Cricket 12 NAAR HILVERSUM. Zondag 18 Augustus, waren we de gasten van de Hilversumse cricketclub. Met trein, auto en bromfiets gearriveerd, begonnen we een half uur na het aanvangsuur onze revanche-wedstrijd. Op ons terrein hadden we een nogal fikse nederlaag geleden. Nu waren we vol goede moed, dat we' deze nederlaag zouden wreken. We hadden 3 overwinningen in successie behaald, onze bowlers waren in prima vorm en vooral de batting-prestaties waren up to date. Bovendien had de vorige week tegen Quick in Nijmegen Hans Dukker een centurie gemaakt, 102 runs not out. Een prestatie, waar men toch altijd zijn petje voor af moet nemen. Hilversum had batten gekozen. Het begin was voor ons niet hoopvol. De twee eerste batsmen wisten onze bowlers, Ger Schirmer, Rob v. d. Maas en Hans Dukker, uitstekend te be spelen. Doch eindelijk bij de stand van 24 runs sneuvelde de eerste slagman op de laatste bal van de zoveelste over. En zowaar, direct hierop, op de eerste bal van de nieuwe over, sneefde nummer twee. Nu was plotseling de stand weer sterk in ons voordeel gewijzigd! En wat voornamer is, de successen bleven aan onze zijde. Onze bowlers bleven dodelijk en de fiel ders steunden uitstekend. Zo gelukte het ons Hilversum voor Hans Dukker de succesvolle batsman van ons cricket-team 51 runs all out naar het paviljoen te sturen. Deze prestatie had ongeveer 2 uur gevergd. Na de lunch trokken onze batslieden naar de pitch. Het begin was weer niet best. Voor slechts 10 runs zat ons openings- paar aan de kant. Doch toen kwam de kenteringHans Dukker en Ger Schirmer zetten een behoorlijke stand op en wisten samen het totaal van Hilversum te passeren. Ger kwam dik in de dubbele cijfers, maar Hans wist het nog beter, hij maakte wel geen centurie, maar dan toch maar precies de helft, 50 runs. Dit was voorwaar weer den uitstekende prestatie, daar de pitch door de voortdurende regenbuien heel vreemde kuren vertoonde, en ook de bowlers van onze tegenpartij beslist wel wisten, hoe ze de cricketbal moesten hanteren. Het einde van ons batting-festijn was, dat we all out waren voor het totaal van 96 runs, dóórdat onze twee laatste batsmen bij het ondernemen van een ge*waagde loop run-out gingen, omdat de een wel hard liep, maar de ander bij zijn poging om ook hard te lopen uitgleed op de natte cocosmat en zodoende niet hard liep, maar min of meer hard viel. Omdat we nog ruim twee uren speeltijd hadden, besloot Hilversum een poging te ondernemen ons in de tweede slag beurt de overwinning te ontfutselen. Door gewaagd batten wisten zij in iets meer dan een uur 102 runs te scoren, zodat wij gedwongen werden, onze overwinning op de le innings te verdedigen, of door de ontbrekende 57 runs te maken of de tijd uit te spelen. Dit laatste deden we. Toen na ongeveer 40 minuten spelen er slechts 3 spelers van ons uit waren en de zoveelste plensbui neerstortte, gaf de tegenpartij zijn poging op en werd onze aanvoerder, dr. Pil, met de overwinning van Ajax gefeliciteerd. Thuisgekomen, hoorden we, dat Ajax met 42 van Chelsea had klop gekregen, erger was, dat e'en Engelsman en Wim Bleijenberg ernstig geblesseerd werden. Wij wensen beiden een voorspoedig herstel toe. Je bent toch voetballer om te voetballen en niet om langs het lijntje te zitten toekijken! DE LAATSTE WEDSTRIJD Voor de tweede maal spelend op ons eigen gezellige Ajax- terrein ontvingen we de reseïves van V.R.A. In een zware storm op een doorweekt terrein togen de V.R.A. batsmen naar de wickets. Het batten van deze heren was weinig succesvol, slechts hun captain. Jan Smit, bereikte de dubbele cijfers, 12 runs. Voor de score van 51 runs hadden allen hun slagbeurt vervuld. Onze bowlers waren met groot overwicht uit de strijd ge komen. Vooral de laatste gebowlde bal in de wedstrijd door onze, aanvoerder, Henk Pil, was een meesterlijke'. Vijf ballen had hij reeds geworpen, ballen van zulk een kinderlijke on schuld, dat zelfs een baby ze had weten te bespelen. Doch toen kwam de explosie! Met kracht schoot de bal uit zijn stevige vingers en vloog met enorme vaart over de pitch naar de verbouwereerdë batsman, die de bal achter zich voelde voort stormen. De slagman haalde reeds opgelucht adem omdat hij meende aan een groot gevaar ontsnapt te zijn, toen hij tot zijn stomme verbazing bijna hetzelfde moment zijn wicket in elkaar hoorde tuimelen. Henk had namelijk zo'n geweldige leg-break gebowld, dat zelfs de beste Engelse spin-bowler er trots op geweest zou zijn. Over het slot van deze strijd kan ik kort zijn. Binnen een uur hadden Hans en Rob Dukker door brilliant batten dit totaal gepasseerd en hadden wij onze grootste overwinning behaald van dit seizoen. Een zege met 5 runs en nog alle wickets in handen. De zomer is, helaas voorbij, de winter staat voor de deur. ,,The King of Summersports" sterft zijn jaarlijkse dood en maakt plaats voor „The King of Wintersports". „De Koning is dood. Leve de Koning." OP DE TRIBUNE Tijdens een pauze van kwart voor twee tot vier uur in onze* laatste cricketwedstrijd, hebben we de eerste voetbalcompe titie-strijd aanschouwd. In onze cricketplunje vielen we iets uit de toon bij de keurig geklede overdekte-tribune-toeschouwers en werden we wel wat met verbaasde, niet begrijpende ogen opgenomen, doch dit kon voor ons, om het echt Amsterdams te zeggen „de pret niet drukken." Mijn nederig persoontje, in het dagelijks leven beoefenaar van een zeer eerzaam ambt, zat tengevolgë van „inschuiven-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1957 | | pagina 12