P. P. A. Marcelii 2 Brood- en Banketbakkerij Zeedijk 15 Tel. 42573 Amsterdam Met de cricket- en honkbalafdeling liep het dit jaar ook weer zeer behoorlijk. Geen kampioenschappen, neen, dat niet, maar er is prettig gespeeld en dat is in hoofdzaak de bedoeling. Of de heren zwaar trainden weten we niet, daar lezen of horen we weinig van, wel is het ons bekend, dat de honkballers, zo bij het begin van het seizoen, er even zwaar het hout opleggen, maar de mannen van vriend Pil(zèg, horen we nog eens wat uit de flanellen hoek De voetbaltraining werd weer druk bezocht. De heren Humenberger en Stroker hadden beslist geen klagen over de belangstelling en dat hun training vruch ten afwerpt, ziet U aan de resultaten. De duurste speler en de kleinste welp de welpenafdeling, onder supervisie van de heer Van End, loopt gesmeerd kregen het volle pond, zodat we ook met betrekking tot dit punt tevreden kunnen zijn. Wat het Ajax-Nieuws betreft, is het natuurlijk voor ons een beetje moeilijk om daarover te schrijven. Wel willen wij gaarne van deze plaats ook namens onze collega's de vaste mede werkers, zij, die zo nu en dan in de pen klommen, onze fotograaf, zetters, drukker met zijn staf, adverteerders en zij, die we nog vergeten hebben, hartelijk bedanken voor de medewerking die we mochten ondervinden. Tot besluit wensen wij U dan een prettige Oudejaarsavond en een in alle opzichten geslaagd en gezond 1957 toe. BROWN. Zwarte Piet in zijn element! Pepernoten strooien met gulle (harde) hand 't Is weer de laatste van het jaar. Wat? Onze „Kroniek" natuurlijk. Net als een goed boekhouder, dus even! - dat zou een boekhouder wel willen de balans opmaken. Cijfers krijgt U niet. Daarvoor moet U bij penningmeester Dukker zijn. Of hij U wijzer maakt, is de vraag. Zijn „smiling face" en „inside informations" hebben ons doen concluderen, dat hij de finan ciële situatie van rood-wit beslist niet donker inziet. Met die prettige wetenschap kunt U dus aan 1957 beginnen te knab belen. Hoe ons „kasstuk", m.a.w. het eerste elftal er voor staat, weet U uit het hoofdwat zullen wij er dan nog van zeggen. Hoe de markt er tegen Maart/April uit zal zien, moeten we afwach ten. Hopelijk stabiel. De stemming over Ajax 2 is een tikje ge drukt, maar lieden, die het weten kunnen, verwachten een stijgende lijn. Daar gaan we dus naar uitkijken. De amateurs deden het in 1956 weer best en aangezien die voor-de-lol- trappers ook voor 1957 goede plannen hebben, zal „Willem Pleincerise" aan het begin van de jaarvergadering de nodige handen moeten schudden en kampioenstegels uitreiken. Ook de captains van de jeugdteams zal hij toespreken (vaderlijk), want de firma Muller Co, is druk bezig met de fabricatie van kam pioenschappen aan de lopende band. De oude vaklieden we bedoelen de mannen van de Jeugdcommissie doen het toch maar ieder jaar best. Wat we ook kunnen zeggen van de E.C.- Amateurs en het Selectie-Komiteit der Betaalde Afdeling. Dit zit bij het scheiden van de markt dus allemaal prima. Weet U wie het afgelopen jaar ook erg actief waren? De leden van de Clubavondcommissie. Behalve klaverjassen en biljarten kwa men ze nu met een filmavond propos, U komt toch naar die filmavond in Januari, want daar is een stuk Ajax-geschiedenis te zien om. van te likkebaarden op de proppen. Ook herstel den zij een heel oude traditie. Sint Nicolaas, voor kinderen boven de achttien. In ons bloedeigen stadion. Gezellig, zeg! Een best strijkje, twee knapen met twee guitaars en een dansvloertje om te rock and rollen. Een beetje stroef. Dat dansvloertje dan! Om half tien kwam Sint binnen rollen, d.w.z., hij rolde Piet in een kinderwagen binnen. Jack Reynolds moest op het matje komen. Gedachtig aan Jacks beroemde uitdrukking „your botterletter", kreeg hij van de Sint boterletters. Ook de redac tie van uw clubkrant werd naar voren gehaald. Komen en Brown ontvingen sigaren (de oude baas rookt een best merk) en De Vlieger een flacon goudvissenwater. We hebben gezegd, dat we netjes over hem zouden schrijven. Nou folks, hij zag er keurig uit, sprak zeer beschaafd en had Piet, die het bij de ladies (young) zocht, goed onder de duim. Volgend jaar komt-ie terug en wil dan langer blijven. Nu was hij nogal gepresseerd. Verder heeft de C.A.C. natuurlijk weer een Kienavond ver zorgd. Als U dit A.N. ontvangt, zijn de hazen, kippen, eenden etc. al voor goed in de dierenhemel. Wie daaraan hebben mee geholpen, kunnen we U niet zeggen, want dit blad moet einde December in uw bezit zijn, hetgeen betekent, op de helft van de maand de kopij naar drukkerij v. Steenbergen, Elandsgracht. Tussen twee haakjes, hoe vindt U de „omroep" voor het begin en tijdens de rust van de wedstrijden van het eerste? Wat een service? Een hele verbetering. Kent U de speaker? Een ge heim! De drukker van ons blad! Mocht U nog klachten of wen- sen'hebben, zeg,t het ons.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1956 | | pagina 2