mussE ers H. F. Twelker A. van Wees ét Zonen 13 kampioen en twee maal kampioen van Nederland zijn resul taten om met een zekere trots op terug te mogen zien. Veel linksbinnenspelers hebben met hem de linkervleugel ge vormd en naar zijn mening kon hij met Jan Schubert en de kort geleden gestorven Piet Strijbos het beste uit de voeten. Van zijn grote snelheid heeft hij altijd de volle 100 procent profijt ge trokken en van de Hele Fijne Trekballetjes waarmede hij zijn binnentrio voorzag en die hij tegenwoordig te weinig ziet, werd een rijkelijk en dankbaar gebruik gemaakt. Tientallen doelpunten zijn door deze nuttige manoeuvre ont staan. Iedere speler, zowel vroeger als nu, is er wel eens volkomen uit, klonk het uit de mond van mijn enthousiast geworden cliënt en wanneer die zwakke plek in de verdediging der tegen partij te constateren is, moet deze geregeld onder druk geplaatst worden. De vorm van een speler kan de E.C. noodzaken om hem te passeren en dit overkwam Twelker voor de wedstrijd Ajax— Veendam om het kampioenschap van Nederland 31. Daan Roodenburgh, lid van de E.C., was met dit resultaat tevreden, maar de gepasseerde linksbuiten sprak van een pover resultaat en was van mening dat van dit elftal met minstens 6 goals ver schil gewonnen moest worden. Een weddenschap om een doos sigaren op de returnwedstrijd was het gevolg. Henk was weer van de partij en mocht mede bewijzen dat zijn visie juist was. Rust 70. Einde 91 voor Ajax. Een spontane Roodenburgh kwam na afloop het veld op met de sigaren in zijn hand. U kent dat gebaar: even afrekenen, heren! Er blijven uit een dergelijke dienstperiode altijd speciale wedstrijden of resultaten over die je nooit vergeet en één van de prettigste competities, die hij meende te moeten memoreren, was de Terminus-competitie, een treffen tussen de oud-kam pioenen van Nederland: Ajax, Go Ahead, N.A.C. en Sparta, een competitie waaruit onze vereniging glansrijk als ongeslagen winnaar naar voren kwam. Buiten een AjaxBlauw Wit finale in een van onze vroegere Paastournooien, een wedstrijd die wij met 50 wonnen, meende hij als leukste ontmoeting te moeten beschouwen: de laatste en beslissende wedstrijd om het kampioenschap van Nederland: P.S.V.Ajax 25. De voorhoede van links naar rechts be stond uit: Twelker, Schubert, Van Reenen, Volkers, Ten Have. Het was een competitie waarbij in Eindhoven de honderdste goal kon vallen. Jan Schubert nam no. 99 en onze tegenwoordige voor zitter scoorde de century. Voor goaltjes-Piet was het sneu de 100ste niet gemaakt te hebben. Wim Volkers begreep dit vol komen en stond de ter beschikking gestelde premie: een sche merlamp, spontaan aan Van Reenen ai. Twelker's capaciteiten waren de E.C. van Amsterdams- en Zwaluwenelftal niet ontgaan en de K.N.V.B. stelde hem enige malen in het Westelijk elftal op. Zowel in binnen- als buitenland verdedigde hij de kleuren van bovengenoemde combinaties met veel succes. Slechts twee Ajax-toeren naar het buitenland staan op zijn lijst, n.l. een naar Frankfurt, Pforzheim, Strassburg en Parijs en een keer naar Engeland. Vooral aan Strassburg met zijn zeer pedante keeper had hij prettige herinneringen en de manier waarop Jan Grootmeyer de organisatoren van R.C. de Paris aan het verstand bracht, dat de wedstrijd wel degelijk afgespro ken was, verwekte nog zijn hilariteit. Deze heren waren in het geheel niet bij de aankomst aanwezig geweest, hielden de loket ten op de wedstrijddag dicht, deden of ze van niets wisten, maar bestuur en spelers waren wel aanwezig. J. G., die zich van een affiche verzekerd had, hielp men over de hoge muren heen en er kwam een onderhoud tot stand. De eis van onze leider, dat er slechts één loket open mocht, werd aanvaard, zelf ging hij naast de kassier staan en wanneer er 100 francs ontvangen waren, verdwenen deze in zijn zak. Toen het bedrag der afgeproken vergoeding bereikt was, kregen de spelers het sein om zich uit te kleden en het spel kon beginnen. In Engeland zag hij de wedstrijd EngelandOostenrijk 43. Onze ex-linksbuiten observeerde speciaal in de eerste tien mi nuten de snelheid van de rechtsback der tegenpartij en regelde zijn speelwijze hiernaar. Was deze achterspeler sneller, dan werden duels zo veel mogelijk vermeden en werden de ballen vlug voor het doel geplaatst. Zijn advies aan buitenspelers om tevreden te zijn wanneer je een goede en moeilijk te passeren back voorbij bent, hem niet meer op te wachten om hem voor de tweede maal te nemen, maar de bal goed voor het doel te plaatsen, lijkt mij dan ook voor vermelding in dit artikel uiterst gemotiveerd. De moeilijkste spelers die hij in zijn loopbaan ontmoette, waren volgens hem: Zuiddam van Sparta en Claus van Quick (H.). Er is een tijd van komen en van gaan en de spelers der tegen partijen, die hem na zijn genomen besluit niet meer op de gras mat zagen, zullen met genoegen en respect kunnen terugden ken aan een Humane Faire Tegenstander. Het bloed kruipt waar het niet gaan kan en enkele seizoenen veteranenvoetbal werden er nog aan vastgeknoopt. In compe titieverband speelde onze oude garde o.a. tegen D.K.S.V., Geu zen en V. en V., ontmoetingen die hij betitelde als de jeugd tegen de geroutineerden. Zeven jaren elftalcommissielid vormden het sluitstuk van de dienende taak van mijn nu reeds dertig jaar lid zijnde cliënt. Mien en Henk, we hebben weer eens heerlijk gelachen op deze interview-avond en bedankt voor de medewerking. C. E. de V. staling >ver 12 maanden Bonneostrm 8-14 Tel54251 De beste borrel Verkrijgbaar in elke goede slijterij Indien niet voorradig bel ons op3 54 58 - 4 88 80 en Uw slijter bezorgt het U thuis

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1957 | | pagina 13