W/////A 28 HET EUROPESE KAMPIOENSCHAP. Op wel zeer uitvoerige wijze hebben de dagbladen en radio ons het nieuws gebracht van het in Mannheim gehouden Euro pese honkbalkampioenschap. Het is „nieuws" geweest, dat in vele opzichten van verras sende inhoud was. Aangezien dit tournooi door de Duitsers op zeer slechte wijze was georganiseerd was het dan ook niet te verwonderen dat er dingen hebben plaatsgevonden die met „sport" niets meer te maken hadden. Vooral onze landgenoten heeft men het zeer moeilijk proberen te maken. Gelukkig hebben onze spelers zich niet in de vele opwindingen laten meeslepen en heeft de wetenschap van een prachtige reis naar Amerika in September a.s. hen belet om vroegtijdig het bekende bijltje hier is beter natuurlijk knuppel erbij neer te leggen. Het eindresultaat is u natuurlijk bekend. Op waarlijk schit terende wijze hernieuwde onze ploeg haar Europese titel en indien u het nog niet mocht weten: onze clubgenoot Herre Kok maakte deel uit van de nationale ploeg. Proficiat Herre! Aangezien i.v.m. Mannheim gedurende twee weken voor de eerste klasse geen competitiewedstrijden waren vast gesteld, hebben onze spelers toch niet stil gezeten. Zo werd met wisselend succes deelgenomen aan het T.I.W.- tournooi. Winst: tegen R.C.H. (vorige bekerhouder) en de Spar taan; Verlies: tegen T.I.W. en H.E.D.W. Ook de bustocht plus „volgwagen" bestuurd door de heren Tak en Ree naar Tiel met enige Blauw-Witters was erg ge zellig. Deze laatste trip was een demonstratie-wedstrijd tegen de „Sabres" in het Theole-sportpark. Drie clubgenoten werden opgenomen in het „Amsterdamse"- negental dat itwee wedstrijden tegen „Rotterdam" speelde. Hugo Walker, R. Smith en W. Prins waren de „slachtoffers". De Amsterdammers wonnen beide malen. Directie CAREL C. KAMLAG en TOM MANDERS COMPETITIE. T.Y.B.B.Ajax 3—2. Door deze uitslag heeft T.Y.B.B. revanche genomen voor de destijds met 100 geleden nederlaag. Zonder ook maar iets van de zege van de Haarlemmers af te doen, zijn onze clubgenoten in deze match niet gelukkig geweest. Zo werd o.a. door Reggie Smith een daverende slag gegeven (zeker goed voor drie hon ken) maar op even formidabele wijze werd de bal echter in het buitenveld gevangen. U weet wel zo'n vang die je slechts één maal in je leven maakt. Al met al was deze nederlaag een lelijke misrekening en werd dan ook als een „verrassende" beschouwd. Laten wij het op „verrassende overwinningen" houden mannen! VAN HET „TWEEDE" FRONT. Over het „tweede" zijn er prettige berichten. Zo langzaam aan kruipen onze reserves naar de top van hun afdeling en staan nu op de tweede plaats achter Blauw-Wit. Tegen Rivalen namen zij een kleine voorsprong die echter door onze tegenstanders weer werd omgezet in een kleine voor sprong. Toen echter brak er een waar slagfestijn los en met ruim verschil (166) werd deze match gewonnen. Tegen het ongeslagen Blauw-Wit was de volgende wedstrijd, die o.m. de Columbiaan Terzani op de plaat had staan. In de tweede inning namen onze reserves een 31 voorsprong die in de volgende slagbeurt werd vergroot tot 51. Maar lang zaamaan kwam Blauw-Wit terug en in de zevende slagbeurt was de stand 64 in ons voordeel met Blauw-Wit in de aanval. Toen echter namen onze reserves het offensief over. Door deze druk werden er door de Blauw-Witters foutjes gemaakt en voordat de laatste nul gevallen was waren er zes clubgenoten de thuisplaat gepasseerd. De uitslag werd 124. Het was een uitstekende wedstrijd van onze „jonge" reserves. Tegen Neerlandia kwamen zij echter niet zo best voor de dag. Er werden vooral in het begin nogal wat fouten gemaakt die de tegenpartij 4 punten opleverden. Nadien ging het echter beter, maar op het goede werpen van Wiege Blom was het dit maal moeilijk tegen te scoren. Toch kon Ajax zeer langzaam tot 43 komen. Door zeer handig van enige foutjes te profiteren kon J. Bonsen toch nog een gelijk spel (44) forceren. Dat was op het kantje af. JEUGD HONKBAL. Kunnen onze juniores kampioen worden? Ja, dat kan als zij in hun laatste wedstrijd tegen J.O.S. min stens één punt weten te bemachtigen. Als u dit leest is de wed strijd (19 Juli) reeds achter de rug. Maar eerst even nog het wedstrijdoverzicht. Tegen Quick, dat mede bovenaan stond, hebben onze jongens zeer goed gespeeld. Er werd slechts één veldfoutje gemaakt en ook het slagwerk was zeer behoorlijk. Met 156 werd vreugde vol het Olympiaplein verlaten. Tegen O.V.V.O. ging het niet zo best. Er werd slordig ge speeld en onnodig op wijdballen geslagen. Met 53 werd dan ook verloren en door deze nederlaagstaan thans Quick, O.V.V.O. en Ajax gelijk aan de kop. Mede doordat de wedstrijden QuickO.V.V.O. en O.V.V.O. Quick nog gespeeld moesten worden zat er nog wel iets in. En ziet, Quick wint thuis van O.V.V.O. en deze laatste wint weer thuis van Quick. Mooier kon het niet voor onze juniores. De volgende wedstrijd was tegen de Meer. Die moest dus gewonnen worden. Mede door het fraaie slagwerk van Johan Engelsma wonnen onze jongens met 106, maar het was vele innings lang niet zeker dat de volle winst zou worden behaald. W. N. Kantoorartikelen Schrijfmachines Tel- en Rekenmachines Weteringschans 185- 223 - Telefoon 31842-39596-36231-36890 - Amsterdam Kantoor- en Bedrijfsmeubelen Showroom kantoormeubelen Middenweg 97-99 - Telefoon 746097

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1957 | | pagina 28