'Bonthuis „DE BLAUWVOS" Jabo-chroom BONTMANTELS - STOLA's - COLLIERS Quellijnstraat 98- 100, Telefoon 790018, J. Bieshaar Sigarenmagazijn Rembrandt Halvemaansteeg 21 Sigaren, Sigaretten Telefoon 37835 en Tabak A. F. STRIKKERS 9 Ajax 1. De strijd tegen Sportclub Enschede is wat de uit slag betreft helaas niet gelopen zoals we hadden gehoopt. We verloren (1—2) en, gezien het vertoonde spel, beslist niet onverdiend. De Enschedese voetballers speelden beter dan ons team, vormden meer een geheel en waren bovendien een tik keltje gelukkiger dan Van Dijk en zijn makkers. Jammer, maar niets aan te doen. Tegen P.S.V. te Eindhoven, gaven we onze mannen niet veel kans, maar tegen de verwachting in werd de buit binnen ge sleept. Twee doelpunten van Willy Schmidt zullen ze in de lichtstad wel leuk gevonden hebben en een goal van Ouder- land, waren voldoende voor een 23 overwinning. Doelman Pieters Graafland werd de held van de dag. Nimmer heb ik zo zien ,,goalkeepen", vertelde Gerrit Keyzer ons en die oude voetbalrot kan het weten. De strijd tegen Fortuna uit Geleen, haalde niet bij die van het vorig seizoen. Onze ploeg speelde voor de rust zo zenuwachtig (waarom?), dat het Van der Hart en zijn club genoten niet moeilijk viel de bal in de buurt van Eddy te hou den. Tweemaal moest onze doelman naar het net. Een afstand schot van Carlier en een ongelukkig moment van Wim Anderie- sen, waren daar de oorzaak van. Door deze resultaten zijn we naar de vijfde plaats afgezakt, wat voor velen misschien een tegenvaller is, maar als men in aanmerking neemt, dat alle wedstrijden, voor iedere club uit de eredivisie, de eerste maanden nog uiterst belangrijk zijn, dat er voor de punten verbitterd wordt gestreden, wel, dan kunnen we over de tot nu toe geleverde prestaties beslist niet ontevreden zijn. Er zullen nog wel meer teleurstellingen volgen, maar ook krijgen we nog wel reden tot juichen. Daar houden we het dan maar op. Ajax 2 leverde in Alkmaar een goede prestatie door in de kaasstad de reserves van Alkmaar" een gelijk spel af te dwin gen. Verleden jaar werd zowel thuis als uit verloren, waaruit we zouden kunnen concluderen, dat er vooruitgang in zit. Ge zien (en gelezen het verslag elders in dit blad) de uitslag tegen Blauw Wit 2, de koploper van de afdeling, is het met die vooruit gang niet bijster florissant gesteld. Weliswaar ligt het aantal spelers, dat dit seizoen voor Ajax 2 uitkwam, tussen de dertig en de veertig, maar er zijn een paar wedstrijden geweest, waar bij het vertoonde spel op een al heel laag peil stond. Wat gebeurd is, soit, daar praten we niet meer over, maar gezien de belan gen, die op het spel staan, zal toch de volle aandacht aan het tweede besteed moeten worden. We hopen de volgende maand dan ook van successen te kunnen gewagen. Ajax 3 is niet van plan zijn ongeslagen record prijs te geven. Drie hindernissen werden deze maand glansryk genomen. Watergraafsmeer 2 kreeg op eigen veld liefst met 18 klop. Met O.V.V.O. 2 hadden onze amateurs meer moeite, maar al was de tegenstand groot, een 2-0 nederlaag konden de rood- broeken niet voorkomen. In het Utrechtse plaatsje „de Bilt", werd de strijd tegen B.V.C. 2 aangebonden. Voor de rust hadden onze jongens een hele kluif aan de nogal flink uit de kluiten gewassen B.V.C.-ers, maar daarna was er voor de „meteoro logen" niet veel eer meer te behalen. Met een 30 nederlaag konden zij de voetbalkoffer weer inpakken. Ajax 4 deed prima werk door H.R.C. 2 voor enige weken nog kanshebber op de eretitel met een 41 nederlaag naar de punt van Noord-Holland terug te sturen. In de polder, tegen D.W.S. 4, konden onze knapen het niet redden. Met 32 bleven de blauw-zwarten baas in eigen home. Het vierde staat nu in het midden van de ranglijst, zodat, met het oog op de veiligheid, voorlopig nog alles in het werk gesteld zal moeten worden om punten binnen te halen. Ajax 5 had deze maand niets te trappen. Éénmaal vrij en tweemaal „afgekeurd". Ajax 6 trof het beter. Tweemaal kon er worden gespeeld. Roda2 (24) en Z.S.G.O. 4 (21) waren niet in staat onze boys van een overwinning weg te houden. Het gaat goed met het zesde! Ajax 7 leed tegen „Gold Star" 2 een dikke nederlaag (71). Enige maanden geleden was van deze tegenstander ook verlo ren (42), zodat er van een revanche niet veel terecht is ge komen. Verslaggever Jan de Wit, zag er vermoedelijk geen „brood" in ons een verslag van de match te sturen. Dat deed hij wel van de wedstrijd tegen S.D.W. 3 (11). Zijn relaas vindt U onder het hoofd „Voetbalverslagen", enige pagina's verder. De loupe gaat weer dicht. Tot Januari 1957! So long! BROWN. Voor Uw Chroom werk Grote Sortering *e ^uis vana^ Rembrandtsplein Beleefd aanbev. G. J. Hulscher Moderniseren - Bontbewaring - Reparatie KONINGINNEWEG 255, Tel. 95701, Amsterdam-Z b.d. Amstelveenseweg, tramlijn 1-2-16

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1956 | | pagina 9