Oude Glorie vraagt Uw aandacht! J, A. BOYENK n,v. Voor Televisie, Radio, Grammofoon en Bandreco na, ASBEEK 12 Evenals vele andere oud-spelers, die ik een interview mocht afnemen, was ook mijn nieuwe klant voor bovenstaande rubriek in ongeorganiseerd voetbal begonnen. Wat de tegenwoordige jeugd mist, n.l. een overvloed aan speelterreinen buiten de stadskom, waar men zonder gevaar van omvergereden te worden kan voetballen, daar beschikte de tegenwoordige oude garde in ruime mate over. Deze ongetwijfeld grote voorsprong kan de tegenwoordige jeugd nooit meer inhalen. Voor de geboren voetballer zal het niet veel uitmaken, of hij zijn entree pas maakt in georganiseerd voetbal, maar voor hen die voetballen nog moeten leren, zal deze handicap blijven bestaan. Op één van die vroegere „leerterreinen", n.l. op de Zanddijk in ,,de Pijp", meende mijn gastheer op zeer jeugdige leeftijd (11 jaar) maar eens in H.M.S. te moeten gaan spelen en wel op de middenvoorplaats. De liefde was van korte duur, want het volgend jaar beproefde hij zijn geluk bij S.D.O. Deze ver eniging speelde in de A.V.V.B. (Volksvoetbalbond) waar mijn collega Frits de Bruyn, destijds zeer zeker ook al flink van lengte, want Twelker kon tussen zijn benen doorlopen, het doel verdedigde. S.D.O. was het reuzenelftal, haast allemaal grote kerels en mijn gastheer speelde als lilliputter op de linkshalf plaats. Drie jaar verdedigde hij de kleuren van deze club, waarvan het laatste seizoen op advies van „Papa" op de linksbuiten plaats, een tip die nog niet zo gek was, daar de kans om kneus jes op te lopen minder groot was dan op de linkshalfplaats. Het werd noodgedwongen zijn laatste seizoen in deze ver eniging, daar ook hier tot ontbinding besloten werd. A.F.C. kreeg een aantal S.D.O.-leden en de namen Nigtevegt, Jaap van Nek, gebr. Huyer en Piet Bos zijn in de geschiedenis der rood zwarten een begrip geworden. Allways Ready, waar de vroegere rechtsback van Blauw Wit, Eb van der Kluft de training verzorgde, was de derde étappe in zijn voetbalperiode. De linksbuitenplaats was hij trouw geble ven en de E.C. van de A.V.V.B. stelde hem op in haar vertegen woordigend elftal. De reis ging naar Arnhem en verdere deel nemers waren Gelderland, Nijmegen en Arnhem. De keeper van het district Arnhem, lid van Eendracht, kwam met een zeer zeldzaam record onder de lat. In de gehele competitie had geen enkele schutter n.l. kans gezien om hem te passeren. U voelt zeker wel waar het naar toe gaat: de eerste goal tegen deze prima doelman nam Twelker voor zijn rekening. Ook A.R. kon een faillissement niet ontlopen en na een twee jarig verblijf was onze oud-linksbuiten van het eerste elftal weer zonder vereniging. Hij besloot om een korte periode rust te nemen, totdat hij Jan Thijssen, keeper van 't Gooi, tegen het lijf liep en deze hem animeerde om voor de Hilversummers uit te komen. Een der gelijk verzoek had ook Dolf van Kol bereikt en samen besloten zij om Henk Anderiesen, die reeds in 't Gooi speelde, gezelschap te gaan houden. De Hilversummers speelden destijds in de overgangsklasse en hoewel jaarlijks behoorlijke resultaten geboekt werden, kon een promotie naar de eerste klasse niet door het bereiken van een kampioenschap, maar wel door automatische promotie plaats vinden. Als Amsterdammer in een club buiten Mokum spelen, be tekende voor hem eigenlijk alleen uitwedstrijden spelen. Het wekelijkse reizen begon te vervelen en Blauw Wit werd zijn volgende vereniging. Jan de Natris speelde op dat moment ook voor de tegenwoordige Stadionbewoners. R.C.H. werd in dat jaar kampioen en Blauw Wit bezette de tweede plaats in het seizoen 19251926. De plaatselijke derbies in Hilversum waren voor hem altijd op overwinningen voor zijn club geëindigd en U begrijpt dat hij hoopte dit record te kunnen handhaven in de eerste vastge stelde wedstrijd van het seizoen: AjaxBlauw Wit. Zijn dispen satie was echter nog niet afgekomen en als toeschouwer mocht hij voor zichzelf uitmaken of bijgeloof ter sprake mocht komen, daar Ajax met 40 won. De returnwedstrijd werd met dezelfde cijfers door Blauw Wit gewonnen, Het eerste contact met Ajax kwam tot stand in een liefdadig heidswedstrijd, gespeeld in Weesp, n.l. Ajax't Gooi en een gastvoorstelling voor onze club met Jan Schindeler tegen Bol ton Wanderers vormde 'n directer ontmoeting met onze spelers. Zijn eerste officiële wedstrijd was tegen H.F.C. in Haarlem, (waar naar zijn mening Fons Pelser een knietje opliep) met een 25 overwinning als resultaat. Dolf van Kol speelde reeds bij Ajax en mede door het toetreden van Henk en Wim Anderiesen telden wij vier ex-Gooileden in ons elftal. U begrijpt dat het op sensatie beluste publiek het eerste treffen in Hilversum met zeer veel belangstelling tegemoet zag. Het werd een grote te leurstelling voor de Hilversummers, want Ajax ging met een 0—4 overwinning naar Amsterdam terug. Met grote voldoening kan mijn gastheer op een zeer succes volle loopbaan terugzien en op momenten dat zijn geheugen hem tijdens dit vraaggesprek in de steek liet, toonde het parlement zich nog vele bijzonderheden te herinneren. Vijf maal afdelings- Telefoon 797590 Rijnstraat 125, Amsterdam Verlichtings- en Loodgietersbedrijf Gasverwarming Fornuizen Koelkasten Alle merken stofzuigers wasmachines centrifuge's electr. scheerapparaten Moderne exclusieve verlichting Neem vast een spaarkaart voor de le aai Vakkundige plaatsing. Prima service Betaling binnen 3 maanden zonder rente, slechts 6 pet.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1957 | | pagina 12