De K.N.V.B. schrijft het volgende: Autoverhuur en Rijschool ^0 CjIob©## 11 Van Dijk en sprak mijn verwondering uit, dat hij niet in het Nederlands elftal zat. Tijdens de kampioenscompetitie in 1946 sprak een Haar lemmer mij tegen en inviteerde ik hem mee te gaan naar Ajax Heerenveen 3—3Hij zat met zijn mond open te kijken en toen ik hem vroeg, nu, hoe vind je nu Van Dijk! Was het antwoord: „Een Symphonie". In Indonesië in 1948 las ik, dat Van Dijk eindelijk in het Ned. elftal was gekozen. Het werd tijd. Voor mij staat het dan ook als een paal boven water, dat Van Dijk een van de begaafdste spelers van Ajax en dank zij zijn speelwijze een pracht propagandist voor de voetbalsport en in het bijzonder voor Ajax is geweest. Met vele duizenden, daar ben ik van overtuigd, betreur ik het dan ook oprecht, dat hij het voetballen er aan heeft gegeven. Ik wens hem in zijn verdere leven gaarne evenveel succes als op het voetbalveld. K. v. d. LEE. Met referte aan de besprekingen, dié wij met Uw secretaris, de heer J. Elzenga hebben gehad, delen wij U mede, dat wij be slist niet kunnen toestaan, dat de oud-leden Uwer vereniging, hoe verdienstelijk ze ook zijn geweest, als lid van Ajax, respec tievelijk de K.N.V.B. geboekt staan, indien zij behoren tot de beroepsklasse. Voor de goedé orde laten wij hieronder artikel 5 van het H.H. Reglement volgen: Amateur-, semiberoeps- en beroepsklasse. Natuurlijke personen, welke lid zijn van de K.N.V.B. be horen tot: a. de amateurklasse of b. de semi-beroepsklasse. Nader wordt vastgesteld, tot welke klasse de leden be horen. Zij, die door het bondsbestuur in de beroepsklasse zijn geplaatst, kunnen geen lid zijn van de K.N.V.B. of van een aangesloten vereniging. Hiervan kan niet worden afgeweken. Willen leiders, spelers en aanvoerders goede nota nemen van onderstaande rechtspraak en indien nodig, alle gegevens direct na de wedstrijd noteren. SNELLERE RECHTSPRAAK. De nieuwe werkwijze, die de strafcommissie sinds 1952 volgt, is nog niet bij alle verenigingen, die bij de K.N.V.B. zijn toe gelaten, bekend. Daarom wijzen wij nogmaals op de volgende punten A. Elke door de scheidsrechter van het veld gezonden of ge waarschuwde speler heeft het recht tot schriftelijk verweer tegen hetgeen de scheidsrechter hem ten laste legt. Dit verweer moet echter binnen drie dagen na de wedstrijd in het bezit van het bondsbureau zijn. Is het er dan niet, dan neemt de strafcommissie aan, dat de speler van zijn recht op verweer afziet en zijn schuld erkent. De speler wordt aan dat recht niet meer herinnerd. B. De aanvoerders en de besturen hebben de plicht binnen drie dagen na de wedstrijd een schriftelijke verklaring in te zen den over het gedrag van de van het veld gezonden of de ge waarschuwde speler(s). De vereniging van wie de betrokken speler lid is, dient aan deze stukken een vragenlijstje toe te voegen. C. Deze verklaringen, genoemd onder B, met uitzondering van het vragenlijstje, moeten óók worden ingezonden, als het een speler van de tegenpartij betreft. Mochten de verklaringen onder B en C genoemd, niet binnen drie dagen op het bondsbureau zijn, dan wordt men hieraan één maal herinnerd, doch tevens beboet voor 2,50. Zijn de stukken dan binnen drie dagen nog niet ontvangen, dan wordt het dossier zonder genoemde bescheiden aan de straf commissie gezonden met alle gevolgen van dien voor de betrok ken spelers en verenigingen. Voor alle wedstrijden in de sectie betaald voetbal geldt, dat de doelverdediger wegens een blessure gedurende de gehele wedstrijd slechts éénmaal door een reserve-speler mag worden vervangen. Bovendien mag ten hoogste één veldspeler, die in de eerste 44 minuten van de wedstrijd geblesseerd raakt, worden vervan gen, onder voorbehoud, dat hij, alvorens de 45ste minuut ingaat, het spel staakt en de scheidsrechter mededeelt het veld te zul len verlaten wegens een hem tijdens de wedstrijd overkomen blessure. Deze kennisgeving kan zo nodig ook geschieden door de aanvoerder. Betreft de blessure de aanvoerder zelf en is deze door de aard van het ongeval niet in staat de mededeling per soonlijk te doen, dan kan de kennisgeving plaatsvinden door de speler, die de functie van aanvoerder overneemt. De geblesseerde speler heeft het recht, ook nadat hij het veld heeft verlaten, wederom aan het spel deel te nemen, tenzij hij inmiddels is vervangen. Verhuur en administratie: Sarphatipark 19 Amsterdam-Z. Telefoon 793491 Luxe verhuur van Volkswagen de Luxe - Opel Alle wagens van 1955 en 1956 Verzekering: All Risk TARIEF Volkswagen de Luxe '55 en '56 Opel '55 en '56 Per weekdag Zon- of feestdag Weekeinde Zaterdag 13 uur tot W eeKCinue Maandagm0rgen 8 uur 1 week 14 dagen f 10.— en f 0.06 p. km. 12.50 „0.06 19.— „0.06 70.- 0.06 „135.— „0.06 f 13.—en f 0.07 p. km. 15. „„0.07 22.— 0.07 85. 0.07 165.- 0.07 Autorijschool met gediplomeerde instructeurs K.N.A.C.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1957 | | pagina 11