AJAX tegen CHELSEA AJAX STADION Een plaats in de Eredivisie Reserve Klasse Zondag 18 Augustus - 2 uur Uit andere clubbladen 14 is door ons tweede elftal, na een prima eindspurt in de gewone competitie en door het winnen van twee beslissingswedstrijden D.W.S. (42) en Volewijckers (51) bereikt. Het zou ook wel blamerend voor de reserves van de kampioen van Nederland zijn geweest, indien zij zich niet hadden geplaatst. In een be slissend stadium, toen puntenverlies ons definitief zou uitscha kelen, gooide de commissie het over een andere boeg en werden diverse spelers uit ons eerste amateur-kampioenselftal inge schakeld, waardoor het elftal er als volgt uitzag: Hogerman Van Veen Van Dijk B. Muller J. Ouderland Swart Koning Draayer Quakernaat v. d. Linden Post Jammer voor Arie de Wit Jr. dat hij als aanvoerder van het tweede elftal deze belangrijke wedstrijden, door een kniebles sure slechts als toeschouwer heeft mogen medemaken. Op het D.W.S.-terrein zag ik de wedstrgd tegen Volewijckers. In het eerste kwartier verzuimden de bewoners van over het IJ hun meerderheid en beter spel in doelpunten uit te drukken. Beter benutten van de kansen leverde ons elftal een 20 voor sprong bij de rust op. Onze doelman kreeg het wat drukker, verrichtte een prima redding en een doelpunt van Volewijckers werd, terecht, door de prima leidende scheidsrechter Van der Schilden afgekeurd. Van Dijk raakte geblesseerd en Fransz viel in. Na een derde goal door v. d. Linden en een vierde van Fransz maakte de De heer Mr. Morren, afgevaardigde van het Gemeentebestuur van Amsterdam, feliciteerde ons bestuur met het behaalde kampioenschap linksbuiten van Volewijckers een prima tegenpunt. Hogerman stond nogmaals een zeker doelpunt in de weg en Post maakte na een solo er 51 van. De man die gedurende 90 minuten de bal het meest in zijn bezit had, was onze lilliputter B. Muller. C. E. de V. Ajax kampioen! Toen Zondagmiddag 19 Mei tussen het doorgeven van de voetbaluitslagen de Ajax-mars de aether werd ingezonden, be tekende dit de slotzang van een lang seizoen. Onwillekeurig kwam de vraag boven: ,,Is Ajax nu werkelijk de kampioen?'' Volmondig zeggen wij: ja! Het constante spel van de Ajacieden gedurende de lange competitie van tot nu toe 33 wedstrijden wettigt wel de kracht die er van de ploeg is uitgegaan. Weliswaar hebben wij, vooral voor de oorlog, Ajax-elftallen gezien die beter voorhoedespel te zien gaven, doch nog nimmer een ploeg met zo'n solide achterhoede. Deze is doorslaggevend geweest. Daardoor is Ajax de ploeg geweest met de langste adem. Dit is in het huidige competitiestelsel van groot belang en door Ajax juist gezien. Daarnaast is Ajax ook een der elftallen gebleken, die het in voetballen zocht zonder overmatig gebruik van lichaamskracht en daarmee aantonend dat men zonder dit laatste ook hoge ogen kan gooien. Dat stemt des te prettiger. Immer heeft er bij ons, Feijenoorders, een onderbewustzijn geleefd, nog eens met Ajax op gelijke voet te komen wat het aantal kampioenschappen van Nederland betreft. Nu liggen zij er met hun negen vier op ons voor. Dat zij daarmee ook de top van het grootste aantal kampioenschappen bereikt hebben, boven dat van H.V.V. met acht, is een extra felicitatie waard. Bij deze felicitatie voegen wij die van het zo juist verworven succes en ons welgemeend: PROFICIAT! D. (Overg. uit het clubblad van FEIJENOORD.) 40 jaar „Ajax-Nieuws". Het was in het jaar 1917 dat in de Amsterdamse sportvereni ging Ajax een eigen clubblad werd geboren, dankzij de vooruit strevendheid van de heer J. J. Grootmeyer, toentertijd een der Ajax-bestuurders, de feitelijke grondlegger van het „Ajax- Nieuws". Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van dit clubblad zag een jubileumuitgave ervan het levenslicht, waarin tal van artikelen staan opgenomen van diverse oud-redacteu ren, onder wie bovengenoemde heer Grootmeyer. Voor het ons toegezonden keurig uitgevoerd boek zeggen wij het bestuur van „Ajax" en de Redactie van het „Ajax- Nieuws" hartelijk dank; het exemplaar stelden wij de UNI- voorzitter ter hand ter rondlezing aan de leden. RED. COMM. „HOUTRUSTICA", Bandoeng.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1957 | | pagina 14