W elpenvoetbal Ditjes en Datjes Het 99JTagers99-touriiooi Ooodwill-weclstrtjclen 20 De najaarscompetitie is inmiddels begonnen. Punt 8 van de Algemene Bepalingen Welpenvoetbal, welke door de Afdeling Amsterdam van de K.N.V.B. zijn uitgegeven, vermeldt het verbod tot publicaties in clubbladen van uitslagen en standen. In volgende clubbladen zal ik me dus moeten beperken tot het geven van een globaal overzicht van de verrichtingen van de jongste spruiten aan de Ajax-stam. Jongens, opgelet! Terreinafkeuringen worden om 12.00 uur bekend gemaakt bij de volgende adressen: Nagel, Niasstraat 32; Klokkemeijer, Sumatrastraat 40; Twel- ker, Pontanusstraat 35; Eureka, Dapperplein 18; Van Gronin gen, Linnaeusstraat 36; Bos, Middenweg 12; De Vlieger, Mid denweg 61; Slauerhof, Middenweg 218; Van Tienhoven, Fahren- heitstraat 22; Tapperwijn, le Oosterparkstraat 158; Berlage, Stalinlaan 79; Koedijk, H. de Keyserstraat 40; Overdijk, Van Ostadestraat 73; Schoordijk, le Sweelinckstraat 3; Koeke- bakker, J. P. Heyestraat 97. Er wordt een rood bord opgehangen, waarop met zwarte letters vermeld staat: „Alle welpenwedstrijden afgelast". Het is ten strengste verboden de winkeliers zowel mondeling als telefonisch te vragen of de wedstrijden doorgaan. Indien de wedstrijden niet zijn afgelast en de weersomstandigheden slecht zijn geworden, beslissen de leiders onderling. Ook niet bellen naar het Ajax-Stadion. Het welpen-wedstrijdrooster is opgehangen op het publicatie bord. Belangstellenden moge ik opwekken deze wedstrijden op een vrije Woensdagmiddag eens te bezoeken. Bij voorbaat kan ik U een zeer geslaagde sportmiddag in het vooruitzicht stellen. Tenue e.d. Het spreekt natuurlijk vanzelf dat het tenue altijd prima in orde is. Let ook vooral op de noppen van de voetbal schoenen, opdat deze geen gevaar voor een ander opleveren. Het dragen van beenbeschermers is door het Bestuur verplicht gesteld. Training. Voorlopig is de training vastgesteld op Zaterdag middag, aanvang 2 uur precies. Train geregeld, kom ook vooral op tijd en volg de aanwijzingen van de heer Humenberger nauw gezet op. Reserves. Voorheen is het nogal eens voorgekomen, dat een reserve zonder bericht van verhindering verstek liet gaan. Jullie begrijpt dat dit niet kan worden geduld. Moedwillig „spijbelen" wordt onherroepelijk met schorsing gestraft. Tot een volgende keer en veel succes op de groene velden. M. v. E. Zo zitten we dan, geachte lezer, na een weinig zomerse zomer, waarin vele vacanties op minder prettige wijze zijn ver regend, weer midden in de voetballerij. De marathon van 34 competitie-wedstrijden met nog de nodige beker- en vriendschappelijke wedstrijden is gestart. Vreugde en teleurstelling zullen op zijn tijd ons deel zijn, af hankelijk van de resultaten van de gespeelde wedstrijden. We zouden geen goed lid zijn als wij niet op meer vreugde dan op teleurstelling hoopten. Mogen wij allen getuige zijn van wed strijden die op een goed peil staan en die een sportief en prettig verloop hebben. Wij wensen alle elftallen van het eerste tot de welpen veel succes. Om maar direct met de deur in huis te vallen, hebt U ook het verslag van de jongste vergadering van de sectie Betaald Voet bal gelezen? Vanzelfsprekend, want U wilt toch ook op de hoogte blijven van wat er ook buiten de groene velden, achter de groene tafels, over ons voetbalbestel wordt bekokstoofd. Nu laten we maar eerlijk zeggen dat dit niet altijd eerste klas is. Het schijnt moeilijk te zijn om zekere heilige huisjes uit de weg te ruimen. Wij geloven echter dat onze voetbalgemeen schap meer gebaat is met een krachtige en bewuste leiding, en niet met het slappe gedoe van afschuiven. Zelfstandige en consequente besluiten kunnen alléén respect afdwingen, dan weten allen waaraan zij toe zijn. Geen slapheid, want daar zijn we geen van allen mee gediend. U kunt het geloven of niet, maar sinds een paar weken heb ik de pest in als ik het woord regenjas hoor, vooral als het met zekere geluidsinstallatie wordt omgeroepen. Kort geleden belde mijn oude vriend Theo Schetters mij op, of ik misschien per abuis z'n regenjas had medegenomen en de mijne had laten hangen. Ik was mij echter van geen kwaad bewust. Jammer dat ik niet op het idee gekomen ben hem te zeggen: „Och jo, dat is toch niets. Scoor Zondag a.s. een goaltje en je hebt zo een jas naar maat terug." J. K. Met een amateurelftal, bestaande uit spelers van Ajax2, 3 en 4, namen wij deel aan het voetbaltournooi van „De Jagers", Den Haag. De wedstrijden, die we in dit tournooi moesten spelen, duurden slechts twee keer twintig minuten, te kort om er ver slagen van te geven. De eerste match, tegen „De Jagers", ein digde in een gelijk spel (00). De volgende, tegen R.F.C., bracht ons een 10 overwinning. Na de pauze moesten onze jongens aantreden tegen „De Mussen". Uitslag 11. Van V.U.C. wonnen we met 20, waardoor we de finale hadden bereikt. N.A.C., Breda, had het ook zover geschopt. Alzo een finale N.A.C.Ajax. Het bleek, dat N.A.C. met vier contract spelers aan het tournooi deelnam. Wij leefden in de veronder stelling, dat alleen amateurs mochten deelnemen. In het regle ment stond hierover echter niets vermeld. Dat wij de finale met 21 verloren was dus helemaal niet vreemd en zeker geen schande. Duidelijk bleek ons echter in dit tournooi, dat onze spelers nog lang niet in conditie zijn. Trainen, vrienden! Met de volgende spelers werd aan dit tournooi deelgenomen: Dollée, Draaier, Van Dijk, Fransz, Hartel, Kluft, Meester, Moinat, Pelser, Post, Quakernaat, De Ridder, Vegten, Van der Wal en De Wit. Generaal Wagner reikte de prijzen uit. Tweede prijs dus voor Ajax. Een prettige dag, met als slot te Wassenaar, een uitsmijter, die door hongerige magen gretig in ontvangst werd gehomen. A. DE WIT. van AJAX tegen A.D.W. Op Zondag 1 September j.l. startte het seizoen voor de lagere elftallen met twee good will-wedstrijden tegen A.D.W. Een combinatie van het zesde en zevende ving om 12 uur aan tegen het tweede van A.D.W. Met een 132 uitslag ten gunste van Ajax kwam het einde, waarbij de conclusie getrokken kon worden, dat er bij A.D.W. nog veel valt bij te schaven en er in het bijzonder flink getraind moet worden. Dit verschil kwam duidelijk tot uiting, want, afgezien er bij Ajax beter gecombineerd werd, was het uithoudingsvermogen en de schiettechniek niet te vergelijken met wat ons elftal liet zien. Deze 132 overwinning was nog magertjes in vergelijking met de kansen, die ongebruikt bleven. Onze voorhoede liet des ondanks zeer fraaie doelpunten zien; door goede combinaties scoorden Bieshaar (3), Pasteuning (1), Mossing-Holsteijn (5), Koorn (3) en v. d. Tooren (1) deze doelpuntenregen. Daarbij vonden zij veel steun van hun kanthalves Moos en de jonge en kleine Henny, laatstgenoemde een technisch en tactisch voet ballertje. Al met al heeft A.D.W. het een en ander opgedaan wat voet ballen betreft en het is te hopen, dat dit een steentje zal bij dragen tot heil dezer vereniging. Om twee uur begon een combinatie van het vijfde tegen het eerste van A.D.W. Met een 111 overwinning kon Ajax de kleedkamer weer opzoeken. Was het voor Ajax niet zo zeer een krachtmeting, voor A.D.W. was het zeer zeker een leerzame dag en ondergetekende hoopt dan ook, dat deze vereniging er in zal slagen om aan de hand van deze wedstrijden lering te trekken om tot succes te komen. Een dusdanig succes zelfs, dat zij onze elftallen eens tot revanche kunnen uitnodigen. JAN DE WIT.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1957 | | pagina 20