F. DAZERT Liberty Paleisstraat 3 ENGELS SCHOEISEL Van de Voorzitter Nieuwe Restaurant en Snackbar Damrak 61 (naast de Cineac) Amsterdam-C. Tot mijn spijt kon ik Zaterdag 1 Dec. j.l. door „bijzondere omstandigheden" niet op het St. Nicolaasfeest voor de Ajax- jeugd verschijnen. Een mens kan zich ten enenmale niet twee maal tegelijk vertonen, als u, ouderen, begrijpen wilt wat ik bedoel. Wel heb ik Sint en Piet nog even in kamer 18 van ons stadion de hand gedrukt. Wat een prettige en royale man is die Sint toch. Piet, dofte zich m.i. te veel op voor de dames begeleidsters. Apropos, onze hoofdredacteur, die volgens zijn zeggen om dezelfde reden als ik verhinderd was het feest bij te wonen, kwam ook nog even binnenwippen om de Sint, himself, te inter viewen. Wat die vreemde kerel met twee namen, Leeger-Costu- mier, daar toch steeds met zijn snuffend vlak bij moest doen, was mij niet duidelijk. Ik geef toe, hij sprak een aardig mondje Spaans met Piet, hoewel ik me toch heel sterk moet vergissen als ik zo nu en dan niet een echte Amsterdamse uitdrukking hoorde. Bepaald uit de Spaanse overheersing overgebleven. Hij jongleerde mij ook te veel met zo'n klein glaasje. Spaanse ge woonte zeker! Toen ik zo naar Sint en onze redacteur stond te kijken, viel mij op, dat ze precies even groot zijn, maar dan ook precies, terwijl ze als twee druppels water op elkaar gelijken*). Zonder baard en snor dan. Sint gaf vlot antwoord op de vragen en Prits kreeg hierbij nog een snoepje voor de verzorging en de inhoud van het Ajax-clubnieuws. Niet veel aan te doen, als alles vlot loopt, hoorde ik Sint nog net fluisteren. Die Frits toch! Erg prettig vond ik het, dat 2e voorzitter, Arie de Wit, na een lang ziekbed, dusdanig was opgeknapt dat hij Sint en zijn knecht kon verwelkomen. Mijn zegsman was over deze ont vangst zeer tevreden. Alleen had hij nooit toegestaan, dat Zwarte Piet, dames, die binnen zijn bereik kwamen, een uitge breide kus toediende. En jij, waarde vriend Arie, rustig aan hè, een gewaarschuwd man telt voor twee. Maandag 3 Dec. j.l. St. Nicolaasfeest voor ouderen bijge woond. Erg gezellig. De gebruikelijke tombola, met fiets als hoofdprijs. Jammer, dat mijn zeer gewaardeerde vriend, doch dikwijls te hoog biedende, maar fameus uitspelende brigde- partner, James, de fiets niet heeft gewonnen. Hij had mij zijn nummer in bewaring gegeven, omdat hij vroeg weg moest. Ik kreeg hierdoor inderdaad meer kansen. En laat ik nu de fiets winnen. Burger James, tot de bezittende klasse behorende, heeft toch een auto, dacht ik zo. Wat de voetbalpool betreft, is de kogel door de kerk. Het besluit is gevallen. Geen nationale voetbalpool! Enfin, wij hebben ons als club per 6 Dec. 1956 aangesloten bij de Stichting de Nederlandse Voetbalpool Amsterdam. Prettig, dat thans overeenstemming met enerzijds Ajax-Blauw-Wit en anderzijds D.W.S. is bereikt en dat wij thans gezamenlijk in één stichting zitten. Dit is niet zo maar één, twee, drie gegaan. In een zeer onder houdende vergadering ten kantore van de Stichting, onder voor zitterschap van Dr. J. C. Tetzner, bijgestaan door de secr.- penningmeester, Mr. H. F. L. Wensink, Drs. J. M. Fehmers (lid) en de accountant, de heer A. Oosthoek (Loyens Volkmaars) is dit besluit gevallen, gelijk met dat van nog veel meer promi nente clubs. Het lijkt mij juist, omdat wat het Rijk niet wil, de Stichting dan maar moet doen, waardoor m.i. zo weinig mogelijk Nederlandse valuta wordt uitgevoerd. Verder heb ik uit deze samenkomst begrepen, dat de Stichting, indien het geld daar voor aanwezig is, zeer zeker charitabel werk zal gaan doen. Welk kamerlid bindt de kat de bel aan, door voor te stellen, de Stichting bovengenoemd, aan te wijzen, de Nederlandse voetbal pool te regelen. De regering blijft er dan buiten, maar kan echter een zeker percentage belasting heffen. Nu betaalt nie mand iets. Zelfs is het de vraag, of omzetbelasting verschuldigd is. We blijven maar hopen! Vrijdag 7 dezer met onze terreincommissie en de heer Dick Bessem en Chris Berger, als sauna-deskundigen van het Olym pisch Stadion, onze sauna in wording bezichtigd. We schieten aardig op en de Heren waren zeer tevreden over het reeds gecreëerde gedeelte. Ben ik goed ingelicht, dan is onze sauna in Januari 1957 geheel gereed. Wij hopen u t.z.t. in ons clubblad enige foto's hiervan te laten zien. Tot slot mijn beste wensen voor 1957. Ik las in de krant over Pieters Graafland dat deze een arm had van goud. Wat deed hij daarmee? Hij sloeg P.S.V. en maakte geen enkele fout. Toch lijkt me zo'n arm wat zwaar en onwarm, om niet te beweren: ijskoud. En Eddy voor velen een man om te stelen. Wat weegt niet zo'n arm van puur goud! Zeg niet direct, ach zo'n gouden verslag is weer eens volkomen iets anders. En lijkt het geval met die foptouwtjesbal niet meer op een stunt van Tom Manders? Dat heel P.S.V. nog „briesender" dee toen Schmidt juist 31 had gemaakt, is een stijl in de krant waar langzamerhand U en ik aan gewend zijn geraakt. De journalistiek (ook. de voetbalrubriek) verandert, als tijden en mensen. Naar „bordjes verhangen" gaat niet ons verlangen. Toch zijn er ook hiermeen ik, grenzen. Ons aller vriend Leo gaf daarna pro Deo een bordvariant fraai en net bij AjaxFortuna. Sprak, daar sans rancuun' „na de thee" over „bordjes verzet". B. S. LE MARCHÉ Zondag, 16-12-'56. WWWW WWW WWW WW WW WW W WWW WW WW WWWW 14 December 1956. Dank u wel, mijnheer de voorzitter! W. F. VOLKERS. 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1956 | | pagina 5