Naar het oude terug Ajacieden in andere sporten Dankbetuiging Van de Clubavond-commissie 6 In de sportkroniek van 19 Nov. staat een artikel over de pro motie- en degradatie-regeling voor amateurvoetbal. Onderstaand, heb ik een gedeelte, dat mij sterk interesseerde, geciteerd. Het luidt als volgt: Reserve le klas. Bij de aanvang van het seizoen 1957/58 wordt weder om een reserve le klas geformeerd. Tot deze klas worden allereerst toegelaten, wegens reeds eerder verkregen rechten, de navolgende elftallen, D.W.V. 2, De Kennemers 2, Volendam 3 en Ajax 3. Voorts promoveren de kampioenen alsmede de num mers twee van de Reserve 2e klas A B en C automatisch naar de reserve le klas. Voor promotie komen verder in aanmerking de num mers drie, eventueel de nummers vier van de Reserve 2e klas A B en C voor zover nodig om tot de gewenste sterkte van 12 elftallen in de reserve le klas te komen, met dien verstande, dat indien niet alle elftallen van dezelfde rangorde in aanmerking komen, deze een gehele competitie spelen om het dan nog beschikbare aantal plaatsen. Van iedere vereniging wordt slechts een elftal tot de reserve le klas toegelaten. Reeds gepromoveerde of niet in aanmerking komende elftallen blijven bij het uitvoeren van deze regeling buiten beschouwing. Als je dit zo leest, dan is het duidelijk, dat wij het volgend seizoen weer bij het oude terugkomen en krijgen genoemde elf tallen weer ieder jaar dezelfde tegenstanders, met uitzondering van de 2 elftallen, die degraderen. Dit vermeldt het stuk echter niet en ook over het spelen van een kampioenscompetitie tussen de kampioenen van de res. le klasse wordt niet gesproken. Waarom, vraag ik my af, komt de K.N.V.B. tooh steeds op het oude terug? Waarom, kan Ajax 3 niet mede gaan doen in de 3e klasse Amateurs om zodoende te trachten in de le klasse Amateurs te komen. Ajax 4, dan gewijzigd in Ajax 3, kan trachten, de reserve le klasse te bereiken en komt er misschien eens een kans, dat Ajax 5, het elftal dat zowat ieder jaar kampioen van de reserve le klasse A.V.B. is, als Ajax 4, in de reserve 3e klasse K.N.V.B. kan uitkomen. Het is toch absurd, dat Ajax 3, 4 en 5 nimmer kunnen promo veren, maar wel degraderen. Door strijd tegen betere elftallen, zal beter voetbal voor de jongens, die in deze elftallen spelen, mogelijk worden. A. DE WIT Sr. Ajax-geschiedenis te zien, waarin we zouden kunnen zeg gen de hoofdrol wordt gespeeld door de heer Koolhaas (van daar de titel) en de bijrollen(!) door bekende Ajacieden. U ziet fragmenten uit het clubleven, o.a. de Bordjesclub, clubavonden, jaarfeesten etc. Geen Ajacied mag deze film missen! Daar de plaatsruimte niet toestaat, de hele Ajax-familie uit te nodigen, heeft de clubavondcommissie, in overleg met de heren Meyer (operateur) en Middendorp, besloten, in Februari a.s. ook de donateurs van onze club in de gelegenheid te stellen deze film te zien. In het clubblad van Januari volgen nadere gegevens. Verder delen wij mede, dat na afloop van de hoofdfilm, enige honkbalfilms (Amerikaanse) vertoond zullen worden, zodat clubgenoten, die deze sport nog nimmer op het witte doek zagen, nu de gelegenheid wordt geboden, de Red-Soeks, de New-York Yankees en hoe al die keien van knuppel en bal mogen heten, aan het werk te zien. Een unieke gelegenheid, die u beslist niet mag laten glippen. De Clubavond-commissie rekent op uw komst! Namens genoemd college, BROWN. Jan Sweering, lid van de „Bordjesclub" en dus al meer dan 25 jaar Ajacied, verrichtte enige weken geleden weer eens een uitstekende prestatie op het groene laken. In de strijd om het kampioenschap bandstoten legde Jan beslag op de tweede plaats, zodat hij ons land zal vertegenwoordigen in het Europees kampioenschap bandstoten, dat in de maand Januari te Gro ningen wordt gehouden. Aan Jan onze hartelijke felicitaties en daarbij de wens, dat hij het in de strijd tegen Belgische en Duitse biljartmatadors ver moge brengen. Jan, good luck! Freek Hilster, een nog zeer jeugdig Ajacied, bracht het in de strijd om het kampioenschap C-klasse van de Nederlandse Boksbond, District Noord-Holland, tot de finale. Die finale be nutte hij om een overgebleven concurrent weg te duwen (nou ja, weg te duwen) en sleepte alzodoende het Junior-kampioen schap Wel tergewicht in de wacht. Aan onze jeugdige clubgenoot de feliciterende hand. BROWN. Aan de Heren Bestuursleden van A.F.C. „Ajax". Mijne Heren, Hiermede betuig ik mijn hartelijke dank voor de prachtige fruitmand, die wij mochten ontvangen bij de thuiskomst van mijn vrouw uit het ziekenhuis. Ook mijn vrouw was zeer blij met dit prachtige geschenk, dat zeer zeker te pas zal komen. Deze geste wordt door mij ten zeerste gewaardeerd, want hieruit blijkt, volgens mijn bescheiden mening, de ware team- en clubgeest in onze vereniging. U nogmaals hartelijk dankend, verblijf ik met de meeste hoogachting, J. A. KOOL. Amsterdam, 27 Nov. 1956. Werkende leden en juniores opgelet! Maandagavond 14 Januari '57 (aanvang 8 uur precies) film avond (smalfilm) in de benedenzaal van ons stadion. De heer T. Middendorp, vertoont de door hem vervaardigde film „Een stuk van mijn leven". Deze film geeft u een stuk ANDERIESEN

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1956 | | pagina 6