F. DAZERT Paleisstraat 3 ENGELS SCHOEISEL Meeuwsen - Confectie VELUWSE POST DORP OP DE VELUWE. Slachtmaand 1956. In de eerste emotionele dagen van deze Nóvember-maand zal wel niemand van ons zich erg druk gemaakt hebben over wedstrijden, competitiestanden en wat verder des voetbals is. Het wereldnieuws hield ons van uur tot uur aan ons radiotoestel gebonden en de ont zettende misdaad aan heel een volk gepleegd vervulde onze geest volkomen. We zijn er duchtig aan herinnerd, dat met één slag aan onze vrijheid en onze vreugde, ook in eigen land, een bruusk einde kan komen. In zulke uren der verschrikking is in onze gedachten geen plaats voor ontspanning, zelfs niet als het sport betreft en we hebben dan ook niet het minste interesse gehad voor wat op de Zondag van 4 November in Kopenhagen met het Nederlands elftal gebeurde. Langzaam moeten we gewennen aan hetgeen aan onrechtvaardig heid en bruut geweld is geschied en meer dan in machteloosheid de vuist ballen kunnen we niet. Maar velen van ons zullen zich bezonnen hebben op de voorrechten die we nog hebben. Nog. De voorrechten van in vrijheid te leven en te kunnen genieten van het leven. Voor onze sportmakkers in het verre land, in die eens zó prachtige stad aan de Donau, een saluut voor hun heldendaden. Moge de tijd komen, dat het Magyaren-volk beloond worde voor de vrijheids strijd. Tien voor Rotterdam! Terugglijdend in het dagelijks gebeurenstonden we op Zondag 11 November in dubio, de reis naar Feijenoord te ondernemen, waarvan we tenslotte hebben afgezien. Maar we hebben ons, zittend aan ons radiotoestel (waar de vertrouwde stem van Tom Schreurs nimmer meer zal klinken) toch even de ogen uitgewreven. Hoe? Zeven goals tegen drie? Is daar in Rotterdam gekorfbald? Er was een tijd, dat de ontmoetingen tussen Feijenoord en Ajax de spannendste waren, die men zich kon denken, met altijd een onzekere uitslag. Ook ditmaal was dit in theorie te verwachten. Maar ja, die grauwe theorie ook! Ik ben erg spijtig, dat ik toch niet naar de Maasstad ben getogen, want ondanks de 7—3 moet het een wedstrijd zijn geweest, die het aanzien waard was. Zestigduizend paar ogen hebben Ajax zó zien sneven. Wat een kas-stukje en een kras-stukje voor onze Rotterdamse vrienden! Nu, laten we eerlijk zijn: een tien voor Feijenoord. En de vaste wil van onze mannen om in het Ajax-stadion (dat wordt dan 1957) van antwoord te dienen. Het Toto-duiveltje. Vinden we prompt in onze brievenbus de kleurige vodjes papier, met de lokkende uitnodiging, 1, 2 of 3 in te vullen. Hoe dat mogelijk is, dat er steevast lieden zijn, die elf of zelfs twaalf wedstrijden raden. Mijn schuchtere pogingen zijn zó arm zalig, dat ik wel kan inpakken. Maar de koorts is uitgebroken en ik moet wel aannemen, dat er elke week zo'n tienduizend Blauw-Wit en Ajax-leden en donateurs een serie kwartjes wagen. Het lijkt me een sommetje, waarvan Wim Volkers zijn terrein-uitbreiding voor een groot stuk kan betalen. En zo zitten we weer voor het probleem, of dat gokkerijtje nou ethisch wel in orde is? Het zal wat worden als dat straks in het Parlement moet worden uitgekiend. Met onze enorme voetbal-familie in Nederland zitten er naar schatting voor de heer Hofstra een paar millioen aan om zijn deficiet te dekken. Maar ik ben het ééns met die mijnheer van de K.R.O., die jongst leden Zondag zei, dat je nog zo'n knappe voetbalkenner mag zijn de 1, 2 en 3 kunst leer je er niet mee. Vul maar gewoon van boven naar beneden in, 1, 2, 3, 1, 2, 3 enz. Heb je kans op de prijs, zoals laatst die Griet in Zweden. En nou 's even dat papiertje bekijkenstiekum natuurlijk! VLOKKIE. aan het Weteringcircuit Kostuums met 2e Pantalon f 108.- Sportcolberts 39.50 Pantalons, kamgaren (wol). 29.50 Alléén: Weteringschans 181, Telefoon 39807 Ajax—Elinkwijk (1—0) Willy Schmidt kijkt vol belangstelling naar het optreden van de Elinkwijk-defensie. Gastspeler Piet Kraak ziet u hier in de hoofdrol. 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1956 | | pagina 5