Voetbal-professoren Uit het binnenland Dit kalenderjaar zijn, zie ik goed, de onderwerpen voor een maandelijks verhaal in „Brown's" geïllustreerde pers zo onge veer voor het opscheppen. En wanneer ik, door eindiging van de broze levensdraad of anderszins, niet meer in staat zal blijken te rapporteren, zullen ongetwijfeld lieden met méér vernuft, speelsheid van geest en 'n stuk of wat minder vreemde woorden (hm!) de schrijfstift vlotweg overnemen. In dit nummer zal ik U even uit de doeken doen waarover ik bepaaldelijk niet wens te redekavelenalthans niet op dit ogenblik. Vindt U goed, dat ik de onderwerpen even nummer? Fijn, en daar „gane" ze dan: 1. De identiteiten van Sint Nicolaas en Zwarte Piet in pril- December-getij in het Ajax-Stadion; 2. De hevige strijdvraag waar het, eleganter van entourage, beter toeven is, in de boven-foyer aan de Middenweg óf in de beneden-gelagkamer van het Olympisch Stadion (de hooggeëerde directeur Dick Bessem is mijn vriend, en ik wellicht de zijne, zolang ik niet om extra-toegangsbewijzen voor internationale Soccer-ontmoetingen zeur ende leur); 3. Waarom sommigen, reeds vóór het einde van een thuiswed strijd, naar binnen ijlen om zich te verzekeren van hun stoel en hun tafeltje, terwijl dan de laatkomers, die tot de laatste secunde van blijdschap en teleurstelling binnen de krijtlijnen hebben genoten, zich moeten vergenoegen met een plichtmatige „staande receptie"; 4. Waarom Emile Walter en zijn nazaat Frans Emile Bernhard in geen oord des vermaaks goedkoperen beter, thee wordt aangeboden dan tijdens „half time" in de bestuurskamer, alwaar de koppen in ontvangst worden genomen uit Annie's en Wil's (vroeger ook Dora's) lieftallige handen; 5. Waarom wij, „no-playing" Ajacieden, na afloop van een competitie-thuis-kamp, niet óók onze handtekeningen, des gevraagd, den jeugdigen, daarnaar solliciterenden, volke aanbieden (omtrent signaturen van Jan Grootmeijer, Jan de Natris, Louis Schotting Jr., 86 jaar, Matteo Rabbie, „Brown" hoogst-persoonlijk en zijn redactionele paladijnen heb ik zojuist vrijblijvende„advieskoersen" ontvan gen); 6. De stormlopen van een Willem Bleyenberg en de mode creaties van lijfarts W. H. E., die in zijn nouveautés bijna Leopoldus Hom naar de kroon steekt; 7. De aanbiedingen van sigaren, die President Willem Frede- rik bij thuiswedstrijden op het gereserveerde gedeelte schijnt te verwachten van een andere rood-witter, en waar van ik nooit veel heb begrepen (wanneer die offertes ook tot m ij zouden doordringen, alle merken van 40 ct. en hoger zijn prima, dring ik mogelijk tot zodanige mysteria beter door 8. Waarom onze hooggeschatte buffetpachter, na Ajax-vic- tories, „draws" en (nooit smadelijke) nederlagen, geen warme saucijzebroodjes voorradig heeft, een culinaire „oase" in het leven van hen, die weinig spiritualiën (maar dan altijd weer Erven Lucas Bols, Ferry!) innemen, omdat nuchterheid beter strookt met hun hoge ouderdom); 9. Waarom „onze" Ajax-dames de schoonsten zijn van den lande en moge dit nog eeuwen lang zo blijven, omdat Max Tailleur zegt het even anders „a thing of beauty is a joy for ever). Maar ik verheel U allerminst waarom ik, Ajacied in hart en nieren, de volgende maand publicistisch weer tot U kom. Ik zou niet anders kunnen. Ik min U namelijk allen en voel mij ganselijk verkleefd en toegewijd aan de allerkostel ij k- s t e roodwitte-symb o l en. Fierheid en trots vervullen mij vanwege het feit één der Uwen te mogen zijn en blijven, bij alle verschil van mening omtrent individuele spel-kwalitei- ten, waarbij getracht wordt ons, kwalijk-bewijsbare, meningen op te dringen, ontstaan in het, niet steeds van warhoofdigheid gespeende, brein van zogenaamdevoetbal-professoren. E. W. CATZ. Directie CAREL C. KAMLAG en TOM MANDERS De heer E. Wubs, pas benoemd tot ere-lid van W.V.V. Win schoten (onze felicitaties) schrijft ons: Winschoten, 6 Januari 1957. Deze voorjaarsmorgen in Januari zal ik maar benutten om U de beste wensen voor het jaar 1957 aan te bieden. Ik zal de uitslag van de wedstrijd Ajax—Amsterdam niet af wachten, want het is natuurlijk mogelijk dat Ajax teleurstelt en dan zou ik mijn gelukwensen onmiddellijk moeten laten vol gen door rouwbeklag. Laten we echter hopen, dat de zwarte schaapjes U de eerste Zondag van het nieuwe jaar niet vergallen. Ons eerste elftal speelt vanmiddag wel een zeer belangrijke wedstrijd tegen Achilles. Na een zeer teleurstellend begin heeft de ploeg zich enigszins hersteld. Ja, zo zijn er overal in den voetballande kleine zorgen en belangetjes, waarvan de grote men geen idee heeft. Het Ajax-orgaan lees ik steeds met be langstelling, dat komt omdat de vereniging me interesseert en omdat de inhoud apart is. Ik durf zelfs beweren, dat ook wij te Winschoten erin geslaagd zijn tot dusver de W.V.V.-er een apart tintje te geven. Dat Ajax is teruggevallen naar de middenmoot heeft me niet verbaasd. Als neutraal toeschouwer ziet men van een bepaalde wedstrijd meestal meer dan de clubman, die met andere ge voelens zit te kijken dan de man die de uitslag niet interesseert en alleen om voetbal is gekomen. In technisch opzicht vond ik M.V.V. destijds beter dan Ajax, al bleven de punten dan ook in Amsterdam. Van Ajax ziet men graag wat bijzonders en dat bijzondere voetbal mag men m.i. van het huidige elftal niet verwachten. G.V.A.V. is in het betaalde voetbal vooruitgegaan, ongetwij feld, maar of hetzelfde van Ajax gezegd kan worden, weet ik nog niet. Jan de Boer en Hans Tetzner hebben ons op 24 November een leuk stel oud-internationals gezonden. Keizer keepte nog even stoicijns en flegmatiek als voor 20 jaren. Zijn uittrap mocht er nog zijn. Ook Schubert had zijn vroegere stijl behouden, terwijl Stoffelen een alleszins acceptabele spilpartij vertolkte. Vanzelf sprekend gaven de ex-internationals een bepaald cachet aan de herdenking van het 60-jarig bestdan van W.V.V. Zij zorgden voor de nodige sfeer en die sfeer is gebleven. Onze jeugd (wel behoorlijk in aantal) is dit seizoen niet sterk, maar we zien toch graag de Ajax-jeugd eens in Winschoten terug. Misschien kunt U de heer MüJler een beetje mild voor ons stemmen. Er wordt door Ajax zoveel geld verdiend met pools en wedstrijden, dat een reisje naar Winschoten er zeker af kan. U weet dat de heer Melchers lid van verdienste van W.V.V. geworden is. Hij weert zich inderdaad zeer verdienstelijk voor ons. Nu, geachte vrienden, het beste er mee en graag tot spoedig ziens. E. WUBS.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1957 | | pagina 17