3 maakten ligt voor de hand. Lid of donateur, indien er een be roep op werd gedaan, men hielp. Vele leden èn donateurs staan altijd voor de club klaar en zo was het dan ook helemaal niet verwonderlijk, dat het bestuur voorstelde onderstaande dona teurs, t.w. de heren J. F. H. Asbeek-Brusse, Mr. Dr. E. W. Catz, B. J. Franken, M. de Groot, N. Th. Timman en H. G. A. Timman, over te boeken naar de afdeling Werkende Deden. Genoemde heren hebben in de loop der jaren voor Ajax zoveel nuttig werk verricht, zijn bovendien ook nu nog steeds voor onze club in het geweer, dat deze overschrijving, populair gezegd, niet meer dan een staaltje van onze plicht was. Aan deze „nieuwe" leden, ook via onze krant de verwelkomende hand. Wie er verder weer voor een jaar bijtekende, of als nieuwe ling voor Ajax zijn arbeidskracht en -lust gaat spuien vindt u t.z.t., óf misschien nog in dit blad, op de lijst „Functionarissen". Het belangrijkste van de „algemene" weet u dus nu en dat voorzitter Volkers, deze meeting (zijn „maiden") vlot afwerkte, wilt u wel van ons aannemen. Dik vóór twaalf was de a.v. rond. Goed werk! H Gé van Dijk en Klaas Bakker, hebben dus hun voetbaltrap pers aan de spreekwoordelijke wilgen gehangen. De heer Groot- meyer, zet elders in dit A.N. Gé in het voetbalzonnetje, waarbij hij niet schroomt de ex-captain van het eerste elftal ten voeten uit te tekenen. Gaarne verwijzen wij u dan ook naar de biogra fie, die J. J. G. van deze roemruchte Ajacied schreef. Men leze! Klaas Bakker, verdwijnt dus van de kort geschoren grassprie ten, ook zijn voetballoopbaan is verleden tijd. In de jaren dat Klaas, oud-speler van De Volewijckers, het rood-witte shirt droeg, heeft hij zich doen kennen als een goed Ajacied. Dat zijn laatste seizoen in het hoogste voetbal werd bekroond met een kampioenschap van Nederland, zal hem veel deugd hebben ge daan. Klaas Bakker, een voetballer met veel talent, speelde in ons eerste elftal op verschillende plaatsen. Of dat nu in de halflinie of voorhoede was maakte voor hem niet veel uit. Klaas, deed het meestal prima, kende natuurlijk ook „ups and downs", maar trachtte steeds er het beste van te maken. Ajax zal in het nieuwe seizoen deze, soms zo felle vechter, moeten missen. Zijn opvolger zal „er iets van moeten kunnen en kennen" om hem te doen vergeten. Klaas, kerel, bedankt voor hetgeen je voor de club presteerde en in je verdere leven veel succes. Vermoedelijk zal je de weg naar ons stadion nog wel eens inslaan, want eenmaal Ajacied, blijft Ajacied. Het eerste elftal is dus kampioen van Nederland geworden. We zijn het alweer haast vergeten. In het land van het veen kijkt men nu eenmaal niet op een turf. Maar zonder flauwe kul; men kan over dit kampioenschap denken zoals men wil, Van Dijk en zijn vrienden hebben het toch maar geleverd. Een prima prestatie, die onze dank en hulde verdient, een hulde waarin wij ook trainer Humenberger, teamcomité (en mas seurs) moeten betrekken. Allen, die iets met het eerste elftal hadden te maken, hebben zich naar beste kunnen en weten voor dit kampioenschap ingezet enzij boekten succes. Het succes op het groene veld, was ook hun succes en daarom zetten wij deze Ajacieden even in de zonne der glorie. Misschien mogen wij aan het einde van het volgend seizoen, die zon er weer bijhalen. Maar dan voor een ongeslagen kampioenschap Het lag in de bedoeling met een kampioensnummer uit te komen, maar door u welbekende „prettige" oorzaken is daar niets van terecht gekomen. Als u dit blad ontvangt is de trai ning voor de nieuwe competitie reeds in volle gang en zullen we dus „het feestnummer" maar vergeten. Trouwens we heb ben al „feest" genoeg. Naast de zaak Sal, de zaak Kruiver en niet te vergeten, de competitie-indeling. Blauw-Wit speelt op het Olymp. Stadion. Dat doet deze zustervereniging al jaar en dag en aangezien er nog een liefhebber (of is het hebster?) is, gaat Ajax met de indeling niet accoord. Logisch! Geen kampioensnummer dus, maar wel nog enige foto's. U zult het er echt mee moeten doen. Als nuchter Amsterdammer neemt u dat. In het Zuiden gingen ze op hun resp. hoofden staan. Maar die zijn niet veel kampioenschappen gewend. BROWN. Ons eerste elftal, dat in het Olympisch Stadion de B.V.C. „Amsterdam" versloeg en door deze overwinning ons negende kampioenschap van Nederland tot een voldongen feit maakte. Staand v.l.n.r.Pieters Graafland, Van Mourik, Visser, Anderiesen, Geelhuizen, Bakker en trainer Humenberger Geknield v.l.n r.Ouderland, Van der Kuil, Den Edel, Van Dijk en Schmidt

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1957 | | pagina 3