Pover voetbal Autoverhuur en Rijschool ^0 CjlObC## 25 door VLOKKIE. in de voorronde om het wereldkampioenschap Noord-Amerikaanse Zone Meegenomen in de sleur van zo'n honderdduizend toeschou wers, na afloop van de interlandwedstrijd MexicoCanada, op Woensdag 3 Juli 1951 gespeeld in het licht van zes reus achtige masten, die millioenen kaarsen licht strooiden over een prachtige grasmat in het (op één na) grootste stadion ter wereld in Mexico Cityvoelde ik me eigenlijk bekocht. Want in deze zóne (norte-americano) was nou net niks gran dioos te beleven, of het moet de grandioos ridicule beroering zijn van een fanatiek publiek bij elke poging van de Mexicaan- tjes om de goalie van Canada, wat je op zijn Spaans noemt „darle un chasco", of op zijn plat inheems: een loert je te draaien! Nu moet ik één ding duidelijk maken: het is altijd een sen satie als vreemdeling tussen een woest publiek te zitten, dat b,ezeten is van voetbal (want Soccer is in Mexico nog meer populair dan in ons kikkerstaatje) en ik geniet daarvan van dit gekrijs en dit stampend enthousiasme, een uiting ook van alle vurige patriotismen uitzonderlijk. Deze keer kwam dit goed uit, want met alle liefde en res pect voor onze Canadezenvan voetballen hebben deze vrienden geen kaas gegeten. Bovendien gebruikten ze tegen over de schriele, lichte Mexicaantjes hun body-surplus en het gevolg was, dat de Azteekjes (zo noemen de dagbladen hun favorieten, dus mag ik dat ook wel doen, overigens met het heiligste respect voor dat natuurvolk van vroegere eeuwen) als muggen tegen een glazen muur liepen bij elke aanraking met het Canadezen-dom. Het beste dagblad van Mexico (Excel sior) schreef over het spel van de Canadezen prompt: (ver taald) het Canadese voetbal is primitief, gevaarlijk en het houdt alléén rekening met physieke kracht; de spelopzet is uitermate antiek (hallo!) en van balbeheersing geen sprake amen! Bovenaan een dikke titel: La Selección Mexicana ganó a Canada caminando de Mexicaanse ploeg won van Canada op haar slofjes! Volkomen juist. En nu wat over de wedstrijd en over de eindstand in de Noord-Amerikaanse zóne. Mexico is in deze competitie (Mexico, Canada en Ver. Staten) no. 1 geworden met alle vier gewonnen wedstryden, 18 goals vóór en 2 tegen. In de wedstrijd, die ik gezien heb op Woensdag 3 Juli 1957, in de brillante hoofdstad van dat prachtige land Mexico, heb ik twee van die achttien goals zien maken en er was niets anders bij dan een verward getrap voor een doel, dat wanhopig verdedigd werd door een vijftal paniekspelers, die elkaar in de weg liepen. Deze Canadese amateurs horen bij ons in de reserve 2e klasse thuis en dan kunnen ze nog wat leren. Ze hebben gepoogd door af braak-voetbal de score laag te houden en dat is in deze wedstrijd gelukt, omdat de Mexicanen geen antwoord wisten op het insluiten van hun spelers overal waar de pelota ook neerplenste en dat was dikwijls uit de lucht. Waarmede al duidelijk wordt hoe het spelverloop in deze Noord-Ameri kaanse zóne van het wereldkampioenschap voetbal is geweest. Het is vrijwel zeker de slapste zóne. De Mexicanen konden op één gebied nog even een pluimpje verdienen: hun samenspel in het veld was dikwijls Braziliaans. Kort, snel zuivermaar telkens te lang en op niets uit draaiend, dus volkomen onproductief. Toch geloof ik, dat Mexico nog een kansje maakt voor een volgende ronde, omdat ze tegen Costa Rica (meen ik) nu moe ten aantreden. Costa Rica is de Centraal-Amerikaanse zóne, doch ik heb op het ogenblik geen gegevens beschikbaar over de kwaliteit van het Costariceense ge-soccer. Neen, ik heb me wel geamuseerd met de ontzagwekkende geestdrift van die honderdduizend, die de nationale ploeg van Mexico aanvuurden, doch een voetbalmenu van die samen stelling kan me gestolen worden. Hoe gaarne zou ik Ajax eens hebben gezet tegenover deze Mexicanen? Is dat een idee, Wim Volkers, om volgend jaar eens met je ploeg naar Mexico te gaan? Er is veel schoons in Mexico en vast en zeker trek je een vol stadion (140.000 men sen!). Ze willen hier wel. Er zijn hier (bij ons in Mexico!!) enkele vooraanstaande Hollanders, die er een feest van zullen maken. Hoe de uitslag zou zijn? Elke eredivisie-club van de bovenste laag kan in Mexico succes hebben. Ik schat de waardering in capaciteit op 1 1. So long, broeders. Mexico DE, 4-7-57. Verhuur en administratie: Sarphatipark 19 Amsterdam-Z. Telefoon 793491 Luxe verhuur van Volkswagen de Luxe - Opel Alle wagens van 1955 en 1956 Verzekering: All Risk TARIEF Volkswagen de Luxe '55 en '56 Opel '55 en '56 Per weekdag Zon- of feestdag Wef»kt»inde> Zaterdag 13 uur tot w eeKemue Maandagm0rgen 8 uur 1 week 14 dagen f 10.— en f 0.06 p. km. „12.50,, „0.06 19.— „0.06 70.- „0.06 „135.- „0.06 f 13.— en f 0.07 p. km. 15. ,,,,0.07 22.- 0.07 85.- 0.07 165.— 0.07 Autorijschool met gediplomeerde instructeurs K.N.A.C.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1957 | | pagina 25