Honkbal 17 In het officieel orgaan van de K.N.H.B. zijn enige tijd geleden in een aantal opeenvolgende nummers m.i. opvallende ar tikelen verschenen, waarin verschillende schrijvers hét „even uit de doeken doen", dat zij het niet eens waren met hetgeen in het voorgaande nummer was gepubliceerd. Meningsverschillen zullen er altijd blijven bestaan, dat is niets nieuws, maar de wijze waarop dit in „Honkbalnieuws" werd kenbaar gemaakt, had meer weg van het uitvechten van persoonlijke kwesties, die de schrijvers met elkaar hadden. Herhaaldelijk wordt er op aangedrongen, dat het aantal le zers van „Honkbalnieuws" groter moet worden, maar als men op bovenstaande wijze voortgaat zijn abonnees dergelijke le zenswaardigheden voor te zetten, dan zal juist het tegendeel worden bereikt. Er is toch zeker wel ander „honkbalnieuws" dat onder de aandacht kan worden gebracht DE COMPETITIE. AjaxBlauw Wit 43. Wilde onze ploeg nog voor een plaats in de „Hoofdklasse" in aanmerking komen, dan moest deze wedstrijd worden ge wonnen. Doordrongen van dit feit werd er direct fel aangepakt en na vier innings was dan ook een 30 voorsprong verkregen door o.a. een fraaie tweehonkslag van Ed Staller, die twee punten opleverde. Maar Blauw Wit gaf zich niet gewonnen en langzaam aan wist zij in haar resterende innings deze achterstand in te lopen zonder dat wij daar iets tegenover konden stellen (33). Onze spelers hadden echter nog één slagbeurt tegoed, doch door te korte slagen konden weldra twee clubgenoten weer de spe- lersbank opzoeken. Ook de slag van onze volgende slagman, Hugo Walker, mislukte, doch door een onzuivere aangooi van Blauw Wit's catcher kon Hugo toch nog het eerste honk be reiken. Herre Kok kreeg van werper Linke 4 maal wijd en aan gezien Jan Neefjes met een uitstekende tweehonkslag voor de dag kwam, waren, zij het op de valreep, de twee punten toch nog binnen. Ajax—V.V.G.A. 8—0. Voorwaar een zeer verrassend grote zege waarop niemand had gerekend. Hoewel de V.V.G.A.-pitcher Nico Brands niet in zijn beste vorm stak, waren de onzen zo op een zege gebrand, dat de G.A.-ers geen enkele scoringskans hebben gekregen. Nadat in de eerste inning reeds, door een opofferingsslag van Walker, Rien van 't Hof (4 maal wijd) de score had geopend, werd in onze vierde ronde door Herre Kok en Neefjes de stand op 20 gebracht. Nico Brands werd toen vervangen door Van der Meij, die voor de moeilijke taak werd gesteld, Ajax in zijn opmars te stuiten. In de zesde inning moest hij echter honk- IN MEMORIAM JAN BLOMVLIET. Op 10 Augustus bereikte ons het bericht dat Jan P. Blomvliet op 49-jarige leeftijd was overleden. Hoewel wij wisten, dat Jan wegens zijn gezondheid het kalm aan moest doen, kwam zijn heengaan geheel onverwachts. In 1928 maakte Jan reeds op jeugdige leeftijd deel uit van ons eerste negental en behaalde in dat zelfde jaar met o.a. zijn broer, Jan Elzenga en J. Martens, zijn eerste grote succes door het veroveren van de landstitel. Verschillende malen is Jan Blomvliet belast geweest met de leiding van onze honkbalafdeling, doch zijn be kendheid verkreeg hij door zijn optreden als werper. Hij wist veelal precies wat de zwakste zijde van zijn tegen standers was en mede door een goede contnóle kon hij juist die bal gooien, die hun het minst lag. Niet alleen onze club, maar ook o.a. Sparta en Haarlem hebben van zijn grote routine kunnen profiteren. Het laatste jaar was Jan Blomvliet als propagandist van „De Kivieten" een zeer actieve medewerker. Moge zijn gezin en zijn moeder de kracht vinden, dit verlies te dragen. Hij ruste in vrede. W. N. Het reserve-team, dat een prima seizoen achter de rug heeft slagen van Mossing-Holsteyn, Reggie Smith, Staller en Walker laten passeren en mede door 2 maal vier wijd voor Kok en Kraan, bracht ons dat op een 70 voorsprong. Staller was nog niet tevreden en in de voorlaatste inning bracht hij de stand op 80. Al met al een zeer goede match van Ajax-zijde. E.D.O.—Ajax 0—1. Ook tegen E.D.O. is onze ploeg goed voor de dag gekomen en mede door foutloos veldwerk kon pitcher Smith zijn derde no- run zege in dit seizoen behalen. De beslissing viel pas in de laatste slagbeurt. Hugo Walker, die reeds twee honkslagen had laten „aantekenen" kon door 4 wijd op de honken komen, waarna Herre Kok in het buiten veld werd uitge vangen. Inmid dels wist Hugo het tweede honk te bereiken en kon op een fraaie klap van Prins zijn ploeg een 10 voorsprong geven. Hoewel E.D.O. met twee honkslagen nog even zeer gevaarlijk werd, kon door goed veldwerk de zege veilig worden gesteld. Door deze overwinning is onze ploeg de grens voor het bereiken van de „Hoofdklasse" al dicht genaderd. Ajax—E.H.S. 64. Opnieuw een zege van het Ajax-negental die gezien de stand van de competitie zeer waardevol was. Na twee innings had Ajax, door drie honkslagen, tweemaal vier wijd en vier veldfouten, reeds een 52 voorsprong geno men, waartegen drie maal vier wijd en één honkslag de E.H.S.- ers twee punten opleverden. In de vijfde inning scoorden de Haarlemmers opnieuw twee punten door o.a. een goede tik van Heemskerk (54). In onze achtste ronde waren het Rien en Hugo die door safehits de voorsprong konden vergroten (64) In hun laatste slagbeurt kreeg E.H.S. door tweemaal drie slag en een aangooi van werper Smith geen kans meer. T.I.W.—Ajax 1—0. Brrr. Dat was een onverwacht resultaat. Ditmaal wilde het bij onze ploeg niet. Met een kleine omzetting voor de op vacantie zijnde Hugo Walker werd er aan slag maar povere resultaten geboekt, terwijl juist de T.I.W.-werper Kempen prima voor de dag kwam. Het enige punt werd in de tweede inning gescoord door driemaal vier wijd van onze werper waarop prompt een honkslag volgde. Door goed veldwerk bleef de stand 10 en door dit resultaat werd een onverwachte streep door onze hoop op een plaats in de „Hoofdklasse" gehaald. Het was een ver diende zege van T.I.W., dat een van haar laatste kansen om aan degradatie te ontkomen, wist te benutten. NIEUWS VAN HET TWEEDE. Ook nu weer zijn er goede resultaten van onze reserves. Tegen „De Meteoor" waren onze clubgenoten aanvankelijk in

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1957 | | pagina 17