P. F. A. Marcelis sen, de goede toon te treffen. Zeer listig omzeilde hij hetgeen zich in de laatste maanden had afgespeeld en deelde mede dat dit tijdsbestek maar een fractie was van hetgeen Elzenga in de Nederlandse voetbalbeweging betekende. En over dat laatste tijdvak sprak de heer Kruyver met veel lof en het bestuur van de K.N.V.B. had dan ook besloten om hem voor dat vele werk de gouden speld toe te kennen, die onder groot applaus de ju bilaris werd opgespeld. Sta ons toe, dat wij niet alle sprekers hier aan het woord kunnen laten, daarvoor zouden wij een groot deel van ons clubblad moeten opeisen, maar dat niet alleen de voetbalsport aan het woord is geweest, bewijst de aanwezigheid van de heer Beets, voorzitter van de Kon. Nederlandse Honkbalbond, die Jan's verdienste voor de honkbalsport in Ajax in helder daglicht stelde. De K.N.V.B. afdeling Amsterdam was aanwezig in de per soon van de heer Nieuwkerk. Het Gemeentebestuur van Am sterdam had de jubilaris per brief gelukgewenst en de heer Schagen van de afdeling Lich. Opvoeding kwam dit nog eens persoonlijk onderstrepen. Onze zusterverenigingen Blauw Wit, D.W.S. en Volewijckers ontbraken vanzelfsprekend niet op het appèl. Vertegenwoordigers van H.B.S., J.O.S., A.D.O., P.S.V., B.V.V., D.O.S., D.W.V., Willem II, De Eland, E.D.O., Haarlem, de scheidsrechtersvereniging S.V.A., De Zwaluwen, Het Scha duwelftal, de Sportpers, Dr. Wagenaar en Asbeek Brusse. De voorzitter van het Huldigingscomité, Marius Koolhaas, heeft op de hem eigen wijze Jan en Annie terdege in het zon netje gezet en waar Marius zo'n 23 jaar met Jan heeft samen gewerkt, wist hij veel te vertellen. Hoe hij echter aan die 36.500 uur is gekomen, dat moet Marius ons toch eens voorrekenen. Maar onze leden en donateurs hebben Jan en Annie zeer goed bedacht en Koolhaas kon namens hen de jubilaris en zijn vrouw een televisietoestel en een gasfornuis aanbieden. Vele bloemenstukken sierden de zaal en een groot aantal telegrammen en brieven werd nog voorgelezen. Wij hopen allen dat Jan nog vele jaren de schrijfmachine voor ons zal mogen gebruiken en danken op deze plaats nog maals Jan en Annie voor alles wat zij tot dusver hebben gedaan om Ajax, hun Ajax, te dienen. J. KOOMEN. pelt Jan de „gouden speld" van de K.N.V.B. op :eliciteert onze jubilerende secretaris nga, met vrouw, dochter en schoonzoon op het rijk versierde „schavotje", rekers, die naar ons stadion kwamen om Jan met te overladen Brood- en Banketbakkerij Zeedijk 15 Tel. 42573 Amsterdam

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1957 | | pagina 17