Weerzien met „Ajax" 11a tien jaar In 1947 zag ik Ajax voor het laatst spelen en Zondag j.l. was ik in de gelegenheid weer eens in het Stadion aanwezig te zijn. Om 12.30 was ik reeds in het stadion en na eens rustig de prachtige bijvelden te hebben bewonderd, ben ik de koffiekamer beneden eens ingelopen. Alles keurig en ruim, vlugge bediening, dik voor elkaar. Toen naar de ingang van Vak B. De controleur vroeg naar mijn kaart, waarop ik hem antwoordde: ,,Is dit niet voldoende?" hem mijn Ajaxknoop tonende. Waarop hij vroeg: „Jawel, maar hebt U geen diploma?" Op mijn ja, nu laat ik dat dan even knippen, dan is de zaak gezond. Boven begon de pret, ik weet niet hoeveel oude kennissen en naar ik hoop vrienden, ik heb ontmoet en werkelijk, ik ben meer getroffen, dan ik kan navertellen door de hartelijke en spontane ontvangst. Ajax, het was weer dik voor elkaar. Hoeveel handen ik heb mogen drukken, weet ik niet precies meer, maar het waren er velen en die de meeste indruk op mij hebben gemaakt waren van: Oud-voorzitter Marius Koolhaas, Kwikzilver Wim Volkers, Jan Elzenga, F. Dukker, Jan Schoevaart, Ziegler, Couton, Hor dijk, Frits de Bruyn, Roodenburg, Jack Reynolds, Jan Kuhling met echtgenote Els (geb. Grootmeyer, zuster van J. J.), L. Brunt van de K.N.V.B. en last but not least Meerum Terwogt, vroeger jaren een prima scheidsrechter en thans nog een harte lijk en charmant mens. Jan de Boer, Wesling e.a. Ik kan over deze bijzonder hartelijke ontvangst niet anders zeggen, het was geweldig en ik was en voelde mij weer „thuis", daarvoor allen mijn oprechte dank. De wedstrijd AjaxChelsea heeft mij meer dan voldaan. Dat Chelsea prima kan voetballen, wist ik en was hun spel m.i. meer dan goed, maar wat Ajax daartegenover stelde vond ik geweldig. Eerste indrukken zijn meestal de beste. Wel nu volgens mij: Keeper. Meer dan prima, alleen begreep ik, dat talmen met wegwerken niet altijd. Backs. Eveneens uitstekend, doortastend en moedig. Halfs. Anderiesen verreweg de beste. Feldman zeker nog niet in vorm, althans dat neem ik aan, want een eredivisie speler heb ik niet kunnen ontdekken, Mogelijk nog niet inge speeld in het nieuwe milieu, v. d. Ham voldoende. Voorhoede. Geheel voldeed uitstekend, vooral de linker vleugel prima, zowel Schmidt als Snoeks, ook v. d. Kuil buiten gewoon handig. Bleyenberg een harde en onzelfzuchtige werker. Ouderland voldoende. Zie hier mijn mening over het Ajax elftal van Zondag j.l., waarbij echter niet vergeten mag worden, dat het Chelsea-team nu niet een is om eens lekker tegen te voetballen. De enige dissonant in de voor mij zo prima geslaagde „Ajax Zondag", maar dan ook een heel erge, was, het ongeval Bleyen berg overkomen. Van deze plaats wens ik hem gaarne een zeer voorspoedig herstel toe. Tot slot heb ik het volste vertrouwen, dat Ajax weer een grote rol zal spelen in de a.s. competitie en wens het team van harte zeer veel succes. KAREL v. d. LEE. Attentie Grote collectie Tropical-costuums met 2e pantalon Iedere Sportsman gaat voor betere kleding U komt altijd bij ons terug Alléén: Weteringschans 181, Telefoon 39807 Met leedwezen geven wij kennis van het overlijden van Johanna Wilhelmina Beekman. Echtgenote van ons lid J. P. H. B. Thiry. Zij ruste in vrede. HET BESTUUR. IN MEMORIAM. 7 Augustus bereikte ons de schokkende tijding van het overlijden van ons ondersteunend lid Cas Hasselaar. Allen die hem kenden, zullen geroerd zijn door dit plotselinge verscheiden. Ik, die hem vele jaren van zeer nabij kende, heb hem als een eerlijk en prettig mens leren kennen. Iemand die steeds warme belangstelling voor onze club heeft ge toond. Te vroeg werd hij van zijn lieve vrouw en kinderen weggerukt, te vroeg moesten wij hem als vriend en trouw clubmakker missen. Tal van oudere Ajacieden hadden zich naar de Ooster Begraafplaats begeven om een laatste groet aan deze trouwe Ajacied te brengen. Bij dit verscheiden gaan onze gedachten uit naar zijn lieve vrouw en kinderen, die zijn grote steun voor altijd zullen moeten missen en wensen haar de kracht toe dit smartelijke verlies te dragen. Zijn nagedachtenis zal bij Ajax steeds in dankbare her innering blijven voortleven. Rust zacht, beste vriend, M. J. KOOLHAAS. Oude herinneringen In het zojuist ontvangen Juli/Augustus A.N. maandblad las ik met Veel genoegen het stukje van Jan Gr. onder het hoofd: „Gentlemanplayer verdween." Daar ik de Ajax-captain niet persoonlijk ken, wil ik gaarne een paar woordjes hieraan toevoegen. In 1946 kwam ik na een gastvrij verblijf van 3]/2 jaar in diverse Jappenkampen weer eens in Holland. Ik was toen precies in één ruk 20 jaar in Indonesië geweest, doch al klinkt het misschien wat onbescheiden, was even goed van het Ajax- gebeuren op de hoogte als de een of andere Meerbewoner. Het huidige Stadion kende ik alleen van de foto's in het Ajax- Nieuws. Op een Dinsdag in April 1946 kwam ik in Amsterdam en nauwelijks thuis of er was al telefoon van Marius of hij met Jan Schoevaart even kon aankomen. Op mijn „graag", stond het duo spoedig voor mijn deur en kreeg ik van Jan de invi tatie Zondag om 1 uur in het stadion te komen en zou hij mij alles laten zien. De volgende dag, Woensdag, ben ik maar al vast op eigen gelegenheid gegaan en heb op mijn gemak alles bekeken en bewonderd. Zondags speelde Ajax voor de competitie en zag ik einde lijk Ajax weer eens spelen. De voorhoede bestond toen uit: Drager, v. Dijk, Brokman, Michels, Fischer. Ik weet niet meer wie de tegenpartij was, maar wel weet ik, dat ik die wedstrijd practisch gesproken een speler heb ge zien en gevolgd en dat was Van Dijk. Ik had zeker minstens evenveel het land in: als een center naar Drager of door het midden mislukte als Van Dijk zelf zal hebben gehad. Kortom, ik heb een hele tijd met wat men noemde een van Dijk-complex rondgelopen en als wij het over voetbal hadden, kletste ik over 10

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1957 | | pagina 10