2 Vrienden, het gaat zo niet langer. We krijgen zo'n stroom kopij naar onze redactionele hoofden, dat we er haast geen raad mee weten. Gaarne geven we alle medewerkers het volle pond, maar twee of drie artikelen van één scribent wordt echt te gor tig. Wat het werk betreft; we zien er beslist niet tegenop, maarde penningmeester! Die houdt niet van lange rekenin gen. Geef hem ongelijk. Aan het einde van het boekjaar komt hij met Balans, plus Winst en Verlies. Populair gezegd „even afrekenen". Als onze schatbewaarder dan voor het clubblad een astronomisch cijfer noemt, valt U misschien (figuurlijk) om. Dat willen en moeten wij voorkomen. Mogelijk kan het U hele maal niet schelen. In orde, maar gaat U dat eerst de heer Duk- ker even vertellen. We horen het dan wel, doch zo lang we zijn sanctie niet hebben, blijven we aan de voorzichtige kant. Dat is klaar en duidelijk en daarom, vrienden-van-de-pen, een piet- sie inbinden, anders zouden wij ons genoodzaakt zien te gaan „rode potloden". Dat is voor niemand lollig. Voor U niet en voor ons niet. Tot nu toe hebben we geschipperd, is het drie manschap, dat uw maandblaadje, verzorgd, beleefd en, al zeg gen wij het zelf, bescheiden aan het lijntje gaan zitten, om alle Ajax-schrijvers doortocht te verlenen en de ruimte te geven. Maarzo langzamerhand is er voor ons aan dat lijntje ook al geen plaats meer en dat moeten wij tegenhouden. Daarom, vrienden, blijft ons steunen, maar wat de lengte van uw arti kelen betreftkassian! Bij voorbaat onze dank. Nog een kleine ruk en de affaire-Bobo Sal is afgehandeld. De Met deze, door onze fotograaf, geknipte „kopbal", scoorde Willy Schmidt het doel punt, dat Ajax dichter bij P.S.V. bracht. Het was niet voldoende. We verloren met 1 - 2 Commissie van Onderzoek, bestaande uit de heren Mr. J. H. Lobsteyn, M. Sajet en M. Welle, heeft in een vlot tempo de zaak haarfijn uit de doeken gedaan - waarvoor onze hartelijke dank en het bestuur van de K.N.V.B. een lijvig rapport voor gelegd, dat genoemd college niets anders overliet dan Volkers c.s. onmiddellijk volledig te rehabiliteren. Die narigheid is dus gelukkig de wereld uit, maar geheel afgedaan is de kwestie- Sal nog lang niet. Het verdere verloop zullen we rustig moeten afwachten. Dat doen we dus. Met het eerste elftal gaat het niet geheel naar wens. De start was uitstekend. De overwinning op M.V.V. (40) en de zege te Enschede (03) waren veelbelovend, doch de douche die een verbeten vechtend P.S.V.-team over onze hoofden uitstortte, ijselijk koud. Ook de nederlaag te Kaalheide was geen wapen feit, dat verwarmend werkte. Verliezen is niet erg, dat behoort er nu eenmaal bij, maar onnodig punten verspelen is niet leuk. Tegen P.S.V. verloren Van Mourik en zijn mannen verdiend, daar was geen speld tussen te krijgen, doch tegen Rapid had het anders gekund. Voor half-time had de match in ons voor deel beslist kunnen zijn, maar enige schone kansen werden lelijk gemist en dat betekende uiteindelijk een nederlaag. Een nederlaag, die dertig seconden voor het einde van de strijd tot stand kwam. Een tikkeltje sneu? Inderdaad, maar aan de an dere kant een bewijs, dat er aan ons team nog het een en ander te schaven valt. Vooral aan de voorhoede. Het tweede elftal opende de competitie met een nederlaag. Te Deventer werd met 31 verloren. Volgens ooggetuigen moet er nogal „stevig" zijn gespeeld. De eerste thuiswedstrijd leverde een overwinning op. Na een slechte match kon Leeuwarden 2 met een 41-nederlaag huiswaarts keren. Ajax 3 startte met een zege op V.V.A. 2 (13), doch het vierde zat in de hoek waar de klappen vielen. Van Blauw-Wit 4 en Volewijckers 3 werd verloren. Twee maal een nederlaag met de uitslag 32. Een bedroevend begin. Vijf en zes hielden de rood-witte kleuren hoog. Watergraafsmeer 4 verloor met 80 en Gold Star 2 met 18. De A.V.B.-doelpuntenmachine draaide dus weer best. Vriend Muller verrichtte voor de zoveelste keer een sisyphus- arbeid. Alle jeugdwedstrijden afgelast! Om hels van te worden! We zijn er, maar voor we ondertekenen nog even dit: Vóór de aanvang van de thuiswedstrijden van het eerste elftal worden we „vergast" op een regenjassenregen. Dat vinden we erg „goedkoop" om geen ander woord te gebruiken maar spaar ons in het vervolg en met ons een groot deel van het geachte publiek, dat deze reclame helemaal niet waardeert. Bovendien is dit „cadeau-stelsel" onze club beslist onwaardig en, wat beroerder is, schept misschien een precedent. Als mor gen mijnheer A. voor ieder doelpunt een half pond pinda's, vijf kilo rijst of een blik erwtensoep met kluif beschikbaar stelt, kunnen we hem beslist niet weigeren. Daarom, rap een prop in de microfoon! Mocht er iemand zijn, die met alle geweld via de voetbalsport een deel van zijn inkomen kwijt wil, goed, laat hij dan aan het einde van het seizoen enige liefdadige instellingen gelukkig maken. Men ontvangt hem daar vriendelijker dan bij ons. Vast en zeker met open armen, vooral als hrj komt met een stevig bedrag per doelpunt. EnAjax is gaarne bereid deze nobele geste éénmaal te annonceren. BROWN. Op de valreep. Zondag 22 September. Elinkwijk, met zijn vele Surinamers en de hevig „in het nieuws" zijnde Kraak, heeft het op een zeer slecht veld niet kunnen redden. Voor de rust had onze defensie alles te geven om de Zuilenaren het scoren te beletten. Dat lukte, omdat de Elinkwijkers, enige beste kansen verprutsten en onze captain met zijn makkers het doel van Eddy behoorlijk afschermde. Na de thee was Snoeks zo verstandig om al spoe dig keihard langs Kraak te kogelen, een schuttersfeit, dat Elinkwijk aan het wankelen bracht en onze ploeg stimuleerde een offensief in te zetten. Die aanvalsdrift gaf Piet Ouderland een kans zijn armen juichend te strekken. Hij liet zich de mo gelijkheid om Kraak voor de tweede maal naar het net te sturen, niet ontglippen, waardoor een Ajax-zege vastere vormen kreeg. Piet van der Kuil, werom opgenomen in de nationale ploeg (ge feliciteerd, Piet!) vond het toen maar het beste de overwinning veilig te stellen en deponeerde nummer drie achter zijn ex- streekgenoot .De punten waren binnen en daar Sparta en A.D.O. met een nederlaag werden geconfronteerd, behoort ook ons team tot het kluitje, dat de kopgroep vormt. In de wieler sport spreekt men over „van voren" en „van achteren rijden".

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1957 | | pagina 2