalen van hen die het minste gevangen hadden, deed er niet voor onder. Via een telefoontje naar het Ajax-stadion vernamen wij dat ons eerste met 01 tegen Rapid voorstond en vol goede moed op een zege gingen de deelnemers naar huis om zich om te kleden voor het diner in onze bovenzaal. Eerst werd een glaasje oogwater genuttigd, daarna door voorzitter La Fleur in snel tempo de prijsuitreiking en de hul diging der kampioenen, Zwaan de kampioen van het hoogste aantal en Dukker voor de grootste vis mochten de wisselbeker een jaar mee naar huis nemen. Het woord was toen aan voorzitter Volkers, die in de aller eerste plaats zijn spijt betuigde dat het diner niet met een over winning van ons eerste elftal gepaard kon gaan, toen allen bedankte voor de prettige sfeer tijdens de wedstrijd, verder de versterking der vriendschapsbanden door ons visfestijn memo reerde om tenslotte een beroep op allen te doen om gedurende het resterende deel van deze avond, het peil waarop deze dag wederom gestaan had, in ieder geval te handhaven, zo niet te verbeteren. Vervolgens verleende hij het woord aa« de heer La Fleur. Deze betuigde aan alle deelnemers zijn dank voor de prettige medewerking en passant zijn bewondering uitsprekend voor de schitterende collectie prijzen die beschikbaar gesteld was, waarvoor alle dames en heren een dankwoord te incasseren kregen. Voor de nieuwelingen met hun dames was het nog maar een vraag, wat het echtpaar Boudrie op de keurig door Kolman verzorgde tafels „te borde" zou brengen. Degenen die ook vorig jaar aanwezig waren, wisten het wel. Zoooooo! Aan de gebaren van de nieuwe gasten kon men spoedig be merken dat het hun verwachtingen overtrof en mevrouw Mein ders vroeg zich af hoe dat alles mogelijk was: autobus, gratis wormen, gratis consumptie, diner, muziek en zang voor die paar ongelukkige centen n.l. 3.75. Waar die mijnheer „de Bloem" toch altijd die leuke orkestjes vandaan haalt is mij een raadsel om nog niet eens te praten over die twee aardige meisjes met hun liedjes over Ambon. Het gulle applaus dat allen ten deel viel was volkomen ver diend. Het gelach was de gehele avond niet van de lucht en toen de polonaise werd aangekondigd en de leiding aan de producer van „Goldwyn Meyer" opgedragen werd was het succes reeds verzekerd. Nu heeft u verder geen idee wat wij verder nog voor die 3.75 kregen. Mevrouw Kannegieter nodigde ons allen namens het gezelschap Boskamp-Bijleveld uit voor de première van Pukkel en Pukkel op de daaropvolgende avond in de Kleine Comedie. Mevrouw Kannegieter hartelijk bedankt en wanneer u geachte lezer nog nooit last van pukkeltjes had, zo zult u zich bij P. en P. een zeer grote Pukkel lachen. Ik zou bijna vergeten te memoreren dat onze fruitkoningen Robert en Uriot voor de commissieleden en de surveillanten een fruitschaal ter beschikking stelden, een geste die buiten gewoon geapprecieerd werd. Heren vissers, wilt u volgend jaar voor de gehele dag en uw dames aan het diner medebrengen: Zelfde humeur, zelfde jolijt en zelfde peilhandhaving als Zondag 15 September 1957. Hopende dit ambtshalve volgend jaar wederom in ons club orgaan te mogen memoreren. C. E. de V.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1957 | | pagina 13