wat 9 m 'Bonthuis „DE BLAUWVOS" BONTMANTELS - STOLA's - COLLIERS A. F. STRIKKERS B. S. LE MARCHÉ. is een club „Besloten v'reniging „die 'n doel weet te bepalen. „Een soort van sociëteit", zo lees ik in Van Dale. Zo'n woordenboek geeft er maar 'n definitie van. Doch waar is nu de man die 't echt ons zeggen kan? Men stampt een (voetbal)club niet zo maar uit de grond. Eerst waren er de clubs en toen kwam pas de bond. Altijd en overal eerst 'n aantal clubs er was. Zo niet, er komt geen bond waar ook ooit aan te pas. Geen bond ter wereld kan zijn bondsmacht gaan ontplooien als niet de clubs hem eerst de (voetje)bal toegooien. Die macht is gefundeerd op... clubrivaliteit! Op het „verdeel en heers" door onderlinge strijd. Dit is wat kras gezegd, maar 't komt er wel op neer. En leidt steeds tot succes! Want is 't niet telkens weer een and're club die tracht haar goed recht te verkrijgen Waarbij met leedvermaak haar zusters blijven zwijgen. Een ieder denkt daarbij, na mij de zondvloed maar: Hier geldt het „heden ik en morgen gij" voorwaar. Alleen als alle clubs zich voelen gedupeerd, dan komt de hele bubs als een man in 't geweer. Heeft Ajax dit zojuist niet weer eens ondervonden En is het eerst niet met een kluitj' in 't riet gezonden? Nee erger, Ajax kreeg van 't bondsbestuur een pats. 'n Geluk voor Ajax was: Het zat niet zonder Catz... Nee, nee, men stampt een club niet zo maar uit de grond. Zo'n club groeit graag en staag, maar wordt pas dan gezond als kinderziekten goed en clubvast zijn doorstaan. Het jonge clubhart vol van clubliefde blijft slaan. Slechts de volwassen club toont levensvatbaarheid. Dan is het pas een club en niet een rariteit. Zij vindt haar onderbouw de beste stimulans nog steeds in 't eigen kroost; gelukkig ook nog thans! Heus, ook 't betaalde spel heeft eigen stuwkracht nodig. Al is door inteelt soms vreemd bloed niet overbodig. Maar dan select men ga 'r niet rücksichtlos mee door. Waar feilloos wordt gekweekt komt inteelt haast niet voor. Want neem nu eens Blauw-Wit al is het resultaat niet zo dat 'n Zebra zich trots op de flanken slaat - de oude Stadionclub zal 't zeker aanstonds klaren. De naam van... 't Stadion van jaren her bewaren! Daar was het voor Blauw-Wit dat glorietijd begon. Wie Zebra zegt, die zegt: Olympisch Stadion. Een club schept, waar ze speelt, aldaar een eigen home. Voor mens als club is dit de lang verbeide droom. Heeft Ajax indertijd een villa-home gebouwd, Blauw-Wit is in z'n thuis als 't ware ingetrouwd. Het wist niet beter of het was zijn eigen huis. Na meer dan veertig jaar blijkt dit nu een abuis. Nu woont er sedert kort een echtpaar bij hen in. 't Is waar, 't is kinderloos, maar 't is toch een gezin met alles wat daaraan nu eenmaal is verbonden. Die mensen eten ook, al zijn 't dan maar twee monden. Tot nu toe konden ze dat was zo afgesproken op andere uren in dezelfde keuken koken. Thans weet in 't eigen huis de huurder heg noch steg. Zó lopen ze elkaar sinds kort daar in de weg. Heeft huisbaas Bessem daar geen modus voor gevonden? Of is hij voor dit home aan 't C.B.H. gebonden? De tuin totaal vernield Verlengde Tolweg vragen? Waartoe ook Ajax dan z'n steentje bij kan dragen. Ook Ajax immers speelt geen enkele maal alleen. En apropos, waarom ging d' inwoner niet heen? Hij zou een eigen huis in de provincie huren. Beter een verre vriend dan in je keuken... buren... Moderniseren - Bontbewaring - Reparatie KONINGINNEWEG 255, Tel. 95701, Amsterdam-Z b.d. Amstelveenseweg, tramlijn 1-2-16

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1957 | | pagina 10