Uit de Ziekenkamer De laatste clubavond in 1356 Bij de Jaarwisseling 16 Hilversum, 6 Januari 1957. Aan de redactie van het „Ajax-Nieuws". Mijne heren, Allereerst mijn beste wensen voor het jaar 1957ik hoop van harte, dat U véél goed nieuws in het maandblad kunt zetten! Nu, dat is gelukkig in het laatste „Ajax-Nieuws" het geval ge weest. Er kwam op die mededeling „Uit de ziekenkamer" een vracht brieven, ansichten en briefkaarten en óók nog tijdschrif ten. Nu, heren, mijn vriendelijke dank, het is leuk, dat er nog zó aan mij is gedacht. Ik geloof niet, dat ik deze competitie nog van de partij ben. Ik was de twee Kerstdagen thuis en kon het niet laten, om toch nog mee te gaan (in de kou) naar B.V.V. Ajax. Wat jammer, dat wij verloren hebben, nietwaar? In het artikeltje „Uit de ziekenkamer" gaat het óók over „J. Portengen, donateur van onze club sinds, ja sinds wanneer eigenlijk?" Nü, als donateur pas sinds enkele jaren, maar als thuisbezoekende belangstellende al sinds 1918, dat is dus circa 39 jaar. Ik deed veel ongeregeld werk, dus ik was dikwijls niet aanwezig. Maar U kunt zich misschien wel dat liedje herin neren van In de Meer, in de Meer, Daar laat iedere club een veer Daar legt Ajax ze in de luren enzovoort. Nu, die tijd heb ik ook nog meegemaakt! En nu nog iets, geachte redactie. In hetzelfde nummer van het „Ajax-Nieuws" stond óók een stukje over Ajacieden in andere sporten. Daarin schreef U over Freek Hilster, die boks kampioen van Noord-Holland was. Nu, ik vind dat heel mooi, hoor! Maar wist U, dat mijn zoon Dirk Portengen, die in het zelfde elftal zit (juniores Al), kampioen van Nederland is in het lichtgewicht worstelen (juniores) Dirk is dus óók een Ajacied, die gróót is in een andere tak van sport! Beste heren De Bruijn, Koomen en De Vlieger, ik zal er nu maar mee ophouden, want ik kan nog niet zo veel uitrichten met mijn arm. Mocht U nog enig commentaar willen maken op mijn brief, dan lees ik dat wel in ons „Ajax-Nieuws". Met hartelijke groeten, J. J. PORTENGEN, Sanatorium Zonnestraal, Paviljoen B, Hilversum. Het heeft ons veel genoegen gedaan, uit het schrijven van de heer Portengen te vernemendat een groot aantal Ajacieden, naar aanleiding van ons artikeltje, in de pen is geklommen. Heel goed werk, clubmakkers! Laat het niet bij één keer blijven! Dat zoon Dirk kampioen van Nederland lichtgewicht worste len was, wisten we écht niet. Sorry, maar een fout kan (niet altijd) worden hersteld. Dat gaan we dus rap doen. Met de heupzwaai! Aan Dirk Portengen bij deze gepromoveerd naar de afdeling „Ajacieden in andere sporten" onze hartelijke felicitaties met het behaalde kampioenschap van Nederland. Aan de heer Portengen, dank voor zijn schrijven en de beste wensen voor een spoedig algeheel herstel. BROWN. vormde voor de zeer ijverige clubavondcommissie en voor de genen die deze clubavonden geregeld bezoeken, een prima sluit stuk van het eerste gedeelte der klaverjascompetitie. Voor deze competitie bestaat bijzonder veel interesse en elke avond brengt een kampioen naar voren, n.l. de speler die het hoogste aantal punten weet te behalen. Voor deze extra-avond was een speciale wedstrijd ingelast en de prijzentafel bevatte een grote collectie gezellige prijzen, die aan het intieme karakter van deze georganiseerde avond geen afbreuk deden. De extra premies, die beschikbaar gesteld werden voor de eerstvolgende mars, 100 van harten aas enz. enz., verhoogden spanning en enthousiasme. De oliebollen, die op een oudejaars avond thuishoren, bleven óp deze laatste clubavond in 1956 niet achterwege en een eresaluut voor de vervaardigers van dit sma kelijke product is hier zeker op zijn plaats. De chef de bureau van het „clubavondkwintet", Frans Louwaard, was maar aan het tellen en rekenen en de prettige woorden, die voorzitter La Fleur hem toevoegde, werden door de „kaartspeulders" met een zwaar applaus onderstreept. De kampioenen van de gespeelde vijf ronden: A. F. Strikkers, W. F. Volkers, C. ter Beek, J. Smit en Harkell, mochten, evenals de slemielen van deze vijf avonden: E. Schetters, Nolte, A. A. Strikkers, D. Bos en J. Swart, een prijs in ontvangst nemen. De heer Harkell bereikte met 5022 punten het beste resultaat en de grootste slemiel was A. A. Strikkers met 2436. Bij de prijsuitreiking van de speciale wedstrijd had voorzitter La Fleur de gelegenheid om nog een babbeltje met de prijs winnaars te maken en een heel enkele te verzoeken ook de ge wone clubavonden te bezoeken. Voorzitter Volkers richtte enige prettige woorden tot com missie en deelnemers en hoopte dat de stimulerende invloed voor een goede clubgeest, een der hoofddoelen van bestuur, door de medewerking der deelnemers en het prachtige werk der com missie tot ongekende hoogte zou mogen uitgroeien. Tenslotte de namen der prijswinnaarsL. Sacksioni, J. Böh- mer, Boelaard, K. v. d. Toorren, J. Zwaan, H. Smit, H. Visser, H. Verlee, De Vlieger, Vrenegoor, J. de Wit, A. Bartelsman, De Haan, A. de Wit Sr., Steffhaan, Volmer, De Bock, Fransz, Van Osch, Geilswijck, D. Bos, R. de Wit, C. ter Beek, J. Slot, L. v. d. Berg, R. Kop, A. A. Strikkers, W. Tops, W. Schuurman, A. Levendig, L. Robert. L. Sacksioni boekte het beste resultaat met 4895 punten uit drie partijen en Schuurman als slemiel bleef onder de helft van dit totaal met 2383. Wie zal de eerste klaver jaskampioen worden Zonder verdere inzinkingen houd ik het op Vrenegoor, zo gauw hij de kaarten gaat verdelen met zijn linker hand, laat U dan als tegenpartij alle hoop maar gerust varen. C. E. de V. Ter gelegenheid van de Kerstdagen en de Jaarwisseling kwam bij het secretariaat een stroom Kerst- en Nieuwjaars kaarten, kaartjes, brieven etc. binnen. Daar het onmogelijk is al die blijken van belangstelling schriftelijk te beantwoorden, zegt het bestuur langs deze weg hartelijk dank voor de ont vangen goede wensen, die ons hoogste college gaarne recipro ceert. UIT HET BUITENLAND. Csepeli Vasas, Budapest, schreefKellemes Kardcsonyi ünne- peket és sikerekben nagyon gazdag, boldog Ujévet kivén Lab- darugó Szakosztdlyunk(Wie, o wie. Red.) Royal Sporting Club Anderlecht: Le Président et le Con- seil d'Administration du Royal Sporting Club Anderlechtois vous souhaitent un Joyeux Noël et une Bonne et Heureuse Année. Sportklub „Wacker", Wien: Frohe Weihnachten und ein glückliches erfolgreiches Neues Jahr. Fussbal-Club Saarbrucken E.V.: Wir wünschen Ihnen frohe Weihnachten und ein glückliches Neujahr. Eugen Keller, President. Paul Müller, 1. Vorsitzender. Racing Club de Paris: Le Racing Club de Paris vous prie d'accepter ses meilleurs voeux a l'occasion de Noël et du Nouvel An. South Vale Glacier Club, Barnes: Greetings and best Wishes for Christmas and the New Year. Fortuna 1895 E.V., Düsseldorf: Frohe Weihnachten glück und erfolg im Neuen Jahr wünscht Fortuna 1895 E.V. Georg Fein, 1. Vorsitzender. Georg Gebhard, 2. Vorsitzender. Familie L. G. Perlee, Zuid-Afrika: Met opregtheid raar vir 'n Geseënde Kersfees en 'n Voorspoedige Nuwejaar!

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1957 | | pagina 16