Uitreiking diploma's nieuwe seizoen (leden en donateurs) zal geschieden op Ronderdag 15 Augustus 1957, aanvang 19.00 uur, in het AJAX-STADION Uit andere clubbladen Rectificatie „De Roysstem" (Enschedese Boys). Kampioen van de ere-divisie en dus kampioen van Nederland, werd Ajax, de iedere voetballer bekende club uit Amsterdam. Zondagavond 19 Mei klonk het clublied der Ajaxlieden door de aether en we kunnen ons voorstellen hoe trots de Amsterdam mers daarnaar hebben geluisterd. Van harte voegen we onze felicitaties toe aan de vele die zij zeker hebben ontvangen. „De P.S.V.-er" (P.S.V. Eindhoven). De grote strijd in deze „moordende" competitie is nu bijna gestreden. De kampioen van de ere-divisie, tevens landskam pioen is inmiddels bekend n.l. Ajax. Wij wensen deze Amster damse club, ook vanaf deze plaats hartelijk proficiat met dit behaalde resultaat. „A.D.O. Post" A.D.O. Den Haag). Ajax, dat door een fraaie 51 overwinning op „Amsterdam" kampioen van Nederland werd. Dit is de negende nationale titel voor de populaire Ajacieden, waarmede zij tevens recordhouders werden. Aan Volkers en zijn mannen onze hartelijke felicitaties. „D.O.S.-Klanken" (D.O.S. Utrecht). Het orakel van Jack Reynolds: „Ajax pas op, een ongeluk zit in een klein hoekje, straks worden we nog kampioen! Good old Reynolds, heeft dus gelijk gekregen. De club van de op- en neergang, de grossier in kleine overwinningen, is lands kampioen geworden. Een voortreffelijke prestatie. Omdat velen Fortuna als de candidaat voor de erepalm beschouwden. Onze gedachten gaan naar de brillante kampioensploeg, die Ajax in de seizoenen 1917-1919 schiep. Men beweert wel eens, dat dit gouden jaren van Ajax waren. Het kan wel zijn, want de namen De Natris, Gupffert en Hordijk hebben een grote ver beeldingskracht. In meer recente perioden trad de goaltjes- maker Piet van Reenen op. En niet te vergeten Wim Anderie- sen, vader van de huidige spil. Het was voor de oorlog alles Ajax wat de kampioensklokken sloegen. Na de oorlog is de room er dan een beetje afgegaan, maar er zijn nu toch twee titels binnen; in 1947 en 1957. Het Neder landse elftal recruteerde gretig de topfiguren uit Ajax. Het waren 33 Ajacieden. Met ere! Er is een hevig dispuut ont staan over de vraag: is Ajax nu werkelijk de beste eredivi- sie'aan. Goed, u moogt van mening verschillen, maar dan blijft dit als een paal boven water staan: Ajax toonde een hartver heffend moreel en had een verdediging van beton! Dit zgn dan „kampioens-opmerkingen", die wij tot nu toe in clubbladen van zusterverenigingen tegenkwamen. Misschien zijn er meer clubs, die in hun blad aan ons kampioenschap aan dacht schonken (waarvoor dan onze dank) maar we krijgen niet alle bladen in handen, zodat we met betrekking tot dit punt „buitenspel" staan. Bovengenoemde redacties onze hartelijke dank voor de vrien delijke woorden ter gelegenheid van ons negende kampioen schap van Nederland. We zijn zo vrij geweest deze bewijzen van sympathie in ons blad af te drukken. - (Red. A.-N.) In ons vorig clubblad plaatsten wij een foto van de heren, die de belangen van „Ajax' betaald voetbal" behartigen. Als on derschrift stond o.m. te lezen, dat onder hun leiding het tweede team naar de ere-divisie promoveerde. Dat was niet geheel juist, daar dit elftal in overleg met de Amateurcommissie t.w. de heren De Wit, Blomvliet, Van der Pol, Schoevaart, Schetters en Bruynesteyn, wordt samengesteld. Voor deze „slip" onze excuses vrienden, en, ere wie ere toekomt, gij hebt het dit seizoen weer uitstekend gedaan. BROWN. Trainer Humenberger in vrolijke stemming. We kunnen het ons indenken. „Zijn" jongens werden kampioen van Nederland. Zijn vrouw deelde eveneens in de blijdschap 11

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1957 | | pagina 11