Daar aan die waterkant H et strijdtoneel was ditmaal verplaatst naar Oostwoud. De heren van de commissie hadden dit na enkele speurtochten ont dekt en zij waren als edel trio de enigen van het wel zeer selecte gezelschap, die wisten waar deze wereldstad lag en hoe je er moest komen. 12 De zeven nieuwelingen die zich voor deelname aan dit vis- festijn opgegeven hadden, zullen in onze gidsen het volste ver trouwen gesteld hebben, de vaste kern was (niet ten onrechte) echter van mening, dat wij traditiegetrouw rekening moesten houden met een aankomst in een heel andere ,,stad" of op zijn minst niet eerder in Oostwoud te arriveren, dan na enkele ver keerde wegen te zijn ingeslagen. En wat denkt u De nieuwelingen werden in hun optimisme wreed verstoord en de vaste deelnemers, door ervaringen ge steund, kregen gelijk. Volgend jaar kan dit niet meer gebeuren en in de bus werd reeds afgesproken dat wij voor ons hard werkende en goed willende trio een landkaart zullen kopen, daar hun aardrijkskundige kennis blijkbaar toch te kort schiet! Je kunt nu eenmaal niet overal in uitblinken! Zo langzamerhand zijn deze drie heren er al aan gewend ge raakt, dat de op schertsende toon geleverde kritiek op hun be leid een aanloopje is om in een geanimeerde stemming te komen, iets wat nu ook wederom bijzonder gelukte en tot en met de laatste avonduren gehandhaafd bleef. Wat het amusante gedeelte betreft, hadden wij de wind wel in de zeilen, door de terugkeer in ons gezelschap, van de ver loren zoon Gerrit Meinders. Hij vierde zijn rentree met alle mogelijke fratsen en grappen en zo hij zich eventueel in zaken beperkt tot een werkperiode van 8 uur, zo ziet hij er in zijr*. vrije tijd waarschijnlijk niet tegen op om u „non stop" een dag en een nacht aangenaam bezig te houden. Je kunt hem als visser eigenlijk geen amateur meer noemen. Iemand die met succes naar Helgoland gaat om daar een stelletje haaien te verschalken, is voor mij geen amateur meer en een eventuele transfer zal de Ajax „viskas" toch waarschijnlijk wel een ton opleveren. Gerrit, ik maak even een gebaar met mijn duim en zo was het ook op deze Zondag met jeuit de kunst! Zelfs het bestuur van de K.N.V.B. werkte onwetend aan een prachtige stemming mee door de publicatie via pers en radio van de door ons allen als vaststaand feit verwachte verklaring van: Volledige rehabilitatie in de Sal affaire! Een en ander deelde onze voorzitter ons mede en de heren Dukker en Volkers kregen vele handen te drukken. Met een spoedige publicatie van de motieven die tot deze rehabilitatie geleid hebben en een bestraffing van de werkelijke schuldige(n) in deze affaire zou niet alleen onze club maar ook voetballiefhebbend Nederland ten zeerste gediend zijn. U excu seert mij bovenstaande letteren temidden van een verslag van ons visfestijn, maar het moest er even uit! Dank zij gemaakte verkeersfouten kwamen wij net op tijd in „De Vergulde Vos" in Oostwoud, de vos is n.l. niet vóór 8 uur wakker. Visvergunningen, wormen of zo u wilt wurmen, wedstrijd schema's enz. werden uitgereikt en in de bus van Maarse Kroon, de chauffeur nog vriendelijk bedankt voor de intensieve hulp, togen wij naar het viswater. Drie maal een half uur vissen was het programma voor de eerste helft. U heeft misschien wel eens gehoord van linke Maupie, maar nooit van een „linke zwaan". Nu, linke Jan Zwaan was weer van de partij en hoe! Het eerste half uur leverde de schamele buit van 29 visjes op. Jan Zwaan nam direct maar de kop met 5 stuks, Nolte, D. Bos en Theuerzeit volgden met 3, Addicks, van Dekken en onze voorzitter die onderweg nog een exhibition van een stie rengevecht had weggegeven 2. Bij een slechte start zijn vissers direct timide en uiten hun grieven over de keuze van het viswater om bij een kleine ver betering in de vangst al te praten van „niet gek hier", maar voordat de woorden „prima viswater" uit hun monden komen, moet er wat gebeuren. De tweede ronde leverde nog een visje minder op en van enthousiasme kon dus nog niet gesproken worden. Zwaan voegde er twee aan zijn totaal toe, Nolte haalde een „beest" meer uit het water en met 8 tegen 6 leek het een strijd te zullen worden, die door dit duo, wier beider naam reeds op de kampioensbeker voorkomen, uitgevochten zou worden. Ook de derde ronde bracht geen verbetering in het totaal dat met 27 stuks afgesloten werd. Zwaan had er een paar centen tegen aangegooid, was naar de masseur geweest en resultaten bleven dan ook niet uit. Tegenover een nul van Nolte stelde Zwaan 5 stuks, waardoor de stand na de eerste etappe werd: Zwaan 12; Nolte 6; Theuerzeit en D. Bos 5; Puttelaar, W. F. Volkers en Van Dekken 4; H. Volkers, Vrenegoor, Addicks, Brink, Kannegieter en Meinders 3; De Boer, Euwe, Couton, Keereweer, Levendig, Nieberg, De Ruyter, Samson, Schroder, Ren J. de Wit 2; Heemskerk, Robert, L. Strikkers en M. Vol kers 1. Ondanks het aanbieden van hun visitekaartje of mis schien juist daardoor, hadden de vissen tegenover de resterende deelnemers „niet thuis" gehandhaafd. Terug naar de Vergulde Vis waar de lunch gebruikt werd en diverse deelnemers hun hengels van andere snoeren voorzagen, zaten allen te piekeren hoe die Zwaan dat toch fikste. Dirk Bos was de eerste aan de waterkant, hield een hele redevoering tegen de vissen, beloofde de lieve beestjes ver vroegd A.O.W., kinderbijslag en dubbele vacantiebonnen. De visjes hadden er blijkbaar wel oren naar, want in het nieuwe viswater sloeg hij met 5 stuks evenals R. de Wit het beste figuur. 62 vissen lieten zich verschalken en de absoluut 100% fit zijnde Zwaan, had met een kleine sprint, die hem 4 stuks op leverde, zijn totaal op 16 gebracht. Dank zij de gulle voor spiegelingen was D. Bos zijn aantal tot 10 gestegen. Theuerzeit volgde met 8, Puttelaar en Nolte 7, Vrenegoor en W. F. Vol kers 5.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1957 | | pagina 12