••Liberty** Restaurant en Snackbar Damrak 61 (naast de Cineac) Amsterdam-C. 5 Ajax-B.V.C. „Amsterdam" 2-3 Tolmeijer en Pieters Graafland in een duel, dat onbeslist bleef. De bal rolde buiten hun bereik over de lijn. bij de enorme moeilijkheden, die zich snel zouden voordoen bij de gewijzigde omstandigheden. En natuurlijk, beter gezegd gelukkig, bleek deze hooggeleerde bereid zijn vernuft en grote kennis in dienst con amore en con animo (deze woorden Jan Melchers ten spijt!) van Ajax te stellen. Vermoedende dat deze hakbeweging uit Mr. Dr. Catz' koker is gekomen, rijst de vraag of terdege rekening is gehouden met incidenten zoals op 6 Januari j.l. en waarbij oud-voorzitter Koolhaas lichtelijk blauw aanliep, omdat zó wei nig tegenstand werd geboden toen een deel van de kijkers mas saal het strijdperk binnentrad en zich later zelfs langs de doel lijn en vlak achter het doel van onze keeper opstelde. A propos, maakte misschien juist daardoor Eddy Pieters Graafland een kostbaar foutje, door volkomen uit zijn concentratie te zrjn ge raakt? Ook aan het smijten van de zitkussentjes leek geen einde te komen. Is onze controleurs-staf tegenwoordig zo indolent dat niets en niemand zich om de wanorde bekommerde? Moeilijk kan men van een voorzitter, secretaris of penningmeester verwach ten, dat zij tijdens de wedstrijden overal tegelijk zijn om als politieman op te treden en de E.C. heeft belangrijker werk dan de kussentjes op te rapen. Niettemin ontbrak een harde, lei dende hand, die de controleurs opdracht gaf de orde snel te herstellen. In dergelijke gevallen blijkt het bestuurscollege niet te log, maar te smal! Wij misten een paar bestuurslui die politie en controleurs in beweging brachten om met een eventueel hard handje de rust te herstellen. Naar toestanden van vroeger verlangen wij niet terug. Bij grote wedstrijden dromden vroeger honderden enthousiasten voor de poorten en hekken. Met wijlen Inspec teur Biere en zijn acht Watergraafsmeerse veldwachters hiel den wij meestal met succes stand, al werd soms een hoed van een bestuurslid vertrapt, een boord of das afgerukt en kwam later een zegevierende Henk Reyenga de bestuurstent binnen met een afgerukte -mouw van een colbertje. Een colbert van een heethoofdig supporter, die tot elke prijs het terrein trachtte te bereiken! Van Staden Sr., v. d. Hilst Sr., Kiehnan, Zwee- saardt e,a., hetzij verkreukeld, hielden elke meter stand en bij iedere thuiswedstrijd begon het lieve leventje weer! Als er toen iemand geopperd zou hebben: „heren, dit bestuur is te log, wij kunnen feitelijk twee „uitsmijters" best hun congé geven, dan zou een dergelijk idee met hilariteit zijn ontvangen! Nu vandaag de dag blijkt dat het afgeknipte bestuur de toe stand moeilijk meester is, is de vraag gewettigd of het niet beter is weer twee fauteuils bij de bestuurstafel aan te schuiven. Voor bestuurslui, die geen cent kosten en alleen uit liefde voor onze club hun „krachten" willen inzetten. En hun dophoedje, das en overhemd er desnoods graag voor over hebben. Jan Jansen Veertig jaar bestaat dezer dagen ons lijfblad. Vijftig jaar liggen achter ons in welke wij meer dan bezeten waren door en van de bruine monsterziekte. Hadden wij verslaggeverstalen- ten als een doorgewinterde Kik Geudeker, een Eric Koch, een wwWWwwVwwwwWwwwwwWWWwwwwWwWw

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1957 | | pagina 5