Jeugd voetbal 20 Zo, het nieuwe jaar is alweer een aardig eindje op weg; als dit clubblad in uw bus rolt, is, om zo te zeggen, ,,de kop er alweer af". Voor u allen nog het allerbeste voor 1957. Veel geluk en vooral goede gezondheid! Speciaal voor onze jeugd de wens: Veel succes.... en de raad: Doe je best! Niet alleen voor Rood-Wit maar ook op school (huiswerk voor!) of waar je ook misschien mocht wer ken. Doe je bestvooral ook thuis. Tegenover ouders, broers, zusters of verdere huisgenoten, door hulpvaardigheid, verdraagzaam zijn en vriendelijkheid. Veel succes ook voor de Jeugdcommissie en trainer Stroker. Deze wens, behalve voor de resultaten van de competitie, ook voor het grote internationale Jeugdtournooi, dat op 25 en 26 Mei a.s. (noteer alvast in uw agenda) op onze velden in de Meer zal worden gehouden. De strijd om de Insulinde-Cup. Voor hen die deze prachtige beker nog niet kennen willen wij de herkomst hiervan nog even verklaren. Bij gelegenheid van het 40-jarig bestaan van Ajax werd door de Indische leden H. Alofs, Chr. H. Holst, Jan v. d. Heuvel, Frits Schoevaart, G. Stam, D. van Gelderen, J. Harinck, Hans Schoevaart en K. v. d. Lee de Insulinde-Cup geschonken. Zij zou dienen als inzet bij een jaarlijks te organiseren Jeugd tournooi. Door verschillende omstandigheden is deze opzet niet altijd verwezenlijkt kunnen worden, maar dit jaar komt het er zeker weer van. Gezien de enorme voorbereiding die aan een dergelijk iets verbonden is, kunnen wij hier nog slechts „grote lijnen" weer geven; in de volgende nummers van ons clubnieuws zullen wij u natuurlijk „het laatste nieuws" vertellen. Omtrent de voorbereidingen nog wel dit: Uitnodigingen zijn verstuurd naar Arsenal, Chelsea, Beer schot, Anderlecht, Fortuna (Dusseldorf), Schalke '04, dit wat over de grenzen betreft; in Holland noemen wij: A.D.Ó., P.S.V. en onze stadgenoot Blauw Wit. U ziet dus een tournooi van Internationale klasse. Daarom, zéker aan de organisatoren: Veel succes! Onze jongens willen natuurlijk goed voor de dag komen. Ook zij zijn zich aan het voorbereiden. Niet alleen op de wekelijkse training wordt met oefenmeester Ger Stroker extra gewerkt, doch indien ze voor de competitie Zondags „vrij" is, kunt u onze ploeg 's morgens vroeg in het Amsterdamse Bos omtrek Bosbaan vinden, waar in het bijzonder de conditie-training be oefend wordt. Athletiek dus. Bravo! „Spikes" en startschot zijn voor ons geen onbekenden, we kennen als trainings-onderdeelde veldloop en we weten dus uit ervaring, welke resultaten een dergelijke oefening, mits goed en met toewijding uitgevoerd, ten aanzien van je „body" oplevert. Juist in deze tijd, nu Zondags de velden door hun slechte gesteldheid vaak zijn afgekeurd, kan die, laten wij haar „Bosbaan-training" noemen, niet anders d?m van harte worden toegejuicht. O, we weten dat velen (vooral in voetbalkringen) het niet met ons eens zijn. Het zou hier tè ver voeren hun motieven te bespreken. Maar als we hier en daar eens een blik in de ere-divisie wer pen, dan is het met de lichamelijke conditie der spelers vaak bedroevend gesteld. Noemen we daarbij alleen maar: het kun nen uitspelen van een wedstrijd. Eens (wie weet hoe gauw al), zal voor de hoogste klasse een beroep op de jeugd worden gedaan. Dat moet dan niet ver geefs zijnDaarom (nogmaals) is het initiatief van de Jeugdcommissie zeer zeker goed te noemen en wij hopen dat alle jongens, die daarvoor in aanmerking komen, door een trouwe opkomst het hunne zullen bijdragen. Wat zou het geen prachtig resultaat zijn om, behalve de hoogste eer in de com petitie, straks op 25 en 26 Mei een waardig tegenstander voor onze sterke vrienden over de grenzen te zijn! OVERZICHT Het wordt dit keer maar een „kleintje". Over de weersge steldheid van de laatste weken behoeven wij u niets te vertel len. Slechts één Zondag kon worden gespeeld en wel op 23 December, 't Ja, het is treurig, maar komaan luitjes, hopen maar op spoedig beter. Als tenminste Thialf niet Jun. Al zagen we weer „ouderwets" tegen T.O.B. in actie, d.w.z. een matige eerste helft met een 11 ruststand. In de tweede helft zag de heer Ziegler zijn jongens echter weer flink op schot. Nog acht maal moest de T.O.B.-doelman vissen, zodat het einde kwam met 91. Jun. A2 keerde met de zoveelste overwinning naar huis terug. Ditmaal was D.C.G. 2 aan de Velserweg het kind van de reke ning (1—6). Jun. A3 kreeg bij T.O.G. een nederlaag (de eerste) te incas seren. Jammer. Doelman Boering moest de bal vier maal uit het net halen, waartegenover onze voorhoede slechts twee maal het T.O.G.-doel kon vinden. Naar hetgeen wij er van hoorden, niet zo'n beste partij onzerzijds/Herstellen, jongens! Jun. A4. Still going strong! Op Voorland sneuvelde V.V.A. 2 met 91. Wat te zeggen van deze, nog ongeslagen, „keien" Houen zo! Jun. A5 deed voor zijn „vier" niet onder en liet de Jaagpad bewoners K.B.V. eveneens met 91 in het zand bijten. Jun. BI. Nog zo'n ongeslagen ploeg, hield dat praedicaat ongeschonden door Z.S.G.O. uit, met 70 te kloppen. Bravo, boys! Jun. B2 had een „topwedstrijd tegen S.D.W. 1. Inderdaad spelen de groen-roden individueel een aardig spelletje, doch onze B-ers toonden een beter team-verband en dat geeft toch altijd nog de doorslag. Fraaie doelpunten van Te Slaa, Keizer, Goudsmit en niet te vergeten een „loei" van linkshalf De Vries, die S.D.W.-doelman Kraak(!) te machtig was. Intussen had S.D.W. tegen gescoord zodat het bij de thee 41 was. Zo is het ook gebleven. Onze voorwaartsen, hoewel goed ge steund door hun half linie, konden er niets meer aan toevoegen. Vermelden wij nog dat kort voor het einde „goalie" Slager een beter resultaat voor S.D.W. in de weg stond door een zeer fraaie „save". Jun. B4 was lichamelijk weer de mindere van de Volewij- ckers3, dat enkele „reuzen" in de gelederen had. Vooropge steld zij dat onze jongens, vooral in de tweede helft, zeer hun best hebben gedaan. Niettemin werd met 71 verloren. Niet laten ontmoedigen vrienden. We rekenen op jullie. Jun. B5 waren gelijk Jun. BI op de Velserweg tegen Z.S.G.O. in het veld. Onze „peuters" hadden geen pardon voor de thuis club en schoten liefst elfmaal raak, terwijl keeper Entjes de nul kon handhaven. Zo, we zijn er weer. Elders zult u de standen vinden zoals die door secretaris Muller zijn opgemaakt. Laten we besluiten met het voornemen in ons volgend „Overzicht" en passant een blik op de ranglijst te werpen. So long. T. M.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1957 | | pagina 20