Sport-Flitsen J. F. H. Asbeek Brusse - Borneostraat 8-10-12-14 e» SPORT-FLODDERS RADIO - TELEVISIE - BANDRECORDERS - PLATENSPELERS Telefoon 54251, privé 743417 Hoewel ik mijn verhaal eigenlijk zou moeten beginnen met het nogal sprookjesachtige ,,Er was eens", wil ik u toch wel even haarfijn aanduiden, dat onderstaande geschiedenis vol komen op waarheid berust. Zoals te doen gebruikelijk beoefenden wij als opgeschoten knapen het nobele voetbalspel, het is al lang geleden, en op ons toenmalige jachtterrein staan nu al tientallen jaren, het „tijdelijke" Rijksverzekeringsgebouw, de even tijdelijke R.A.I. en een kerk elkaar verveeld aan te kijken. Wij hadden een aardig elftal. Weliswaar speelden we niet in competitie-verband, maar meer, ik zou willen zeggen ,,op brui loften en partijen". Vooral specialiseerden wij ons op het ver overen van medailles en lauwertakken, meestal vervaardigd uit minder edele metalen. In „De Pijp" waren wij onder onze tijd- genootjes onverslaanbaar, zodat wij onze activiteit regelmatig uit moesten strekken naar West of Oost met zo nu en dan een „interland" aan de overkant van het IJ. Nu gebeurde het op een keer, dat een jongeman zich als speler voor ons elftal op kwam geven. Hij was met zijn ouders in onze buurt neergestreken, en wisten wij niets meer dan dat de familie uit Dordrecht afkomstig was. Hoewel wij omtrent zijn voetbalcapaciteiten volkomen in het duister tastten, was dat komen uit Dordrecht voor ons iets heel geheimzinnigs, en in ons huidige voetbal misschien het best te vergelijken met een speler die uit Zweden of Joego-Slavië komt, reden waarom hij dan ook met algemene stemmen als lid werd aangenomen. Zijn optreden in een oefenpartijtje was een openbaring, het was een pracht-speler, en ieder van u kan begrijpen hoe wij ons met onze nieuwe aanwinst gevoelden. Daar wij ons enthousias me tegenover hem niet onder stoelen of banken staken, maakte hij van de gelegenheid gebruik ons te vertellen, dat de finan ciële toestand van zijn familie hem niet toestond om nu reeds een volledige voetbaluitrusting aan te schaffen. Met volkomen minachting van de amateursbepalingen, offerden wij direct onze clubkas voor de aanschaffing van een shirt en een broekje, terwijl wij hem ook maar vrij stelden van betaling van de ge bruikelijke 5 cent contributie per week. Een paar dagen later moesten wij, tot besluit van een aantal serie wedstrijden ergens in West, de finale spelen om een grote lauwerkrans. Het zou er om spannen, maar met onze „buiten lander" er bij, waren onze kansen aanmerkelijk gestegen. Dank zij onze aankoop wonnen wij met 20, en als maker van de twee doelpunten was hij onaantastbaar matchwinner. Na af loop mochten wij de fraaie krans ontvangen uit handen van de voorzitter van de organiserende vereniging, het was een klein mannetje, die in de wandeling „kleintje pils" genoemd werd. In die tijd dronk men nog grote pils uit de pomp, en kleine pils jes meestentijds uit flessen. De tussenmaat, ook wel stoop ge naamd, had men toen nog niet. Om een lang verhaal kort te maken, wil ik u verder vertellen, dat wij onze man uit Dordrecht na deze wedstrijd niet meer gezien hebben. Bij navraag bleek hij benaderd te zijn door „keintje pils", die hem trouw van de ambachtsschool kwam halen, zodat wij hem niet meer te spreken konden krijgen. Een Bond of zoiets waarop wij ons konden beroepen, bestond er niet en daar het met „kwade vossen slecht Kirsch drinken is", moes ten wij met lede ogen toezien, dat onze crack compleet in nieuw voetbalcostuum inclusief nieuwe voetbalschoenen bij de tegen standers debuteerde. Voor „kleintje pils" had de geschiedenis echter nog een on aangenaam staartje. Daar we nergens op steun konden reke nen, besloten we om bij de eerstvolgende thuiswedstrijd van onze vijand ons recht te gaan halen. En zo geschiedde het: de scheidsrechter had juist het begin- signaal gegeven, toen wij, danig versterkt met een aantal van onze trouwe supporters, het slagveld betraden. „Kleintje pils" stond met zijn verloofde vol trots langs de lijn de verrichtingen van zijn nieuwe man te bekijken. Een wig drijven tussen de twee geliefden was in een hand omdraai gebeurd, „kleintje pils" verbleef een paar minuten in ons midden, en toen wij hem weer aan de publiciteit vrij gaven stond hij in zijn onderbroek. Hoewel het verschijnen in onderbroek nu niet bepaald het middel is ter verhoging van de mannelijke fierheid, was deze verschijning bepaald een cata strophe. „Kleintje pils" droeg n.l. een lange onderbroek, aan de onderkant dichtgeknoopt met bandjes. Onnodig te zeggen, dat onze revanche volledig was. „Kleintje pils" was bij spelers, publiek en verloofde onmogelijk geworden. Wel heeft hij later bij onze Hoofdonderwijzer nog eens zijn be klag ingediend, maar dat was een wijs man, die bovendien ons optreden wel kon begrijpen. Als ik goed ben ingelicht dan heeft hij zoiets gezegd van: „Ja mijnheer, dat had u eer der moeten bedenken, bovendien als u meent, dat u in uw goede naam bent aangetast, dan moet u zich eerst wel terdege overtuigen, of u wel hierover beschikt, en of u deze niet te voren al weggegooid heeft". Het moraal van het bovenstaande is, dat dergelijke situaties zich in ons huidig voetbalbestel nog best eens voor kunnen doen, ook nu weten sommige verenigingen nog niet „Sal-ie wel of Sal-ie niet", maar over dergelijke kwesties beslissen nu wijze mannen, zitting hebbende in wijze commissies. Maar toch, dat met die onderbroek was nog zo gek niet! JAMES. KARPETTEN DWU BEDDEN MEUBELS Kiras Laxtilit schuimrubber Huiskamers Kroon Spiralen Bankstellen Broussa Dekens, Lakens en Slopen Slaapkamers Wilton Gordijnstoffen Rooktafels Kinderwagens Vloerbedekking Kapstokken Stofzuigers, Wasmachines, Gasfornuizen, Keukenuitrustingen, Serviesgoed, Scheerapparaten, Infraphil en Hoogtezonlampen, Strijkbouten, enz. Bromfietsen: SOLEX, RAP, MAGNEET - Rijwielen: MAGNEET, BURCO, MAXWELL, SIMPLEX, BURGERS E.N.R., RS KOLEN-, OLIESTOOK- en GASHAARDEN. Prima merken. Reparatie-inrichting voor al onze artikelen. Desgewenst gem. betaling. Prima service Voor Ajaxleden en donateurs 10 pet korting, uitgezonderd prijsbeschermde artikelen, bij contante betaling

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1957 | | pagina 8