Veluwse Post Autoverhuur en Rijschool |^0 Q|ob6 19 Dorp op de Veluwe. Louwmaand 1957. De mensen van de somberte, zo'n drommels trieste snaak, die de Engelsen aanduiden met „grievous Peter" (wij zouden zeggen de „kniesoren") beginnen een beetje in het vizier te geraken, nu de mannen van v. Dijk maar week aan week het lid op de nelis krijgen! We schrijven dit op de tiende Januari negentienhonderdzevenenvijftigBest mogelijk, dat vanaf a.s. Zondag een andere geest vaardig wordt over onze rood witte tops, maar indien de klappen bij ons zullen blijven val len Dan zetten we voorlopig maar een vraagteken. Overigens is deze Louwmaand vol rumoer begonnen, door dat de poel rond de pool(s) aan het roeren is gebracht op een wijze, die ons voetbal naar de gok-en-rol sector verplaatst! Het slijk der aarde begint het slijk onzer grasmatten te over spoelen en dat lijkt ons niet zó best. In dit spel van Mammon hanteren de amateurclubs met hetzelfde brio de wapenen als onze semiprofs, zodat we wel benieuwd zijn naar de discussie die einde dezer maand rond de bestuurstafel van de Konink lijke Nederlandse Voetbal Bond zullen ontbranden, nu deze na gezwicht te zijn voor het prof gedoe thans ook bezwijkt voor de poelaria-pecunia! We mogen met beslistheid aanne men, dat de Bond uit paterniteits-gevoelens en alléén uit deze zorgelijke overwegingen, een duit (uit) het zakje wil doen. Zodat jaloezie de métier er niet bij is? Of wel? Om met Wim Kan te spreken: het is me het poeltje wel! Nadat de partij-fracties in de verheven en hoogstaande strijd van de kabinetsloze maanden ruilhandeltje hebben gespeeld en achteraf is gebleken, dat zekere partijen de conditio sine qua non stelden terzake gokbevrediging van het Nederlandse volk (negatief dan), resp. ministerzetels in het gedoe kwamen, zitten we thans met een chaos van je welste. De zuilen van het politieke leven trillen vanwege het onschuldige bruine mon ster. Wie had dat nu ooit kunnen denken!! De logica alleen ontbreekt, want intussen gaan er millioenen om bij de paar- dentoto. Dat mag omdat het nu eenmaal mocht. Idem de natio nale loterij, die periodiek het Nederlandse volk ten strijde roept om dé honderdduizend. Dat mag ook, omdat het mocht. Maar het een-twee-drie daar gaan we: no, folks! Met alle appreciatie voor de onmiskenbaar edele bedoelin gen van de K.N.V.B., geloven we dat de heren hun doel voorbij schieten. Het maakt overigens de indruk van het hinkende paard, dat achteraan komt. En nu maar afwachten. Gaat de sterke arm der Gerechtig heid (met een hoofdletter) ingrijpen? Wait and see. VLOKKIE. li Verhuur en administratie: Sarphatipark 19 Amsterdam-Z. Telefoon 793491 Luxe verhuur van Volkswagen de Luxe - Opel Alle wagens van 1955 en 1956 VerzekeringAll Risk TARIEF Volkswagen de Luxe '55 en '56 Opel '55 en '56 Per weekdag Zon- of feestdag Wppkpindp Zaterdag 13 uur tot W eeKeinae Maandagmorgen 8 uur 1 week 14 dagen r 10.— en f 0.06 p. km. „12.50,, „0.06 19. „0.06 70.- „0.06 „135. „0.06 f 13.—f 0.06 p. km. 15.- „„0.06 22.- 0.06 85. 0.06 165.- 0.06 Autorijschool met gediplomeerde instructeurs K.N.A.C.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1957 | | pagina 19