Harry Sac Van het zevende front ste eind te trekken en moest toezien dat de thuisclub met 52 won. Komaan jongens, het pad der overwinningen worde weer spoedig gevonden. De jongsten uit het juniores-nest, Jun. B 5, hebben ook weer knap hun best gedaan. Vooral tegen V.V.A. 4 hadden ze een behoorlijk schot in de benen, zodat de rood-zwarten met een 140 nederlaag naar huis werden gestuurd. De volgende week gingen Entjes, Gouw, A. Brouwer, Hoop man, Tanis, Bartels, Kuiter, H. Schipper, Bartelings, Theunisse en J. Schipper naar Zeeburgia 5 om daar met 92 te zege vieren. Goed zo vrienden, ga zo voort!! Tot Januari 1957 maar weer! T. M. wenst alle leden en donateurs een voorspoedig 1957 HARRY SACKSIONI RIJNSTR. 63 - TEL. 726558 Na een fortuinlijke zege op Rapiditas 3 (32) en een droe vige nederlaag tegen Gold Star 2 (71), stond het 7e elftal op Zondag, 9 December 1956 in het veld om het tegen S.D.W. 3 op te nemen. Ik moet helaas wel zeggen op te nemen, want wij hadden onze handen vol aan dit elftal. Door dat er van ons elftal geen initiatief uitging, kwam onze achterhoede geheel in de ver drukking. Door zeer goed spel van onze backs, Huis en Nijhuis, kwamen er gelukkig geen doelpunten tegen, doch onze voor hoede wist geen verlichting te brengen. Klaarblijkelijk heerst er een algemene malaise bij de voorhoedespelers van Ajax, want slecht plaatsen en nog slechter opstellen vierden hoogtij. Een schot op doel kon er vandaag helemaal niet af en dank zij een handsgeval in het bekende gebied, zagen wij Massing- Holstein een strafschop keihard langs de grond inschieten. Dit heeft hem waarschijnlijk zoveel energie gekost, dat hij even later moest uitvallen; als invaller kwam Spanjaard binnen de lijnen, die vijf minuten liep rond te darren zonder een bal aan te raken. Eindelijk kreeg hg de kans de bal te spelen, waarbij hij tot ieders verbazing weer liever aan de kant wilde, want met een vervaarlijk gekreun zeeg hij ineen. Gelukkig viel het echter nogal mee. Veel valt er van deze wedstrijd niet te verhalen een tempo- loze wedstrijd waarbij om de haverklap de bal werd uitge trapt voor een blessure of iets dergelijks. Dit laatste had vooral betrekking op een der spelers van S.D.W., die zijn voetbal schoenen niet goed had vastgebonden, en zulks aan de kant, zittend op een bank, herstelde. Geloei van de kant der S.D.W.-ers: ,,Uit die bal"! Het resultaat hiervan was, dat rustig werd gewacht, zodat er van een wedstrijd niet veel sprake was. De linkshalf van S.D.W., de ster van het veld, maakte tot ieders vreugde twintig minuten voor het einde met een oer- hard schot het wel verdiende tegendoelpunt. En als onze rechts back Huis zich daarna niet zo verdraaid goed had opgesteld, dan zouden wij deze wedstrijd nog als een verlies hebben moeten afboeken. Een compliment voor deze speler, is dus zeer zeker op zijn plaats. Met dat al hebben wij toch een plezierig partijtje gespeeld, en mocht de heer Bruynesteyn al zo ver gevorderd zijn met zijn drukke administratie, dan zou U van hem kunnen vernemen, dat het zevende het nog niet zo slecht doet. Dit kan nog beter worden, indien wij eens proberen de bal vlugger af te spelen en indien de voorhoede zo af en toe eens tracht een schot op het vijandelijke doel te lossen. Tot zover het bericht van het zevende front. JAN DE WIT. VISSER VAN DIJK MICHELS 15

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1956 | | pagina 15