we tegen de verwachting in nog niet verloren te zijn. Onder de bezielende leiding van Van Dijk, gingen Bleyenberg en zijn makkers weer ten aanval en toen Bleyenberg, die ook in deze match een best partijtje op de grasmat legde, binnen de be ruchte lijnen werd „genomen", wees de heer Ausum voor de tweede maal naar de witte stip. Voor de rust was daar (twee maal) meer aanleiding voor geweest. Van Dijk accepteerde de kans gretig. Visser kreeg geen schijn van kans. Tweetwee! Onze ploeg zag er nog iets in. De ene aanval na de andere rolde op Visser af, maar Mesman en Wiertz steunden hun doelman uitstekend. De winning goal bleef uit en toen Michels gebles seerd het veld moest verlaten Den Edel viel voor hem in was de kracht van onze aanvalslinie gebroken. De voorhoede van „Amsterdam", waarin de kleine Vonhoff excelleerde, werd hoe langer hoe meer in het spel betrokken en dat gaf de door slag, die „Amsterdam" aan de zege hielp. Een prachtige kop bal van Vonhoff deed Eddy vergeefs naar de hoek van zijn doel duiken. We waren verloren. Geheel onnodig! Twee kostbare punten gingen de mist in, terwijl we in feite op fluweel zaten. We hebben u bij de aanvang van dit verhaal over teleurstel lingen gesproken. Deze was wel de grootste, die we toegewezen kregen. Het comité van de „betaalde afdeling" zag in die opeen volgende decepties aanleiding, het elftal te gaan veranderen. Jan van Drecht kwam onder de lat, Klaas Bakker weer in de half linie, Van Dijk linksbinnen en Swart heroverde een plaats in de voorhoede. Met dit gewijzigde elftal werd in Tilburg de strijd tegen het op eigen veld zo moeilijk te kloppen N.O.A.D aangebonden. Een vieréén overwinning kwam als een grote verrassing uit de bus. Van Dijk (2), Schmidt en een tegenstan der zorgden voor de Ajax-doelpunten. Jan van Drecht begon zijn teamgenoten een steuntje te geven, door in het begin van de strijd een enorme „loei" uit zijn doel te houden. Verder deed hij prima werk. Het tegenpunt, dat kort voor het einde werd gescoord, kon hij niet voorkomen. In de voorhoede was het weer Bleyenberg, die alle aandacht opeiste, maar ook de an deren hebben zich behoorlijk geweerd. Of de E.C. met deze op stelling in de roos heeft geschoten, zullen we echter moeten af wachten. Twee dure punten werden met deze formatie binnen gehaald. Spoedig zullen we weten of onze nieuwe aanvalslinie, want daar zit het toch in, voor meerdere punten goed is. In het Februari-nummer kunnen wij er misschien in gunstige zin over schrijven. We hopen het. Ajax 2. Na de nederlaag tegen Blauw Wit 2, waarvan u in ons vorig clubblad hebt gelezen, zijn onze reserves op het pad der overwinning teruggekeerd. Drie victories in successie veer tien goals voor en één tegen kwamen deze maand uit de bus. Weliswaar waren het niet de zwaarste tegenstanders uit de afdeling, maar de punten kwamen binnen en gezien de belangen die er op het spel staan, kan een simpel puntje, öf funest óf van grote waarde zijn. Thuis tegen Hilversum 2 werd het een 40 zege, in Utrecht op de dag, dat het eerste van D.O.S. ver loor, klopten Arie de Wit en zijn teamgenoten de reserves van de Domstad-bewoners met 15 en Zondag j.l. kon 't Gooi met een 50 nederlaag huiswaarts keren. Die cijfers geven de in druk, dat ons tweede een beste partij laat zien. We zouden het niet gaarne willen beweren. Het kan met krachten als Bijker, Haarms, Elzer, Den Edel en Bouwens, een stuk beter. Een reser ve-elftal met voetbal-corypheeën als de zo juist genoemden, moest ongeslagen bovenaan staan. Voorlopig zijn we echter zelfs met de vierde plaats tevreden. Om u een juist beeld te geven, van hen, die er voor strijden ons elftal in de landelijke reserve-eerste klasse te brengen, geven we u de namen van de spelers, die wij nog niet noemden, t.w.: Hoogerman of Jan van Drecht, De Wit, Brokx, Postma, R. Dukker en Post. Ajax 3 heeft de eerste veer moeten laten. Na met 13 van Velox 2 te hebben gewonnen, werd te Amersfoort op Birkhoven een gelijkspel (22) bevochten. H.V.C. 3 komt dus de eer toe onze mannen het eerste punt ontnomen te hebben. Het kon echter lijden en kostte niet het predicaat „ongeslagen". Vast houden, vrienden! Ajax 4 bevocht een verdienstelijk gelijkspel tegen Blauw Wit 4 (11), maar verspeelde de kans om bij het leidende peloton te komen, door in een zeer slechte match van Z.F.C. 3 met 24 te verliezen. Vrienden, er zullen punten binnen moeten komen, want buiten gevaar zijn we nog lang niet. Ajax 5 nam tegen J.H.K. 2 geen halve maatregelen (39), doch kon het te Badhoevedorp niet verder brengen dan een ver deling der punten. St. Pancratius 2 stond onze voorhoede maar één doelpunt toe en aangezien de aanvalslinie der tegenpartij ook de bal eenmaal in het net deponeerde, moesten onze jongens met een gelijkspel genoegen nemen. Ajax 6 knapte het doelgemiddelde een „beetje" op. Yboys 3 werd het slachtoffer. Elf tegen nul! Ajax 7 verloor na spannende strijd van Z.S.G.O. 5 (65), doch stuurde Schellingwoude 2, waartegen in het eerste tref fen met 11 gelijk werd gespeeld, met een 80 nederlaag naar de andere kant van 't Y. Al met al geen slechte resultaten wat onze reserves betreft en daar we zo juist (Zondagmiddag) hebben vernomen, dat Van Dijk en zijn mannen te Breda N.A.C. een punt ontfutselden eerlijk, we hadden er niet op gerekend gaan we optimis tisch naar het Februari (jubileum) nummer van onze clubkrant toegroeien. Tot de volgende maand! BROWN. Geelhuizen Michels Schmidt

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1957 | | pagina 15