19 Johnnie Schaap uit de strafschop die de beslissing moest bren gen, doelpuntte, viel er een pak van ons hart; Ajax in de finale. In de andere poule classificeerde Feijenoord zich in de finale' door met 5 punten uit 4 wedstrijden als eerste te eindigen. Finale dus AjaxFeijenoord. Deze finale, gespeeld op het hoofdveld van P.S.V. ten aan- schouwe van enige duizenden toeschouwers, kunnen wij be schouwen als de climax van het tournooi. Twe'e technische, snel spelende ploegen onder leiding van de rustige, uitstekend leidende scheidsrechter Leo Horn, schotelden de toeschouwers vele staaltjes van fraai combinatiespel voor, die zij niet vaak van jeugdspelers hebben gezien. Hieraan willen wij nog toe voegen een oer-harde kogel van Petersen die op schitterende wijze door de Feijenoord-keeper tot hoekschop werd verwerkt, alsook een paar fantastische „saves" door onze goalie Hilten, die tot 2 maal toe op slechts éen paar meter afstand de bal van de schoen van de Feijenoord-middenvoor wegplukte; adem benemende momenten. Nog 5, 4, 3, 2, nog 1 minuut en... de beker was ons. Ze waren volkomen leeg, de jongens, maar Ajax had opnieuw getoond, nog steeds Ajax te zijn. De geest in dit tournooi was prima, de spelers van alle deel nemende verenigingen hebben de sportiviteit hoog gehouden en rest ons dus slechts onze P.S.V.-vrienden, die dit tournooi op zulk een voorbeeldige wijze hebben georganiseerd, harte lijk dank te zeggen voor de prettige dagen en de genoten gast vrijheid. Tot volgend jaar maar weer P.S.V.-ers. J. H. MARTENS. Het Ajax juniores-elftal (van voren en van achteren), dat in het P.S.V.-toernooi de eerste prijs won En met dit tournooi, jongelui, is voor de meesten van jullie weer een periode in je voetbal-carriere afgesloten; thans gaan jullie over naar de afdeling „seniores". Wij hopen echtér, dat je de prettigste herinneringen zult be waren aan onze jeugd-afdeling, de afdeling waarin je als kleine jongen de (stoute) voetbalschoenen hebt aangetrokken, de afdeling waarin je veel vriendschap hebt verworven, ook bij de Jeugdcommissie. Met lede ogen zien wij jullie vertrekken, jongens, ook al weten wij, dat wij elkaar nog zeer vaak op onze Ajax-sport- velden zullen terugzien. Wij zijn er echter van overtuigd dat jullie in jé verdere voetballoopbaan de naam en de kleuren van onze vereniging op dezelfde waardige wijze zult hoog houden zoals jullie dat in de Jeugd-afdeling hebt gedaan. DE JEUGDCOMMISSIE. 40 jaai* donateur Ajax' captain ontvangt uit handen van de heer Otten de eerste prijs. De heer D. F. Barends, besloot dd. 24 Augustus 1917, dona- n.l. de Ir. Otten beker teur van onze vereniging te worden, een besluit, waarvan hij beslist geen spijt heeft gehad. Veertig lange jaren is de heer Barends, dus de Ajax-kleuren tot steun geweest en ware hij inplaats van ondersteunend-, werkend lid, het Delfts blauw, was zijn deel geworden. Nu, helaas niet en moeten wij volstaan met van deze plaats de heer Barends, de feliciterende hand te reiken en daarbij de wens te uiten, dat deze trouwe donateur nog vele jaren de verrichtingen van zijn club zal mogen volgen. Buitenlandse correspondentie Secretaris Jeugdcommissie, de heer Muller ontving uit Aus tralië van familie Brouwer (zoon Henk ex-Juniores B 3 en Cor ex-Juniores B 5) een uitgebreid schrijven, waaruit blijkt dat deze oud-Ajacieden het uitstekend maken, vragen aan be stuur, ex-elftalgenoten en vrienden de hartelijke groeten te doen. Dat doen we dus! Verder felicitaties aan alle Ajax- kampioenen. Voor hen, die naar Australië willen, schrijven: Fam. A. C. Brouwer, 34 Birdwood Street, Frankston (Vic.) Melbourne.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1957 | | pagina 19