Restaurant „De Kuil" Vergadering-impressies 9 Van het overbekendeleien dakje Dit verhaal werd op de broeiende, naar kookhitte neigende, Zondagavond 30 Juni, zo tegen elven, per ratelende schrijf apparatuur te boek gesteld. Met zo'n 25.000 (of weet ik veel) toeschouwers had ik mij vermeid in de onderscheidene spor tieve gebeurlijkheden in het Olympisch Stadion, waarvoor de verzamelnaam Olympische Dag werd uitgevonden. Ik had, net als de ganse bent, in een, nogal schoon, overhemdje ge zeten om daar de gewichtige personaliteiten in hun toppres taties te aanschouwen. Van Abe Lenstra tot Dolf Verschue- ren, van Proetske Arts (dochter van onze goede vriend Ben- jamino) tot Pietro van der Kuil, van Noppie Koch (wat is dat nou voor een gezegde: „Noppie", zegt u zelf maar) tot Don Juan Francesco de Munck, enzovoorts, enzovoorts. Gemelde broeihitte ten spijt dwaalden mijn gedachten af naar Ajax-problemen, Ajax-vreugden en Ajax-eenstemmighe- denJa, daar zijn er werkelijk zo'n stuk of veertien, vijftien vraagstukken, die alle lezers van de Gazettino-De Bruyn, the Brown-Press, uitbundig zouden kunnen interesseren, maar die ik toch niet (nou eens: lekker niet) zal aansnijden. Ik moet het immers met u hebben over die jaarvergadering van Don derdag 27 Juni des avonds ten acht ure (20.00 uur) in het Ajax-stadion. Ik dien daarvan zéér uitvoerig te gewagen Als Ge dit verhaal leest (da's te zeggen: ALS ge het leest), zal het wel weer ietwat koeler zijn geworden, subsidiair: de heersende weersgesteldheid niet meer totaliter overeenkomen met de meteorologische noteringen van de Bilt. Velen van u zijn ter vacantie verre van het onvolprezen Amstelodanum, an deren keerden reeds terug en weer anderen zijn nog slechts in de staat hunner onbegrensde verbeeldingen in de gewesten van Campione d'Italia, Porlezza, Stresa, Monza en nietwaar amico Matteo di Delta in het zijden-dassenparadijs van Como. Welk instituut, door een schromelijk misverstand, eer dergenoemde Matteo noch mij tot commissaris met behoorlijke winstgedeelten heeft aangesteld. Wij zullen er eens weer heen moeten en daar in het magazijn der elegante zijde-artikelen de gebruikelijke orde op zaken moeten stellen. En vervolgens gaan we dan genoegelijk pic-nicken met Signora Elisabeth, inmid dels vermoedelijk van de Azurenkusten teruggekeerd. Minnie, Clara, Annie, Willemijn, Rietje, mevrouwtje Bep Beumer, sjoelbakkampioene De Wit wanneer zal ik u weder zien op de tribune der, al dan niet gereserveerde, gereserveer- den. Een andere vriend uit ons midden, Maximiliano, toeft met echtgenote con sposa, nietwaar Frederico Brown nog in an dere werelddelen, maar laat het onder óns blijven hij keert terug. Want wat ware zijn leven (net als het mijne, ge decideerd hoor!) zonder de negenvoudige kampioen van Neder land, eerlang mogelijk „Meister" van West-Europa? En vooral Jan Grootmeyer, denk er aan, dat gij niet tijdelijk aan onze gezichtskring onttrekt. Uw geestigheden mits gaders James' (spreek uit: Jemesis) puntigheden kunnen wij niet missen. Het is immers geen doen altijd Catz te moeten lezen: men zou die liever, Ferrie, met een scheutje Lucas Bols (gratis-reclame, als je mijn gironummer helemaal niet kunt vinden) willen genietenHoezeer ook bij ontelbare Ajacie- den Cola troef is, vanwege onvermijdelijke automobilistische tochten vanaf Middenweg naar domicilies of andere oorden des vermaaks (door omstandigheden ken ik van die etablissemen ten) als Club van Tien-Maandaghouder louter „Moderne" en de „Watertoren" (jawel, meneer de directeur), waar Amsteldijk en Vrijheidslaan zo fier en majestueus tezamenkomen Gewaagde ik niet eerder in deze overpeinzing van mijn inten ties met u in den brede de jaarvergadering te bespreken? Maar ach, waartoe eigenlijk Bij jou Wim, onvolprezen vriend, loopt dat immers als gesmeerd. Jij kent dat presideren op je duimpje. Zekere Willem Frederik Volkers, op 3 October 1899 in Amster dam geboren (hoe oud is-t-ie nou eigenlijk?) gaat dat vlot af. Lekker, vlot, prima: VAN EEN LEIEN DAKJE! E. W. CATZ. Spelmoment uit de wedstrijd, die ons het kampioenschap van Nederland bracht Voor een goed diner of belegd broodje Rembrandtsplein 7 SaladesCnoquetten enz.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1957 | | pagina 9