F. DAZERT Ballpoint-krabbels ENGELS SCHOEISEL Paleisstraat 3 12 VERGADERING! Zonder een enkele wanklank en met een voltallige vergade ring, volkomen achter het bestuur, is de jaarlijkse algemene vergadering vlot verlopen. Het hoogtepunt in deze bijeenkomst was, naast de inleiding van president Volkers, de hooggestemde redevoering van Geudeker, die de kwestie Sal fel en bewogen van alle kanten heeft belicht. Uit de aard van de zaak bleef er geen spaan van heel en het minuten-lang, daverende applaus, betekende voor de spreker, hoe intens men met zijn redenering had meegeleefd. Na deze heldere uiteenzetting hadden wij heus geen behoefte aan de hetzij op waardige wijze door Gerrit de Jongh voorgestelde motie. Ook betreuren wij het dat ons bestuur zijn mandaat ter beschikking van de vergadering heeft gesteld. Waarom?, waarvoor?, 't is een elk duidelijk, dat onze club eens te meer, de dupe is van een stompzinnig aantal lieden, die de glorie van onze club erg hoog zit. Sinds jaren, sinds een halve eeuw!, heeft Ajax een groot aantal benijders, die alles aangrijpen, die niets te vies is, om Ajax afbreuk te doen. Ook weer deze zaak S(teeds) A(lles) L(iegen)! Het venijn druipt er af! Hooghartig, met een schamperlach had ons bestuur deze affaire moeten beantwoorden. Geen weldenkend mens, in en buiten de club, heeft de lasterlijke aantijging geloofd, die de Commissie van Onderzoek uitbroedde. Daarom is 't misschien jammer dat wij, zonder meer, Geudeker en Mr. Catz, dit hoopje vuil niet hebben laten opredderen, zonder opwinding, zonder bedanken en zonder de motie De Jongh! En Sal? Een jongen uit een land, waar de waarheid al lang geen herberg vindt? Wij hebben medelijden met deze slappeling, van alle kanten bestookt, bang gemaakt, opgehitst, die zich nu moet verstop pen, bang voor de politie, bang voor de justitie, bang voor de gevolgen van zijn meineed! PINKSTER m. Pinkster 3 ligt al weer lang achter ons maar wij zijn die uitzonderlijke avond nog niet vergeten, toen onze reserves een eclatante zege boekten op Z.F.C. Met 82! ,,Geef je ogen maar goed de kost", zei Reynolds voor het begin van de match. „Je zal paf staan." Nou, we hebben niet paf „gestaan", maar paf „gezeten". Binnen een paar minuten had v. d. Linde of v. d. Linden het doet er niet toe een mooi doelpunt gemaakt. De jongens voerden de score regel matig op en maakten 8 goals, het ene doelpunt nog mooier dan het andere. Swart of Zwart, wij weten het weer niet, kreeg van Kik Geudeker een heel hoog cijfer. Dat tweede elftal heeft een keeper, die wellicht alleen in Pieters Graafland zijn meerdere heeft. Voor de rest kunt u alle voetbalvelden afdraven, maar nergens komt u zijn evenknie tegen. Brutaal gezegd? Ga dan zelf maar eens kijken! Dit ploegje combineerde (Muller!) prachtig, was snel, benutte acht kansen en de supporters van onze club hadden handen te kort om te klappen. „Allemaal werk van Stroker", werd ons links en rechts ingefluisterd. Wij hebben geen woorden van lof ge noeg voor deze oud-Ajacied, nu trainer van lagere teams in onze club. Wij hadden enkele maanden geleden Blauw-Wit 2 Ajax 2 gezien; een povere vertoning van Ajax-zijde. Er heeft blijkbaar intussen een forse ingreep plaats gehad. Verschillen- de heren zijn vervangen en er is jong bloed in het team gebracht. Of het nodig is, met zulke reserves achter het eerste, kapitalen uit te geven valt te betwijfelen! Een paar van de jongens kunnen wij best contracteren; zij zullen het geld dubbel en dwars op brengen. Met Sal als „z.g. newcomer" hebben wij genoeg pijn in onze buik gekregen. Enals de verhalen juist zijn, is het met die Zaankanter ook „pet". Wij geloven, als we aan Pink ster III denken, dat wij dat varkentje best in eigen kring kun nen wassen. Zolang Stroker er aan werkt, stellig! „GENTLEMANPLAYER VERDWEEN." Waarmee wij willen zeggen: „op en top voetbal-heer ver dwijnt van het toneel". Want dit is Gé van Dijk, de man die wij bedoelen, gedurende een lange reeks van jaren geweest. Zijn moraal was: „voetbalspelen, eerlijk, correct en hoffelijk tegenover winnaar of verliezer. Niet zo lang geleden, gooiden wij een balletje op om onze oud-captain er toe te bewegen nog een jaartje bij te tekenen. De beweegredenen echter, dat hij zijn rood-witte shirt definitief opbergt zullen ongetwijfeld steekhoudend zijn en wij leggen ons er haastig bij neer. Wij troosten ons dat Ajax blijft beschikken over tal van andere spelers genre Gé van Dijk. Graafland, v. Mourik, Geelhuizen, Schmidt, Rinus Michels, Bleyenberg, Pietje, ze zijn allemaal van hetzelfde slag. Soms hard maar altijd lOO^/o gentleman op de grasmat! Spelers als Gé van Dijk hebben de club de kenmer kende onberispelijke Ajax-allure verschaft, waardoor wij in de lande let nu op zo tal van „benijders" hebben! En tal van bewonderaars! Gelooft u niet met ons dat de kwestie „Sal" vele benijders heeft doen gnuiven? Geudeker heeft de stumperds met één kaakslag neergeslagen. De sportieve inslag van ons elftal houdt gelijke tred met de activiteiten van ons bestuur achter de groene tafel en dat een kerel als Geudeker er aan te pas moet komen om dit tot uitdrukking te brengen, bewijst de stompzinnigheid van de kliek! Gé van Dijk verdwijnt maar de sfeer van sportiviteit blijft op onze velden hangen. Sportiviteit die onverbreekbaar, sinds bijna zestig jaar, de club siert. Gé, succes met je nieuwe werk! Envergeet je ouwe club niet! VERJAARDAG. Wij kunnen ons er ditmaal niet vanaf maken met een simpel: „allemaal bedankt voor de belangstelling, in verband met onze verjaardag"! Daarvoor was die belangstelling te groot en te hartelijk. De afdeling statistiek boekte om 6 uur in de middag 50 bezoeksters en bezoekers, „tegelijk" handen schuddend, maar tot het afgeven van volgnummers zijn wij gelukkig niet toegekomen. Onze erkentelijkheid gaat wel in de voornaamste plaats uit naar onze oude vrienden Jan de Boer en Tjerk de Munnik. Altruistisch en hartelijk complimenteerde dit duo ons namens het bestuur en verschillende leden. Veel is er op 25 Juni j.l. op ons hart, in de hand en „op de mond" gedrukt. Wat het laatste betreft zou een mens bijna willen dat hij de volgende week weer een z.g. kroonjaar moest herdenken. Tevergeefs hebben wij in een paar woordenboeken naar een toepasselijk woord gezocht, dat onze dank precies tot uitdruk king brengt. Daarom dus eenvoudig: dank u wel! Verschillende bladen hebben er ook iets over geschreven, hetgeen voor onze clubkrantlezers alleen interessant is, voorzover dit het Ajax- nieuws betreft. De grote Nieuwe Rott. Courant meende o.a. te moeten schrijven: J. J. G. heeft vele jaren het Ajax-nieuws geredigeerd en van smeuïge kopy voorzien, technisch verantwoord en luimig „verkocht". Wij vermoeden sterk dat Meerum Terwogt de hand in dit complimentje gehad heeft en wij zijn er, eerlijk gezegd, niet weinig trots op, dat de „standing" van Brown's maandblad met dergelijke kritiek hiermede een hoog cijfer haalt. Ook hen, die tussen hun werk door of uit hun vacantie-oord aan onze verjaardag hebben gedacht, zijn wij hoogst erkente lijk. Wij zijn goeddeels wel uit het oog, maar nog niet hele maal uit het hart van veel clubvrienden! Onze cricketvrienden zorgden verder voor een „lawine" van feestvreugde! Zij zorgden voor de „climax" op deze onvergetelijke dag. Marius Koolhaas won onze weddenschap gemakkelijk: „wij worden op zo'n dag niet vergeten", waarmee hij de spijker precies op zijn kop heeft geslagen. JAN GR.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1957 | | pagina 12