JeHg'flvoetbal 14 We zetten ons alweer voor de laatste maal in 1956 aan het J eugdo verzicht. Nog evendan klinkt het eindsignaalwat tevens het sein is voor het Nieuwe Begin Blikken we terug in het roodwitte-leven gedurende het af gelopen jaar en speciaal wat onze jeugdafdeling betreft, wel, naar onze mening, is er alle reden tot tevredenheid. Op de Algemene Vergadering 1956 kon onze scheidende voor zitter Koolhaas bijkans een „armvol" tegeltjes uitreiken aan de verschillende kampioenen en het verloop van de huidige com petitie (we schreven het reeds eerder) stemt ons zeer voldaan. Dit alles kwam natuurlijk niet zonder meer. Daar was het vele werk door de leden van de Jeugdcommissie, waarbij wij onze ijverige secretaris, de heer Th. Muller speciaal willen noemen. Verder de prettige en goede training van oefenmeester Stroker. Wij weten ons zeker als tolk van alle juniores als wij bij de jaarwisseling deze heren wel zeer danken voor hetgeen zij ook in 1956 weer voor de Ajax-jeugd deden. En daar was ten slotte de goede sfeer, de clubgeest. Hoe be langrijk deze is, konden wij laatst nog eens lezen over een grote vereniging, waar het echter binnenshuis niet erg klopte dit alles zou niet het ergste zijn indien er sfeer was in de club. Doch deze is er juist niet en dat is wel de oorzaak dat er geen oplossingen worden gevonden voor de vele moei lijke problemen Laten wij allen door goede wil, vriendschap of op welke andere wijze ook bijdragen tot die onmisbare goede sfeer, waarover Amsterdam's burgemeester d'Ailly in het Gouden- Boek, ter gelegenheid van ons 50-jarig bestaan, schreef: „Moge Ajax in de komende jaren vele successen behalen en moge onder haar leden steeds die sportieve en kameraad schappelijke geest blijven heersen, waarvoor ook Ajax be kend is." Zaterdag 1 December j.l. kwamen onze welpen en juniores bijeen in de altijd weer door de heer en mevrouw Boudrie met hun assistenten keurig verzorgde bovenzaal van ons Stadion om aldaar de oude Sint met zijn knecht te ontvangen. Het werd een zeer prettige middag met voortreffelijk spel van Sint Nicolaas en Piet (amateurs!!), lekkere tractaties en „als vanouds" een prima collectie films dank zij de goede zor gen van de heer P. Paternotte. Een woord van hartelijke dank aan allen die dit feest weer mogelijk maakten! De pachters van onze buffetten, (de firma A. Heyn) schonken al onze jeugdleden een chocoladeletter. OVERZICHT. Het programma dat voor de achter ons liggende Zondagen was vastgesteld, kon slechts voor de helft worden afgewerkt. Op 25 November j.l. en vandaag (16 December) waren alle A.V.B.-wedstrijden we#r afgelast in verband met de slechte toestand der velden. Over de Jun. A 1 geen nieuws, althans niet wat de competitie betreft. Ze hadden de twee overige weken vrij, waarvan er één werd benut voor een vriendschappelijke wedstrijd tegen Blauw Wit A 1. De Stadionmensen wonnen met 21. Jun. A 2 zagen we in actie tegen Z.S.G.O. 2 In het begin keken onze jongens tegen een 10 achterstand aan, omdat de bezoe kers meteen hard van stapel liepen. Té hard, bleek naderhand, want toen rood-wit op toeren kwam, zaten de gasten Zonder- Strijd en werd hetGeen-Overwinning. Integendeel, een neder laag en nog wel met dubbele cijfers n.l. 151. Voortgaande op het pad der zegepralen sloegen Besanger, Rijnsburger, Demakker, Schijff, v. d. Berg, Groenveld, Perrier, Zwolsman, Harpenau, Vonhof en Kruys de ploeg van V.V.A. met 32. Jun. A 3. Op Voorland tegen Rapiditas werd een 6—1 over winning geboekt. Deze wedstrijd viel tegen. Men weet dat de Weespenaren in het algemeen een hard spelletje spelen, zonder daarbij nu onsportief te zijn. Maar je maakt je zelf tot slacht offer als je in dergelijke omstandigheden de bal té lang bij je houdt c.q. pingelt en altijd maar het spel „kort" door het mid den speeltNeen, de bal snél afgeven, niet de-man-afwach- ten en vooral„open" spel. Bedenk dat dit „via-de-vleugel" nog steeds het moeilijkst voor de verdediging der tegenpartij is. De slappe eerste helft eindigde met een 31 voorsprong voor Ajax. Na de thee werd beter aangepakt. We zagen nog drie goede doelpunten scoren en doelman Biering (niet Boerma, zoals in ons vorig clubnieuws stond!) stopte op zeer fraaie wijze een penalty voor een o.i. te zwaar gestrafte overtreding (aange schoten „hands"). De volgende overwinning werd behaald op een der velden het Olympisch Stadion. Daar werd met Blauw Wit 3 afgere kend. De zebra's moesten met 93 het onderspit delven. Jun. A 4 ging ook onverstoord verder met punten verzame len. Thuis tegen D.W.V. 3 ging het weer eens dubbel-op n.l. 100. Bravo! De heer Schuurman keerde opgetogen terug van de wedstrijd O.V.V.O. 3Ajax 5 A. Niet alleen om de 81 zege, maar voor al om de manier waarop onze jongens de punten hadden ver overd. O.V.V.O. had zich werkelijk maar niet zonder meer ge wonnen gegeven, doch de Ajax-jeugd had zijn betere techniek gekoppeld aan hard werken en daar konden de roodbroeken niet tegenop Thuis tegen Lijnden 2 ging niet door, maarwerd toch een overwinning, zij het een reglementairede Badhoevedorpers lieten n.l. verstek gaan. Jun. B 1 toog onder leiding van de heer Knijn naar Zeeburgia. Ze keerde terug met een fikse 50 zege. De week daarop kwam Z.F.C. op bezoek. Ons team, bestaande uit Paternotte, Van Veen, Post, Smit, Schaaphok, Ferwerda, Worst, Roosendaal, Engelsma, G. Keizer en Janse maakte er geen plezierig „uitje" voor de Zaankanters van. Het werd: rust 41, einde 71. Jun. B 2 kwam slechts éénmaal binnen de krijtlijnen en wel tegen Zeeburgia 2 thuis. In het veld flink in de meerderheid, doch slecht verdeeld spel en treuzelen met schieten waren oor zaak dat bij half-time slechts een 10 voorsprong verkregen was door een doelpunt van centervoor Te Slaa. Een hartig woord van secretaris Muller bij de thee miste zijn uitwerking niet. In de tweede helft vonden captain Oldenziel en zijn mannen de juiste weg, waardoor het uiteindelijk 70 werd. Jun. B 3 schoot ook weer met scherp. Aan de Leeuwarderweg tegen D.W.V. 3 liet doelman Eerbeek, gesteund door Pieters Graafland, Th. Brouwer en Mazijk, zich niet verschalken, terwijl de voorhoede met Crama, Bijl, Deegen, Nagel en Schwebke, gesteund door de halfspelers v. Eldert en Offringa, zesmaal het geel-zwarte net vond. Uit tegen Zeeburgia leverde ook een overwinning op ter verhoging van het doelgemiddelde. De Kruislaanbewoners kregen met 91 klop. Jun. B4 bond J.O.S. 2 nog aan haar zegekar (40), doch tegen O.V.V.O. 2, aan de Kruislaan, ging dat niet. We hadden hier hetzelfde geval als tegen Neerlandia 2 n.l. een tegenpartij die veel grotere jongens in het veld bracht dan die van ons. Ditmaal kon Ajax niet voldoende opbrengen om aan het lang- guliersbreestraat 4-6 vlak bij de Munt Amsterdam C. j£,witóeró& Uorloejeó Grootste sortering kwaliteitsmerken o.a. OMEGA - PONTIAC -DOXA- MIDO -TITUS-ORIS-en vele an dere bekende merken.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1956 | | pagina 14