OUPE Sportmagazijn Leo van de Kar 6 Ajax 1. Nu. Zondagavond 25 November, staat ons eerste elf tal nog steeds aan de top van de ranglijst. Wel enigszins geflat teerd Sportcl. Enschede heeft één wedstrijd minder gespeeld en slechts één punt minder dan ons team maar de mannen uit Enschede, zullen dat punt toch eerst binnen moeten halen, willen zij met ons gelijk komen. Zondag a.s. komen de zwart- hemden naar ons stadion. De uitslag van de op handen zijnde strijd valt al heel moeilijk te voorspellen vandaar, dat Toto winnaars, nooit of bijna nooit, experts zijn maar, dat Van Dijk en zijn mannen er alles op zullen zetten, zich aan de top te handhaven, kunt U gerust van ons aannemen. Het kan een mooie, spannende partij worden en als het elftal, dat het beste voetbal speelt, op faire wijze met de zege gaat strijken, zal geen sportsman uit het goede hout, lelijk kijken. Als Ajacied, hopen we natuurlijk, dat het onze club zal zijn, die na afloop van de strijd (nog) aan de top staat en gezien het spel tegen Willem II, zou dat helemaal niet gek zijn. Nu Rinus Michels weer in vorm is het doet ons veel deugd en onze voorhoede daardoor veel gevaarlijker, zijn we écht niet pessi mistisch gestemd. Mannen, het kan, dus het moet! Ajax 2 bleef op het pad der overwinning voortgaan. Van Zeist 2 werd in een al heel slechte match met 31 gewonnen, maar in de polder, tegen de reserves van D.W.S., kwam de vic torie door zeer behoorlijk spel tot stand, D.W.S. 2, met spelers als Braam, Koevoets en nog enige oud-eerste elftal-beroemd- heden, had geen nederlaag geleden, zodat de 25 zege van onze clubmakkers wel zeer verdienstelijk is. Jan van Drecht, Jaap van Veen en F. Hilster laatstgenoemde raakte geblesseerd en werd vervangen door Jesse excelleerden in de verdediging: Jaak Swart deed dit dn onze aanval. Voor halftime hadden de D.W.S.-ers het beste van het spel, maar ons aanvalsquintet was veel gevaarlijker. Na de rust was de Ajax-voorhoede geregeld aan het woord en werden de blauw-zwarten naar de nederlaag gespeeld. Door deze resultaten zit ons team in het leidende pelo ton, gezien het belang van deze competitie, luidt ons advies: rustig tussen de wielen blijven, vrienden! Ajax 3 bleef aan de leiding door de moeilijke uitwedstrijd tegen D.O.S. 3 met 35 en thuis tegen H.M.S. 2 met 21 te winnen. Vooral de overwinning in Utrecht typisch, tegen U.V.V. 2, ook te Utrecht, werd eveneens met 35 gewonnen moet hoog worden aangeslagen. De kanaries, in eigen huis het voer uit de bak pikken valt nooit mee. Onze amateurs van de eerste rang leverden het toch maar en als t.z.t. onze „profs" van de eerste categorie, dat kunstje ook uithalenNeen, maar niet op vooruit lopen! Al met al draaien Jan van Dijk en zijn vrienden zie de foto van deze knapen (keurig, wat!) in dit blad weer vrolijk om de hoofdprijs mee. Volhouden, luitjes! Ajax 4 kwam slechts éénmaal in het veld. Helaas, zonder suc ces. Evenals indertijd het eerste elftal, moesten nu ook de „vier lingen" in Volendam, de vlag strijken. Met 21 waren de wijd- broeken onze jongens te glad af. Toch geen palingvet aan de bal gesmeerd? Maar, even serieus, vrienden, dat moet rap veranderen, want voordat je het weet, zit je in de hoek waar de meppen vallen. In het volgend clubblad andere geluiden s.v.p.! Ajax 5 hield Rivalen 2 (19) en Blauw Wit 6 (42) op af stand. Van de match tegen Blauw Wit hebben we een gedeelte gezien. De Blauw Witters speelden lang niet slecht en gaven ons elftal handen vol werk. Eerlijk gezegd viel het spel van ons team enigszins tegen. Hadden we het slecht getroffen, vrienden Ajax 6 trok naar Badhoevedorp om daar Lijnden 2 partij te geven. De „droogleggers" waren te droog voor onze clubbroe ders en droogden ze dan ook rustig af. Vier tegen een. In de Meer bestaat t.z.t. gelegenheid voor revanche. Aj'ax 7 ondernam de reis naar Weesp. De Rapiditanen, of is Twee spelmomenten uit de wedstrijd Ajax 3—H.M.S. 2 (2—1). Boven: Moinat en Been belagen het H.M.S.-doel. Onder: Otto Been en de H.M.S.-doelman; „Grijpende handen, trappende voeten!". het Rapidiitassers waren net niet rap genoeg om Jan de Wit en de zijnen de punten te ontnemen. Met een 23 zege werd de terugreis aanvaard. Goed werk mannen! Zo, de loupe kan weer opgeborgen worden en dus, tot het December-nummer. BROWN. Croede prestaties zijn slechts mogelijk als U in het bezit bent van een perfecte lichamelijke conditie en uitstekend schoeisel en kleding weet wat U nodig heeft CEINTUURBAAN 149-153-155 Telefoon 72 89 8T Permanente camping show Wist U dat wij een speciale afdeling hebben voor le klas sportieve kleding? Voor Uw wintersportreis slaagt U bij ons stellig

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1956 | | pagina 6