Meeuwsen - Confectie Van die Voorzitter Ballpoint-krabbels 4 Na het verschijnen van ons vorige clubblad zijn we al weer vijf wedstrijden verder, waaruit we 3 punten hebben gehaald. Tegen V.V.V. te Venlo speelden we gelijk 00 onder protest en van N.O.A.D. te Tilburg wonnen we Zondag j.l. met 41. Evenals verleden jaar hebben we in de achter ons liggende periode een kleine terugslag in onze wedstrijdresultaten mede gemaakt, hoewel niet verheeld mag worden, dat het geluk de laatste wedstrijden zeker niet aan onze kant was. En zonder geluk vaart niemand Wel. Zondag 13 Januari j.l. stond ik eenzaam in Utrecht te wach ten op de bus die mij mede zou nemen naar onze uitwedstrijd tegen N.O.A.D. te Tilburg. Eerst zou deze wedstrijd door slechte terreinsomstandigheden niet doorgaan, doch door kordaat op treden van scheidsrechter Leo Horn (dit moet vanuit zijn bed zijn geschied), die zijn eigen grensrechters requireerde, omdat de aangewezen linesmen reeds bericht van afkeuring hadden ontvangen, was er geen speld tussen te krijgen en werd er ge speeld. Ik moet zeggen, dat het zeer goed gezien was, want het veld was best bespeelbaar. Onze jongens hadden er „trek" in en dan betekent dit, dat je van een goed huis moet komen om ons te slaan. Onze nog niet lang geleden van junior tot senior gepromoveerde Jacq. Swart, heeft het zeer goed gedaan. Na tuurlijk kleven er nog wel foutjes aan zijn spel, maar die zijn van ondergeschikt belang en heeft hij m.i. aanleg genoeg om deze weg te werken. Het gehele elftal speelde trouwens met voldoende overtuiging om winst te boeken. En daar moet het heen. Jammer, dat Visser de bal dikwijls te lang bij zich houdt, nadat hij hem meesterlijk heeft vrij gemaakt. Waarom Speel efficient en plaats de bal naar voren om gevaar te stichten bij de tegenpartij inplaats van bij je eigen partij. Al met al een zeer sportieve wedstrijd, met vóór de rust heel dikwijls goed samenspel van onze jongens, waarbij Wim Bleyen- berg zich vaak opmerkelijk verdienstelijk maakte. Ook Klaas Bakker op de halfplaats en Ger van Dijk linksbinnen waren ver beteringen. Ger maakte twee mooie doelpunten. Een en ander geeft de burger weer moed De afgelopen tijd avond aan avond en Zaterdagmiddag ver gaderd over de pool. Zoals u wellicht zult weten, is het de be doeling van de K.N.V.B. te gaan „poolen". Uit de besprekingen, die we ter vergadering hebben mede gemaakt, bleek, dat donateurs niet meer zouden mogen „mede- poolen", doch daar zijn ook wij erg tegen gekant. Ook zou maar één poolformulier mogen worden ingevuld. Leuk was de op merking van een der afgevaardigden, die zei, dat de K.N.V.B. toch niet over zijn portemonnaie kon beschikken om maar één formulier te mogen invullen. Er zijn ook mensen, die een twin tigje en een heel lot in de Staatsloterij spelen, merkte deze spre ker op. Uiteindelijk is er een motie ingediend, welke, in het kort vermeld, het K.N.V.B.-bestuur opdraagt, contact op te nemen met de diverse voetbalpoolorganisaties, teneinde tot overeen stemming te komen. Deze motie werd met algemene stemmen aangenomen. Op Zaterdag 26 Januari a.s. zal in een buitengewone bonds vergadering te Amsterdam al dan niet besloten worden tot het houden van een voetbalpool in K.N.V.B.-verband. Wij hopen aan het Weteringcircuit Grote collectie DEMI-SAISONS f 108.-, f 98.- f 89.-, t 69.50 Mooie sortering TROPICAL KOSTUUMS met 2e pantalon f 156.-, f 138.-, f 128.-, f 108.- Alléén: Weteringschans 181, Telefoon 39807 van harte, dat vorengenoemd contact zal leiden tot een voor beide partijen aanvaardbare oplossing. We wachten nu maar af, of we in de toekomst ons onschuldig gokje nog mogen wagen. W. F. VOLKERS. 18 December 1956. Pluim Wij lopen er al een paar maanden mee, maar vandaag moet mijn pluim toch eindelijk uit de ballpoint. Een ruiker voor die bestuursleden of die scout, die twee spe lers op de Ajax-grasmat hebben gebracht, welke het geld dub bel en dwars waard zijn gebleken. Het zijn Wim Bleyenberg en Willy Schmidt, waarvan de eerste het gehele seizoen speer punt is geweest van een overigens tamme voorhoede. Het was tegen N.O.A.D. weer groots. Bleyenberg schoot herhaaldelijk langs de N.O.A.D.-verdedigers of ze er niet stonden. Hij stichtte met zijn schijnbewegingen keer op keer verwarring in de Til- burgse gelederen en liet een assortiment schoten los, waarvan Bleyenberg het recept, ook op ons terrein, reeds vaak heeft klaargemaakt Ook Schmidt was in de hem bekende Brabantse sfeer beter dan anders, maakte een mooi doelpunt en was feitelijk ook de maker van een ander Ajax-doelpunt, toen de N.O.A.D.-spil niets beter wist te doen dan Schmidt's taak over te nemen. Over deze soms volkomen ten onrechte verguisde Schmidt, moet ein delijk eens klare wijn geschonken worden. Herhaaldelijk toch ontziet men zich niet minder prettige, maar volkomen onjuiste, opmerkingen te maken. Zelfs in eigen kring! Maar zij die met kennis van zaken en toch met een scherp oordeel iets over het spel van deze linksbuiten zeggen, laten een geheel ander geluid horen. Is het zó verwonderlijk dat Schmidt als vreemde eend in de bijt tijd nodig heeft om zich aan te passen? Is het zó vreemd dat een speler een goed deel van het seizoen uit vorm is En toch blijk geeft een perfect speler te zijn Dezer dagen was het ons aller vriend Arie Knijn, die op de eretribune fel uitviel tegen een paar kijkers, die Willy afkraakten. Knijn maakte hen er op opmerkzaam hoe weinig men over het algemeen tot oordelen gerechtigd is. Hij stippelde snel de prachtige eigen schappen uit die in Schmidt's spel te onderscheiden zijn. Het waren woorden naar ons hart, die wij helaas te weinig horen. Het.was precies in de roos! Toevallig wandelden wij dezer dagen in Tilburg tegen een achterspeler op van een eerste klasser in Brabant, wiens spel al jaren zeer hoog genoteerd staat en die herhaaldelijk in het Zuiden tegen onze linksbuiten in het krijt trad. In ons gesprek noemden wij argeloos de naam Willy Schmidt, waarna de Brabander eerst recht los kwam. Hij noem de het toetreden van Willy tot Ajax een niet te onderschatten buitenkansje, ook al was de ex-Eindhovenaar minder op stoot dan in zijn oude club. Onze zegsman noemde Schmidt zelfs de gevaarlijkste tegenstander, die hij als linksbuiten ooit had ont moet. „Een snelle, ongrijpbare, zeer faire speler, levensgevaar lijk voor de tegenstanders als hij de hoekvlag nadert." „Ragfijne voorzetten en in Eindhoven goalgetter van reputa tie." Ietwat smalend lachtte de man om de critici die Schmidt herhaaldelijk afkraken. „Laat ze maar 'ns tegen Schmidt spe len, dan zijn ze nergens", besloot de boomlange Brabander. „Ajax zal nog heel wat plezier aan deze jongeman beleven." Daar konden wij het mee doen en wij pakten snel onze ball point om precies uit de doeken te doen hoe men elders over Schmidt denkt. „Als jelui 'm kwijt willen geef je 'm maar aan ons", riep de Zuiderling ons nog na. Jammer genoeg weten wij in onze krin gen teveel van het voetbalspel om daar in te trappen. Tegen die tijd zouden Knijn en wij zeker in een algemene vergadering met Molotovcocktails gaan gooien, als de lezer weet wat wij bedoelen. Te log bestuur Of ons nu ingekrompen bestuur inderdaad te log was en er hoognodig een stuk van afgekapt moest worden? De invasie van „het hooggeëerd publiek" over hekken en afrasteringen, tijdens het treffen tegen de Zwarte Schapen, zette ons aan het peinzen of die klap met het hakmes, op de staart van ons vroe gere bestuurscollege, juist is geweest. Wij hebben in een der vorige algemene vergaderingen ons lid Eddy Catz getipt, als een onbetaalbare medewerker om ons bestuur voor te lichten

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1957 | | pagina 4