I Ditjes en Datjes Welpen vo e that O, DIE TOTO 16 „Green officiële staatspool" stond er kort geleden in de dag bladen te lezen. Er zijn in de boezem van onze regering, ten aanzien van een pool, diepgaande meningsverschillen waardoor er misschien moeilijkheden in het kabinet zouden komen, die voor het landsbelang minder gewenst zijn. Het gaat hier al net zo als met de invoering van het semi-beroepsvoetbal in Neder land. Er waren toen ook vele moeilijkheden. De tijd gaat door en ieder tijdsbestek eist andere, nieuwere ideeën. Ook al wil men daar nu maar zo direct niet aan mede werken, men wordt er toe gedwongen, of men wil of niet. Ook de offficiële voetbalpool zal er komen. Nu niet, dan toch later, als het begrip er voor dusdanig is gegroeid, dat men er als het ware toegedwongen wordt. Als men de mogelijkheden heeft onderkent. Voorlopig blijft dus alles nog bij het oude. Na onze grote nederlaag tegen Feijenoord is onze weledel gestrenge medewerker in zijn pen geklommen om uiting te geven van de schok, die hij bij het vernemen van deze uitslag had bekomen. Na het inwinnen van deskundige adviezen was hij ten einde raad, en wilde direct commissies in raadkamer met assistentie van groot mogolen, bijeenroepen. Gelukkig zijn de resultaten van ons elftal na deze leerzame nederlaag dusdanig geweest, dat voor een alarmtoestand geen enkele reden bleek te bestaan. Een flinke overwinning op onze oude vrienden, Willem II, een zeer eervolle nederlaag tegen Enschede en een verdiende overwinning op de P.S.V.-ers geven onzes inziens geen enkele reden, de toekomst nu direct donker in te zien. Wij hebben het volste vertrouwen, dat onze jongens ons nog veel plezier zullen doen beleven! Van deze gelegenheid maakt ondergetekende gebruik om bestuur, leden en donateurs van harte een voorspoedig 1957 toe te wensen. J. K. De „herfstronde" van het welpenvoetbal zit er weer op en gelukkig moesten slechts weinig wedstrijden, wegens terrein afkeuring, worden afgelast. De resultaten zijn gunstig te noe men, doch over het vertoonde spel in het algemeen kan nog wel een hartig woordje worden gesproken. Samenspelen jongens en geen onnodig balgegoochel. Natuurlijk moet je in staat zijn een tegenspeler te passeren, maar alle overdrijving schaadt In Maart a.s. beginnen de wedstrijden weer. Tot dat tijdstip iedere week trainen o.l.v. oefenmeester Humenberger. Voert de oefeningen nauwgezet en naar beste kunnen uit. Leren voet ballen is nu eenmaal niet alleen een „partijtje" spelen, maar ook oefeningen met de bal komen daar aan te pas. Slechts dan, wanneer men „alles" met een bal kan doen, wordt de weg ge opend, een goed of zeer goed voetballer te worden. Op het tijdstip dat dit clubblad verschijnt, zijn de trainings middagen op Zaterdag vervallen. Woensdag 2 Januari 1957 eerste training, van 15.3017.00 u. Gezellige Kerstdagen en een Gelukkig 1957, ook voor jullie ouders, toegewenst door M. VAN ENS. De Toto is een rarekiek Vol koffiedik en grappen, En ieder waagt zo graag 'n piek Om duizendjes te snappen! Maar.winnaar is de sof-profeet! (Van 't spel weet-ie de ballen!) Zo'n stommerd heeft maar stomweg beet En hoor zo'n vent dan brallen! De échte voetbal-enthousiast Zit puzzlend te ontleden, Studeert en rekent, meet en past, Is logisch en vol rede Maar totospel is als een rad, Een rad vol avonturen. Weg logica! En die ze had Legt Toto in de luren! De duvel is 'n rare kwant! (U weet toch wel: dat „hopen"?) Hij zet de logica aan kant, Al vloek je honderd knopen! Zet cijfers kris-kras, stom verkeerd! (Wat kan je nou gebeuren?) Het motto zij: „vrij onverveerd!" Gokken en centjes „beuren"! Roulette is nog kindergijn Bij toto-voetbal-gokken! Het bruine monster brengt je „zwijn" (Maar meestal: series „bokken"!) Doch elke week weer, hondjestrouw Slaan we aan het één-twee-drieën Zo zijn we! Wat doen we in de kou? Weg gaan je dure spieën! I KLEINE KATSIE. Weteringschans 185-223 - Telefoon 31842-39596-36231-36890 - Amsterdam Kantoorartikelen Doorschrijfsystemen Schrijfmachines Tel- en Rekenmachines Kantoor- en Bedrijfsmeubelen

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1956 | | pagina 16