Bonthuis „DE BONTMANTELS - STOLA's - COLLIERS A. F. STRIKKERS 13 beroepen uit de radiokamer „namens het Ajax-bestuur", heel benauwd weggedrukt tussen, zijn liefhebbende familie-leden. In deze beklemmende benauwenis volgde ik, zo goed en zo kwaad ais het ging, de frisse, faire strijd tussen M.V.V. en Ajax. Beide elftallen speelden, voorzover ik het kon waar nemen, er lustig op los, onder leiding van, en dat heb ik goed kunnen horen, een lustig fluitende scheidsrechter. Altijd heb ik gedacht, dat ik de spelregels van het edele voetbalspel, zoals het gespeeld wordt in onze „onvolprezen" K.N.V.B. goed kende. Doch deze zelfkennis heeft tijdens deze vlotte strijd een ge duchte knauw gekregen. De scheidsrechter, zijn lijnrechters en tevens ook enige van de mij omringende, samengeperste toeschouwers, uitgezonderd natuurlijk mijn liefhebbende fa milie-leden, dachten anders over de buitenspelregel dan ik. Met vernietigende blikken werd mijn theorie over de off-side regel aanhoord. Hooghartig werd mij gezegd, dat ik een spelregel boekje moest kopen en nu maar beter mijn mond kon houden. En zo werd ik gedwongen weer zo diep mogelijk in mijn be nauwde schulp terug te kruipen. Ondanks deze minder prettige omstandigheden heb ik toch genoten van deze eerste succesvol verlopen voetbalontmoeting. Ook ben ik er van overtuigd, dat in deze competitie nog heel wat overwinningen zullen volgen. Mijn indruk van het spel van ons eerste elftal is, dat het mindér spectaculair is, dan dat van onze tegenstanders, weg lating van allerlei onnodige franje, maar daarentegen heel wat meer effectief, door de directere weg naar het doel onzer tegen partij. Menende, opgelucht en eerlijk mijn toeschouwers-indrukken op de „overdekte" weergegeven te hebben, wens ik U, zeer geachte lezeressen en lezers, nog een serie prettige, spannende' wedstrijden toe. Tevens hoop ik U, als het mij vergund wordt, nog enkele keren mijn simpele impressies weer te geven. JO THIRY. Op het punt staande het dierbare Vaderland weer voor enige tijd de achterbumper toe te keren, voel ik mij geroepen, de Redactie nederig om wat plaatsruimte te verzoeken. De beruchte „derde Dinsdag van September" zal ik dus niet meemaken, persoonlijk vind ik dat niet zo erg bezwaarlijk, terwijl het de heer Hofstra glad een zorg zal zijn; bij mijn thuiskomst zal hij zich mijn adres nog wel herinneren. Op de valreep nog even Ajax tegen P.S.V. zien spelen, waar bij ik tot mijn spijt onze jongens in de schaduw van de Philips- lampen het véld héb zien verlaten. Onverdiend was de nederlaag zeker niet, natuurlijk zat er de laatste tien minuten nog een behootlijke kans op een gelijk spel in, maar toch, over het geheel genomen leek mij de uit slag wel juist. Met belangstelling zie ik de verdere resultaten tegemoet, maandenlang heb ik met een zekere vrees op de reactie van ons elftal gewacht bij een achterstand; gezien onze spelopvatting was ik altijd bang, dat wij bij een 0—1 achter stand een zware dobber zouden krijgen, en ziet, het is zo ge lopen. Hopelijk was deze eerste nederlaag een vergissing, en beginnen we direct maar weer aan de volgende serie overwin ningen. De concurrentie is groot, en aangezien jammer genoeg de resultaten op het groene veld tegenwoordig parallel lopen met de „ping" van ons kasregister, wens ik trainer en penning meester het allerbeste. Nu mijn praatje toch een beetje zakelijk aandoet even het volgende. Een door mij zeer gewaardeerd Bestuurslid, vertelde laatst, dat hij mijn opvattingen dikwijls een beetje te zakelijk vond, en dat ik daar dan maar eens wat over moest schrijven. Ik heb hier eens rustig over nagedacht, maar heus, een der gelijke gedachtewisseling lijkt mij geen goede kopij voor een clubblad. Het lijkt zo spoedig op critiek, het zou reacties op wekken, die beslist niet in het belang van onze vereniging zijn, en daarom; praten wil ik er altijd wel over, maar schrij ven liever niet. Alleen mogen wij nooit vergeten, dat wij, om het spelpeil op te voeren, een trainer nemen, dat wij bij ongevallen bij een dokter te rade gaan, en dat wij bij contracten e.d. de assisten tie van een advocaat inroepen, daarom laten wij de waarde van een goed zakenman niet onderschatten, bij financiële be sprekingen zijn deze mensen beslist onontbeerlijk, vooral als het gaat om bedragen waarmede men niet gewend is per soonlijk om te springen. En nu geachte Redactie nog even iets over mijn speciale liefde, het clubblad. Het spijt mij het te moeten zeggen, maar nog steeds kom ik te veel vreemde en onbegrijpelijke woorden in ons cluborgaan tegen. Ingeburgerde woorden en zinnetjes, zoals „well done, boys", „play the game" enz. natuurlijk uitge sloten; dit zijn de spekjes in de lever, en de titel van mijn stuk jes moet u mij ook maar vergeven, daaronder ben ik ongeveer dertig jaar geleden in een overmoedige, jeugdige bui gaan opereren, maar verder, nee vrienden, we moeten daar een beetje mee gaan stoppen. Ons blad wordt uitgegeven niet alleen door Ajacieden maar ook VOOR Ajacieden, en als goede club- journalisten hebben wij onze persoonlijke eerzucht op zijde te schuiven en onze artikelen zo te formuleren, dat zij voor onze gehele lezerskring begrijpelijk zijn. Doen wij dit dan verrich ten wij goed en nuttig clubwerk, anders tonen wij geen begrip te hebben van de taak van een club journalist, in een grote ver eniging waarvan de leden bestaan uit mensen van verschil lend pluimage. Is het niet mogelijk om aan bovenstaand verzoek te vol doen, dan zal ik een kennis van mij eens vragen een artikeltje over voetbal in China te schrijven. De man heeft veertig jaar bij de missie in China gewerkt, en schrijft en spreekt ca. dertig dialecten. Mocht u menen, dat het prestige van ons clubblad hiermede gediend is, dan zal ik niet nalaten mijn steentje in de toekomst bij te dragen. Liever zie ik in de toekomst echter normale artikelen voor normale mensen. Tot na de volgende serie overwinningen, JAMES. Moderniseren - Bontbewaring - Reparatie KONINGINNEWEG 255, Tel. 95701, Amsterdam-Z b.d. Amstelveenseweg, tramlijn 1-2-16

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1957 | | pagina 13