.WedStrud Verlagen Autoverhuur en Rijschool Qg Qfob©" 12 AJAX 2—BLAUW WIT 2. 1—2. Het K.N.V.B.-besluit om de vier hoogstgeplaatsten der reserve eerste klassen in een hoof dklasse te plaatsen is een stap in de goede richting voor spelpeilverbetering geweest. Deze selectie zal nJ. de sterksten van het gehele land bij elkaar brengen, de reservespelers een kans bieden, hun spel op hoger peil te brengen en het kwaliteitsverschil tussen de vaste eerste elftalspelers en de reserve zal minder opvallen, dan momenteel het geval is. Zeker voor de reserves van de clubs uit de eredivisie is het uiterst belangrijk of deze elftallen zich voor de hoofdklasse kunnen plaatsen. De wedstrijd Ajax 2Blauw Wit 2, waarbij onze reserves met 4 punten achterstand op de ongeslagen leiders aan de start verschenen, leek ons een welkome gelegenheid, te beoordelen, of onze jongens een serieuze kans maakten in het nieuwe sei zoen het praedicaat „hoofdklasse" te mogen dragen. Ik hoop dat ik het zeer slecht heb getroffen en dat het spel peil in de reeds gespeelde wedstrijden veel hoger stond. Mocht dit niet het geval zijn, dan ben ik erg bang, dat onze jongens de boot zullen missen. Voor de E.C. is het geen eenvoudige opgave een elftal op te stellen dat de kans .krijgt zich met elkaar in te spelen. De militaire dienst en de dikwijls noodzakelijke wijzigingen in het medenemen van reservespelers voor ons eerste elftal, zijn oor zaken geweest dat in ons reserveteam na 10 wedstrijden reeds om en nabij 40 spelers opgesteld zijn. Na deze kleine uiteenzetting zult U begrijpen, dat tegenover een team van Blauw Wit, aan onze zijde 11 spelers stonden, waarvan een enkele maar boven de maat uitkwam en alleen Ko Bouwens zijn rentree met een behoorlijke partij vierde. De omstandigheid dat Bijker, ten onrechte, meende na zijn blessure weer geheel fit te zijn, was de oorzaak, dat onze voor hoede zeer moeilijk tot daden kon komen en de stopperspil van Blauw Wit een zeer gemakkelijke taak had. In de tweede helft ging het iets beter met Bijker, maar onze oud-linksback van het eerste zal iets beters moeten laten zien om E.C. en publiek de overtuiging te kunnen schenken, weer geheel de oude te zijn. Wanneer U de wedstrijd niet gezien hebt en alleen maar de nuchtere cijfers van een 12 nederlaag leest, kunt U mijn mineurstemming misschien moelijk begrijpen, maar deze cijfers geven U maar een schamel beeld van de meerderheid die de Stadionbewoners bezaten en van hun betere spelopvatting. Een 40 achterstand bij de rust zou normaal geweest zijn, maar de Blauw Wit-voorhoede sprong een beetje erg royaal metv een serie gemakkelijke kansen om. Na een korte kleine Ajax-meerderheid in het begin, nam Blauw Wit het initiatief over en behield dit tot de 00 rust stand. Jan van Drecht die voor de rust zeker niet voor een werke- lozeuitkering in aanmerking kwam en bij een geforceerd uit lopen nog geblesseerd raakte, kreeg het na de hervatting weer druk. Na een prachtige kans gemist te hebben, scoorden de bezoekers, na een zeer snelle aanval, eindelijk het eerste doel punt. Ons doel kwam onder zware druk te staan, de Blauw Wit- rechtshalf, een reus van een kerel (18-19 jaar), kogelde vlak onder de lat in, maar onze doelman tipte de bal over de goal. Spoedig hierop werd een door Veen veroorzaakte strafschop prima benut (02). Bij een der weinige tegenaanvallen loste Bijker een schot en de terugspringende bal benutte Post feil loos (12). Tot een gelijk spel liet Blauw Wit het echter niet komen, de linksbinnen knalde nog een keer tegen de lat en even hierna verzuimde dezelfde speler een gemakkelijke kans te benutten. Veen had zich door Koning laten vervangen. In tegenstelling tot onze spelers die geen vorm vertoonden om in ons eerste elftal te spelen, waren er bij onze blauwwitte vrienden wel vijf spelers die de E.C. van Blauw Wit zonder angst kan opstellen! Noteert U de namen maar eens! BLAUW WIT Vleeschhouwer Vietman Dansma Kloekenbrink v. d. Born Dijkstra Bosklopper Plemper Van Kalken v. Wieringen Brouwer Post v. d. Wal Bouwens Veen Bijker Swart Starreveld Dollee Haarms De Wit Van Drecht AJAX Tot mijn genoegen weer eens twee roodharige jongens in een elftal gezien. In de loop der jaren heb ik nog nooit een jongen met deze gekleurde haardos gezien, die geen vuurvreter was en de twee Blauwwitters maakten hierop geen uitzondering. Mag ik de kleinste van de twee n.l. Van Wieringen in zijn eigen belang een goed gemeende tip geven: schakel het vuur op een iets lagere pit in! Hopenlijk willen de omstandigheden voor de E.C. zich ten gunste van het 2e elftal wijzigen, waardoor ook voor hen de kans komt een team te vormen. C. E. de V. Verhuur en administratie: Sarphatipark 19 Amsterdam-Z. Telefoon 793491 Luxe verhuur van Volkswagen de Luxe - Opel Alle wagens van 1955 en 1956 Verzekering: All Risk TARIEF Volkswagen de Luxe '55 en '56 Opel '55 en '56 Per weekdag Zon- of feestdag \V7ppkpindp Zaterdag 13 uur tot w eekeinae Maandagm0rgen 8 uur 1 week 14 dagen r 10.— en f 0.06 p. km. 12.50 „0.06 19- 0.06 70.- 0.06 135.- „0.06 f 13.— en f 0.06 p. km. 15.— „„0.06 22.- 0.06 85.- „„0.06 „165.— „„0.06 Autorijschool met gediplomeerde instructeurs K.N.A.C.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1956 | | pagina 12